Botoks – film o silnych kobietach

magdamoses | 03.11.2018 | Dla Dzieci


WSTĘP WOLNY NA PROJEKCJĘ POLSKIEGO FILMU BOTOKS

W RAMACH OBCHODÓW „STULECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI”

Polish Community Centre w Hull przy wsparciu Big Lottery Fund i Polskiego Konsulatu Generalnego w Manchesterze, organizuje 1. Festiwal Polskich Filmów w Hull.  W ramach jednodniowego festiwalu odbędzie się projekcja 3 filmów: Tarapaty, Botoks i Zimna Wojna.

 

 

BOTOKS – REŻ. PATRYK VEGA

Botoks to film Patryka Vegi nakręcony w 2017 roku. Dziewiąta produkcja reżysera i scenarzysty (licząc krótkometrażowy Czerwony punkt) to zdecydowanie najmocniejszy obraz w jego dorobku, przy którym Służby specjalne i trzy części Pitbulla wydają się kinem… lekkim i przyjemnym. Vega do Botoksu zatrudnił swoich stałych aktorów, którzy w dużej mierze przyczynili się do sukcesu jego wcześniejszych produkcji. W głównych rolach występuje aktorska pierwsza liga: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Janusz Chabior, Sebastian Fabijański, Piotr Stramowski i Tomasz Oświeciński.

Botoks to film ukazujący pracę polskiej służby zdrowia w jak najbardziej realistyczny, a często celowo przerysowany sposób. W jednym ze szpitali splatają się ze sobą losy czterech kobiet. Daniela (Olga Bołądź), nieatrakcyjna kobieta z nadwagą pracuje w służbie medycznej u boku swojego brata Darka (Tomasz Oświeciński). Rodzeństwo codziennie razem wyrusza na akcje ratunkowe, które zahartowały ich do tego stopnia, że ludzkie cierpienie i śmierć nie wywierają na nich żadnego wrażenia i emocji.Bohaterka zaczyna poddawać się różnym zabiegom medycyny estetycznej, aby z szeregowego pracownika trafić do koncernu farmaceutycznego. Z kolei Magda (Katarzyna Warnke) to ‚specjalistka’ od aborcji, która zachodzi w ciążę. Nie podoba się to ordynatorowi (Janusz Chabior). Od tego momentu zarząd szpitala szuka haków, które pozwoliłyby na zwolnienie kobiety z pracy.

 

 

ZAREZERWUJ BILETY JUŻ DZIŚ! TYLKO 40 MIEJSC!

https://www.eventbrite.co.uk/e/botoks-botox-dir-patryk-vega-tickets-52175449173

 

 

 

 

ilość wszystkich wyświetleń: 165, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń