Rodzinne świętowanie na festiwalu „Hornsea Carnival”

Marta Jabłońska | 19.07.2016 | Festiwale


Hornsea to położona najbliżej Hull miejscowość nadmorska. Malownicze miasteczko, ze spokojną plażą i wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych. W najbliższy weekend właśnie w Hornsea już po raz 50 odbędzie się kolorowy i szalony karnawał „Hornsea Carnival”, którego tegoroczna edycja nosi nazwę „Złote chwile”. Karnawał rozpocznie się w piątek 22 lipca o godz. 18.00 i skończy w niedzielę 24 lipca późnym wieczorem.

Festiwal Hornsea Carnival to największa impreza tego typu w regionie. W ciągu trzech dni w zeszłym roku odwiedziło ją ponad 30 tysięcy gości. Dla lokalnych przedsiębiorców, artystów czy organizacji charytatywnych to świetna okazja, by zaprezentować swoje prace, zareklamować się przed szerszą publicznością.

Głównym punktem programu jest parada, która odbędzie się w sobotę 23 lipca o godz. 12.30. Parada wyruszy spod szkoły Hornsea School and Language College, a wezmą niej udział samochody w stylu retro, ciągniki, wozy straży pożarnej i wojskowe, grupy artystów przebranych w zabawne kostiumy i występujących na specjalnych platformach, a także tancerze, muzycy i liczni goście.

Ze względu na to, że Festiwal świętuje okrągły jubileusz, organizatorzy postarali się o jeszcze większą liczbę atrakcji i zabaw przyciągających zarówno dzieci, jak i starszych. Oto kilka z nich:
– pokaz sztucznych ogni
– występy lokalnych zespołów
– artystyczny namiot
– karuzele i dmuchane zamki
– lokalne przysmaki

Więcej informacji o Festiwalu dostępnych jest na stronie internetowej organizatora.

 

ilość wszystkich wyświetleń: 2248, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń