Warsztaty – poznaj kreatywny potencjał nowych technologii

Arkadiusz Lorenc | 10.04.2018 | Szkolenia


Jeśli interesujesz się sztuką, designem, nowoczesnymi technologiami i wirtualną rzeczywistością, kariera związana z kreatywnym wykorzystaniem możliwości komputera będzie dla ciebie idealna. 11 kwietnia tego roku Ron Dearing UTC organizuje warsztaty, na których dowiesz się więcej na temat tego, co zrobić, żeby odnieść sukces w tej dziedzinie.

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji na stronie organizatorów.

17:00 – 17:30 : Doświadczenie wirtualnej rzeczywistości – stoiska VR Cave i KCOM Digital Lab/Exhibition, obsługiwane przez pracowników C4DI, Sonoco Trident oraz Sowdens

17:30 – 17:45 : Prezentacja Sarah Pashley (Dyrektor RDUTC)

17:45 – 18:30 : Prezentacja Davida Keel – ‘Careers in Creative Digital’

18:00 – 18:15 : Prezentacja Lynn Collins (Dyrektor Kreatywna RDUTC) – ‘RDUTC Creative Digital Curriculum’

18:15 – 19:15 : Warsztaty (do wyboru jeden z trzech opisanych poniżej)

18.15 – 19.15 : Spotkanie z członkami RDUTC / oprowadzenie po RDUTC / kawa i herbata

Warsztaty, w których możesz wziąć udział:

  1. PROJEKTOWANIE STRON WWW

Ten warsztat pokaże ci, jakie są możliwości projektowania w sieci. Odkryj, jak zrobić stronę www według własnego pomysłu, stwórz coś oryginalnego i opublikuj to w sieci. Umiejętności, jakie nabędziesz podczas tego procesu, stanowią podstawę wymaganej znajomości OCR Digital Media Level 3. Większość pracodawców jasno określa, jakie kwalifikacje powinien posiadać potencjalny pracownik. Umiejętność wyrażania siebie za pomocą designu i nowoczesnych technologii jest wysoko ceniona na rynku pracy.

Podczas warsztatów można spodziewać się zróżnicowanych form nauki, które mają na celu rozbudzenie kreatywności u osób uzdolnionych w tej dziedzinie. Będzie to między innymi projektowanie gier komputerowych, animacji, stron internetowych oraz działania kreatywne związane z telewizją i filmem. Weź udział i przekonaj się, co sam możesz osiągnąć.

  1. SZTUKA I PROJEKTOWANIE – GRAFIKA KONCEPCYJNA

Warsztaty BTEC Art and Design dotyczą szerokiej gamy specjalizacji związanych ze sztuką, takich jak sztuki piękne, projektowanie produktu, tekstylia, moda, grafika, fotografia oraz tworzenie sztuki i projektowanie w 3D.

Organizowane przez Ron Dearing UTC zajęcia mają na celu wprowadzenie uczestników w świat grafiki koncepcyjnej i przybliżenie jej zadań. Jest to specjalizacja, która zajmuje się tworzeniem i opracowywaniem rzeczy, które na razie nie istnieją. Przykładowo, artyści kreują ilustracje, które później mogą być zmienione w gry, animacje, filmy, komiksy oraz inne środki przekazu. Podczas warsztatów będziesz mógł poznać cały proces tworzenia – od zgromadzenia informacji, szkicu, projektu aż po render oraz realizację wizualną postaci, która może być potem wykorzystana do dalszej obróbki.

Eksperci prowadzący warsztaty podkreślają, że zdolność do myślenia kreatywnego jest wysoko ceniona w branży jako umiejętność miękka. Wraz z rozwojem tej dziedziny zapotrzebowanie na ekspertów będzie rosło.

  1. MODELOWANIE CAD 3D ORAZ DRUK 3D

Uczestnicy zajęć będą mieli okazję do zapoznania się z najnowszą technologią modelowania 3D w oprogramowaniu CAD. Za jej pomogą można tworzyć i kształtować dowolną geometrię, którą następnie można renderować z efektem fotorealistycznym. Zobacz, jak można wykorzystać drukowanie 3D do tworzenia prototypów, modeli i makiet, które wcielą plany i dokumentację techniczną w życie.

Umiejętność projektowania 3D jest ceniona wśród pracodawców w branży i daje możliwość rozwoju wielu młodym osobom.

ilość wszystkich wyświetleń: 955, dzisiaj: 1

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń