Średniowieczny festiwal w sercu miasta – Hull Old Town Festival

Arkadiusz Lorenc | 06.09.2019 | Koncerty, Dla Dzieci, Festiwale


Na sobotę 14 września zaplanowano w mieście jedyny w swoim rodzaju festiwal – Hull Old Town Festival – który będzie celebrował średniowieczną historię Hull. O godzinie 11:00 z Beverley Gate rozpoczną się zaplanowane występy i pokazy artystyczne, a gościem specjalnym będzie sam burmistrz miasta.

Hull Old Town Festival to idealna okazja do spędzenia czasu z rodziną i znajomymi w pięknym otoczeniu starego miasta. 

Podczas festiwalu na scenie pojawią się liczni muzycy i grupy taneczne, w tym Regency Dancers i słynny zespół Humberside Police Band, a także członkowie grupy Willberforcian Steampunk. Wydarzenie poprowadzi historyczny herold miejski, w którego wcieli się Michael Wood.

Poza programem artystycznym, organizatorzy zaplanowali wiele dodatkowych rozrywek w budynku Hull Minster oraz Hepworths Arcade, w postaci stoisk oferujących wyroby rękodzielnicze i pamiątki i budek z jedzeniem i napojami oraz wycieczek po wieży. Przewidziano także coś specjalnie dla najmłodszych – dzieci będą mogły skorzystać z atrakcji wesołego miasteczka oraz z malowania twarzy farbkami, a także obejrzeć tradycyjne przedstawienie kukiełkowe Punch and Judy. Ponadto w całej okolicy festiwalu będzie można spotkać średniowieczne grupy rekonstrukcyjne, przedstawiające zwyczaje życia miejskiego z dawnych lat.

Udział w festiwalu jest darmowy.

Więcej informacji na temat wydarzenia jest dostępnych na stronie internetowej organizatorów oraz na stronie wydarzenia na Facebooku.

ilość wszystkich wyświetleń: 226, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń