Oaza Dzieci Bożych – Polska Parafia w Hull

Arkadiusz Lorenc | 19.09.2018 | Religijne, Dla Dzieci


Polska Parafia w Hull zaprasza na pierwsze po wakacjach spotkanie Oazy Dzieci Bożych, które odbędzie się w czwartek 27 września o godzinie 18:00 w salce na plebanii. Spotkanie jest kierowane zarówno do dzieci, które w poprzednich latach uczęszczały na spotkania Oazy, jak i do nowych uczestników. Każda osoba, która lepiej chciałaby poznać Pana Boga, będzie mile widziana.

Uczestnictwo w spotkaniach Oazy Dzieci Bożych rozpoczyna się zazwyczaj po Pierwszej Komunii Świętej, czyli w wieku trzeciej klasy szkoły podstawowej. Uczestnicy są przygotowywani do poprawnego pełnienia funkcji liturgicznych, do rozumienia czynności i akcji liturgicznej oraz do prowadzenia życia chrześcijańskiego. Celem spotkań jest osiągnięcie świadomego i czynnego uczestnictwa w liturgii. Jest to możliwe dzięki przejściu pięciu etapów formacji, które wiążą się z udziałem w liturgii i różnią się ze względu na płeć uczestnika.

Polska Parafia w Hull umożliwi dzieciom naukę, jak być dobrym chrześcijaninem i jak najlepiej służyć całej społeczności Kościoła. Spotkania będą nie tylko dobrą okazją do pogłębienia wiary, ale również możliwością do spędzenia miło czasu z rówieśnikami.

ilość wszystkich wyświetleń: 661, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń