Świat animacji od kuchni. Wystawa „AniMotion Exhibition”

Marta Jabłońska | 19.07.2016 | Festiwale


Jak ciekawie spędzić lato w mieście zapewniając sobie i dzieciom sporą dawkę atrakcji? Z ciekawą ofertą wyszło miejskie muzeum morskie Hull Maritime Museum, organizując wystawę animacji „AniMotion Exhibition”. To wyjątkowa wystawa, która ukazuje fascynujący świat animacji poprzez interaktywne prezentacje, warsztaty, pokazy prac najlepszych w tej branży artystów.

Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć miasto z origami, ze zmieniającymi się dźwiękami i światłem, a także przenieść się do wirtualnego świata i zobaczyć szkielet awatara. Inne atrakcje to: tworzenie własnej animacji, oglądanie ogromnej nadmuchanej czaszki, udekorowanej w ciągle zmieniające się animowane projekcje, udział w instalacji „Skrzydło – Twarz”, wykorzystującej aparat 3D i technologię rozpoznawania twarzy, które umożliwiają uczestnikowi obserwować, jak jego twarz zamienia się w skrzydlate stworzenie, które macha skrzydłami i skrzeczy, a następnie lata dookoła własnej osi.

Odwiedzający będą mieli również okazję spotkać Morpha, pierwszego gwiazdora studia animacji Aardman Animations, który zadebiutował w 1977 roku w telewizji BBC, w programie dla dzieci „Take Hart”. Chętni będą mogli stworzyć swoje własne animacje w studiu „Animations Stations”, z którego wyszły takie postaci jak: Wallace and Gromit czy Shoun the Sheep.

Wystawa animacji czynna jest od 9 lipca do 4 września br., w godzinach: poniedziałek – sobota: 10.00 – 17.00, niedziela: 13.30 – 16.30. Miejsce: Hull Maritime Museum, HU1 3DX. Wstęp wolny.

ilość wszystkich wyświetleń: 2217, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń