Pyszne jedzenie na Hull’s Yum! Food Festival 2016

Marta Jabłońska | 14.07.2016 | Festiwale


Jeśli jeszcze nie wyjechałeś na wakacje, a z chęcią wziąłbyś udział w ciekawej imprezie, nie może cię zabraknąć na kolejnym lipcowym festiwalu – Hull’s Yum! Food Festival 2016. Po raz siódmy święto amatorów dobrego – lokalnego bądź całkiem egzotycznego – jedzenia odbędzie się w dniach od 22 do 23 lipca br.

Organizatorzy Hull’s Yum! Food Festival 2016 jak zwykle przygotowali mnóstwo atrakcji. Każdy będzie mógł spróbować lokalnych produktów, wśród których prym będą wiodły: świeże sery, chleby, przetwory, mięsa, pyszne ciasta i wyroby z czekolady. Nie zabraknie również rarytasów dla amatorów jedzenia bardziej egzotycznego. Nie ruszając się z miasta, każdy chętny będzie mógł skosztować produktów prosto z Tajlandii, Włoch, Holandii czy Jamajki.

Festiwal Hull’s Yum! odbędzie się w dniach 22 – 23 lipca br., w godz. od 10.00 do 18.00, na terenie ogrodów Queens Gardens (HU1 3DZ), a także częściowo w restauracjach i kafejkach na terenie miasta.

Gościem specjalnym Festiwalu będzie znany kucharz – celebryta Nigel Brown. Nigel w swojej karierze był szefem kuchni kilku znanych brytyjskich hoteli, brał udział w wielu konkursach kulinarnych, w których często zdobywał najlepsze miejsca, obecnie prowadzi kursy gotowania w całej Anglii. Na Festiwalu Nigel będzie demonstrował swoje umiejętności kulinarne i udzielał porad, jak zwykłe gotowanie uczynić pasją i sztuką.

Weekend poświęcony jedzeniu to również świetna okazja dla właścicieli lokali gastronomicznych położonych w centrum miasta. Dlatego, chcąc przyciągnąć jak najwięcej gości, właściciele kawiarni bądź smażalni ryb zaoferują swoje produkty po niższej cenie. Lokalne jedzenie też jest smaczne!! (Lista lokali tutaj).

Organizatorzy Festiwalu pomyśleli też o dzieciach, które licznie przybędą na imprezę. W specjalnie wyznaczonym Strefie Dziecka, każdego dnia od godz. 10.00 do 16.00, organizowane będą następujące atrakcje:
– warsztaty gotowania
– dekorowanie ciast i babeczek
– szalony golf
– malowanie twarzy

Wszystkie atrakcje dla dzieci są darmowe.

Nie zastanawiaj się długo, namów rodzinę, przyjaciół, spakuj koc piknikowy i baw się dobrze na kolejnym festiwalu!

 

ilość wszystkich wyświetleń: 1864, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń