PLAYDAY – Narodowy Festiwal Zabawy 2018

Arkadiusz Lorenc | 26.07.2018 | Dla Dzieci


PLAYDAY to święto, które jest obchodzone każdego roku w pierwszą środę sierpnia od 1986 roku, kiedy zostało ustanowione. Tegoroczna edycja wydarzenia przypada na 1 sierpnia, a Hull po raz kolejny dołącza się do celebracji. Obchody tego dnia mają na celu uczczenie prawa dzieci do zabawy i uświadamianie ludzi na temat dużej roli, jaką zabawa pełni w prawidłowym rozwoju każdego dziecka.

Wszystko zaczęło się w połowie lat 80. ubiegłego wieku, kiedy władze Londynu postanowiły obciąć finansowanie publicznych miejsc przeznaczonych dla dzieci. Wielu ludzi protestowało przeciwko temu i na własną rękę ustanowili PLAYDAY, czyli dzień zabawy, który miał zwrócić uwagę na skalę problemu. Od tej pory w całej Wielkiej Brytanii co roku odbywają się setki wydarzeń w różnych miejscowościach, podczas których dzieci i młodzież w każdym wieku mogą wspólnie bawić się i świętować. W organizację spotkań zaangażowało się wiele organizacji działających na terenie różnych obszarów Wielkiej Brytanii, które pomagają koordynować zabawę tego dnia.

1 sierpnia od godziny 11:00 wszyscy chętni będą mile widziani w ogrodach Queen’s Gardens, gdzie dzieci będą miały niepowtarzalną okazję do świętowania swojego dnia w gronie rówieśników. Na uczestników będzie czekało wiele zabaw i gier na świeżym powietrzu, które ułatwią przełamanie nieśmiałości i zachęcą dzieci do współpracy. Organizatorzy zadbają o odpowiednie rozrywki zarówno dla maluchów, jak i starszaków. Dzieci będą mogły między innymi wziąć udział w warsztatach uczących sztuczek cyrkowych, pomalować swoje twarze w kolorowe wzory, spróbować jazdy na specjalnych rowerach, sprawdzić się w kreatywnych warsztatach teatralnych czy stać się na jeden dzień małymi archeologami i szukać skarbów w najbliższym otoczeniu oraz wiele, wiele innych atrakcji.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie darmowy.

Najmłodsze dzieci muszą znajdować się pod opieką osoby dorosłej.

Więcej informacji na temat wydarzenia można uzyskać pod adresem email: cheryl.ribbitt@hullcc.gov.uk.

ilość wszystkich wyświetleń: 781, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń