Nie przegap! Międzynarodowy festiwal fotografii w Hull tylko do 30 listopada

Arkadiusz Lorenc | 10.11.2017 | Festiwale


Od początku października w Hull trwa tegoroczna edycja międzynarodowego festiwalu fotografii. Zorganizowany po raz pierwszy w 2014 roku, Hull International Photoraphy Festival z roku na rok zyskuje popularność wśród mieszkańców miasta. Inicjatorem przedsięwzięcia był Alan Raw, prezenter radia BBC oraz kustosz HIP Gallery. Obecnie jednak niemal wszystkie wystawy oraz warsztaty związane z festiwalem koordynowane są przez wolontariuszy działających w ramach lokalnych, niezależnych stowarzyszeń zajmujących się sztuką.

Hull International Photoraphy Festival oferuje liczne wystawy nie tylko światowej klasy twórców, ale również wielu lokalnych artystów. Jest ukierunkowany na promowanie niezwykłej sztuki fotografii wśród odbiorców w każdym wieku. W trakcie festiwalu odbędzie się aż 17 warsztatów i zajęć praktycznych, w których będą mogły wziąć udział osoby zajmujące się fotografią na każdym poziomie zaawansowania.

Festiwal będzie się koncentrował na fotografii ulicznej, omówiona zostanie problematyka przedstawiania miasta oraz jego mieszkańców. Podczas warsztatów uczestnicy pod okiem ekspertów nauczą się między innymi szukania najlepszych ujęć i odpowiedniego posługiwania się specjalistycznym sprzętem.

Osoby w wieku poniżej 16 lat będą mogły korzystać z atrakcji oferowanych w ramach festiwalu całkowicie za darmo. Pozostali uczestnicy będą musieli kupić przepustkę w cenie £15, która pozwoli na branie udziału we wszystkich wystawach oraz warsztatach.

ilość wszystkich wyświetleń: 424, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń