Średniowieczny festyn z okazji Międzynarodowych Dni Hanzy

Arkadiusz Lorenc | 25.04.2018 | Religijne, Dla Dzieci, Festiwale


Z okazji Międzynarodowych Dni Hanzy w Hull zostaną zorganizowane specjalne obchody, które mają na celu uczczenie związku miasta ze średniowieczną Ligą Hanzeatycką. Festyn będzie wspaniałą okazją do poznania historii, a przede wszystkim świetną rozrywką dla całej rodziny.

W sobotę 12 marca już od rana będzie można wziąć udział w obchodach na Hull Trinity Square. Zostanie tam zorganizowana prawdziwa osada rzemieślnicza z czasów średniowiecza. Wszyscy chętni będą mogli przyjrzeć się, jak w dawnych czasach powstawały wyroby rzemieślnicze – papier, tkaniny, a także strzały łucznicze. Miejscowy błazen będzie zabawiał zgromadzonych fantastycznymi występami, zawierającymi elementy żonglowania, poskramiania ognia, a nawet gilotynę!

Wszystkim występom będzie towarzyszyło dużo radości, wygłupów i masa pozytywnej energii. Przewidziano zabawę przy muzyce, tańce, opowiadanie podań i legend z dawnych czasów, pokazy rzemieślnicze i zabawę w teatr cieni.

Na placu przed kościołem zostaną postawione tradycyjne stragany kupieckie, na których będzie można nabyć drobne pamiątki i przekąski. Na straganach będą się też odbywały zajęcia rzemieślnicze dla dzieci. Dodatkowo zostanie rozstawiona scena, na której będą odbywały się pokazy.

Festyn jest zorganizowany w ścisłej współpracy z Hull Minster. Kościół świętuje w tym roku pierwszą rocznicę ponownego mianowania na katedrę przez arcybiskupa Yorku w maju 2017 roku. Otrzymanie tego tytułu jest honorem i ważnym wyróżnieniem dla świątyni. Z tego powodu w kościele będą się odbywać wycieczki oprowadzające po budynku oraz świętowanie z muzyką i licznymi rozrywkami dla całej rodziny. O godzinie 16:00 odbędzie się koncert chóru Festal Choral Evensong.

Odwiedź Hull Trinity Square i poczuj przez chwilę prawdziwą atmosferę średniowiecznego miasteczka kupieckiego.

Udział w festynie jest bezpłatny, a zaplanowane rozrywki będą atrakcyjne dla osób w każdym wieku.

Więcej informacji na temat obchodów Międzynarodowych Dni Hanzy w Hull można znaleźć na stronie internetowej organizatorów oraz na stronie festynu na Facebooku.

ilość wszystkich wyświetleń: 862, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń