The Witching Hour – magiczny spektakl w East Park

Arkadiusz Lorenc | 30.04.2019 | Festiwale


“The Witching Hour” to niesamowite widowisko artystyczne odgrywane pod gołym niebem, które na początku maja pojawi się w Hull i Wirral, dwóch niezwykle interesujących miastach, które stały się inspiracją dla tej wyjątkowej sztuki. Spektakl w reżyserii teatru Periplum został wydany przez grupy Absolutely Cultured (wcześniej Hull UK City of Culture 2017) oraz Liverpool City Region’s 2019 Borough of Culture, dzięki którym już w pierwszy weekend maja będzie można oglądać go w Hull. Przedstawienie, które jest zupełną nowością w repertuarze, jest wynikiem ogromnego sukcesu podobnego przedsięwzięcia – spektaklu “Land of Green Ginger” z 2017 roku.

Tegoroczne widowisko ma na celu zbliżenie swoich odbiorców i pobudzenie wyobraźni widzów baśniowymi efektami wizualnymi, obrazującymi regionalne opowieści, wspomnienia i legendy miejskie.

“The Witching Hour” to fantasmagoryczna opowieść osnuta na lokalnych wierzeniach i tradycjach, przekazująca opowiadania mądrych wieszczek, zagłębiająca się w świat mitycznych stworzeń, przeplatany dziecięcymi wspomnieniami z East Park w Hull oraz Birkenhead Park w Wirral. Widowisko pozwoli zanurzyć się w przeplatających się opowieściach o różnych miejscach, które razem budują zbiorową świadomość ich mieszkańców.

Udział w wydarzeniu jest darmowy i nie wymaga zakupu biletów.

Spektakle odbędą się w piątek, sobotę i niedzielę o godzinie 21:30 i będą trwać około godziny.

Więcej informacji na temat wydarzenia jest dostępnych na stronie internetowej organizatorów.

ilość wszystkich wyświetleń: 680, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń