ODKRĘCAMY DLA MAI – charytatywna zbiórka nakrętek

Arkadiusz Lorenc | 15.03.2018 | Charytatywne


Przez cały rok 2018 trwa akcja charytatywna mająca na celu pomoc Mai Tyczyno, polskiej dziewczynce, która urodziła się z poważną wadą genetyczną. Maja cierpi na delecję długiego ramienia chromosomu 2. Jej schorzenie jest rzadkie – jest drugim dzieckiem w Polsce, które posiada tę wadę.

Celem zbiórki jest opłacenie leczenia oraz kosztownej rehabilitacji dziewczynki. Polska Szkoła im. Ireny Sendlerowej w Hull postanowiła włączyć się w akcję – w sobotę 17 marca oraz w sobotę 14 kwietnia odbędzie się tam zbiórka plastikowych nakrętek. Surowce zostaną sprzedane do skupu, a uzbierane pieniądze trafią do Mai na konto Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia we Wrocławiu ,,NA LECZENIE MAI”.

Pomagać może każdy – wystarczy zebrać wszystkie plastikowe nakrętki po wodzie, napojach, kosmetykach, kawie czy innych płynach i przekazać je w wyznaczone dni organizatorom akcji. Każdy kilogram uzbieranych nakrętek to 1 zł, który zostanie przeznaczony na leczenie dziewczynki.

Warto również poprosić o pomoc rodzinę i bliskich, którzy mieszkają w Polsce – na stronie Facebookowej organizatorów akcji znajdują się szczegóły dotyczące zbiórek organizowanych na terenie Polski.

Możliwa jest także pomoc finansowa poprzez wpłatę na konto – dane do wpłaty znajdują się na plakatach promujących akcję.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej szkoły, stronie internetowej organizatorów zbiórki oraz na stronie na Facebooku.

ilość wszystkich wyświetleń: 1448, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń