Nauka przez zabawę – warsztaty dla dzieci w Flemmingate Shopping Centre

Arkadiusz Lorenc | 25.01.2018 | Dla Dzieci


W tym roku do Beverly powracają z nowymi warsztatami naukowcy z Lab Rascals – wyróżnionej nagrodami firmy promującej nauki ścisłe wśród dzieci. Ich działalność opera się na łączeniu nauki z zabawą poprzez organizowanie interaktywnych zajęć dla uczestników w różnym wieku.

Podczas zajęć dzieci poznają przepis i samodzielnie wykonają tzw. slime, czyli domową masę plastyczną służącą do zabawy, która w ubiegłym roku biła rekordy popularności i była jednym z najczęściej wyszukiwanych haseł przez użytkowników Googli. W ramach warsztatów naukowcy pokażą, jak efektownie przygotować także inne zabawne rzeczy, na przykład żelkowe robaki.

Wszystkie atrakcje proponowane przez Lab Rascals będą się opierać o własnoręczne przeprowadzanie prostych eksperymentów naukowych. Doświadczenia mają na celu w łatwy i przystępny sposób wprowadzić uczestników w skomplikowane zagadnienia, jak na przykład działanie polimerów. Dzieci biorące udział w warsztatach będą miały okazję do poznania świata nauki, technologii i inżynierii od najciekawszej strony.

Na poniedziałek 12 lutego przewidziano dwie sesje w godzinach od 10:00 do 11:00 oraz od 11:30 do 12:30. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja online. W razie dużego zainteresowania wydarzeniem, organizatorzy przewidują możliwość dodania kolejnych terminów spotkań.

Warsztaty są przeznaczone dla osób w wieku 5-14 lat. Uczestnictwo dzieci poniżej 7 roku życia jest możliwe tylko pod nadzorem dorosłego opiekuna.

Zajęcia będą się odbywały w miejscu pomiędzy Outfit i Baytree Interiors. Koszt udziału to £6 za jedną sesję.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia i rezerwacji miejsc są dostępne na stronie internetowej organizatorów.

ilość wszystkich wyświetleń: 420, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń