Obchody Dnia Pamięci weteranów wojennych

Arkadiusz Lorenc | 09.11.2018


Jak co roku, 11 listopada miasto weźmie udział w obchodach międzynarodowego święta Dnia Pamięci, ustanowionego na cześć żołnierzy poległych w obu wojnach światowych. Tradycyjnie podczas obchodów tego dnia pamięć bohaterom jest uczczona poprzez zachowanie dwóch minut ciszy.

W tym rok uroczystości z okazji 100 rocznicy zakończenia I wojny światowej odbędą się w centrum miasta oraz w Hull Minster.

Przy pomniku na Paragon Square Brytyjczycy będą wspominać ponad milion żołnierzy, którzy walczyli w ich armii i polegli w obu wojnach światowych. Obchody rozpoczną się w niedzielę o godzinie 10:55, a o godzinie 12:30 rozbrzmią dzwony upamiętniające bicie dzwonów po ogłoszeniu zakończenia I wojny światowej w listopadzie 1918 roku.

Od godziny 13:00 do godziny 15:30 w Hull Minster odbędzie się uroczysty odczyt ponad 2700 nazwisk, które zostały zapisane w Złotej Księdze, upamiętniającej zasłużonych żołnierzy z czasów I wojny światowej, którzy oddali swoje życie w służbie ojczyźnie. Uczestnicy obchodów mogą przyjść w dowolnym momencie odczytu, aby wspólnie wspomnieć pamięć poległych.

ilość wszystkich wyświetleń: 352, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń