Naturalnie! Yorkshire Wolds Walking and Outdoors Festival 2016

Marta Jabłońska | 05.09.2016 | Sportowe


Już w najbliższą sobotę, tj. 10 września br., rozpoczyna się szósta edycja znanego w regionie festiwalu Yorkshire Wolds Walking and Outdoors Festival 2016. Dziesiątki ciekawych atrakcji dla miłośników ruchu i spędzania czasu na powietrzu potrwają do niedzieli 18 września.

Tak jak i w poprzednich latach, tak i szósta edycja Festiwalu została przygotowana z rozmachem. Organizatorzy zaplanowali: wycieczki piesze, rowerowe, konne, kajakowe i wędrówki nordic walking. Wśród licznych wydarzeń coś dla siebie znajdą amatorzy, rodziny z dziećmi, psami oraz entuzjaści zdrowego stylu życia. Wstęp na niektóre wydarzenia jest płatny, na inne darmowy. Na większość imprez konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca.

Organizatorzy zwracają uwagę, by dobrze przygotować się na każde z wydarzeń, czyli założyć wygodne i wodoodporne ciepłe ubranie i obuwie, a także zabrać ze sobą duży zapas wody, a na dłuższe wyprawy jedzenie. Jeżeli nie jest powiedziane, że w wydarzeniu mogą wziąć udział psy, prosi się o ich nie zabieranie. Dzieci poniżej 16 roku życia mogą brać udział w atrakcjach pod opieką osoby pełnoletniej.

Wśród godnych polecenia propozycji wymienić należy:

  1. Beverley – „Smelly and mucky to shiny and new?” Beverley, obecnie urocze miasteczko, bogate w perełki architektoniczne i ciekawe historie, dawniej wyglądało „nieco” inaczej. Jak małe miasteczko przeobraziło się z brudnego i śmierdzącego w czyste i nowoczesne, będzie można dowiedzieć się na spacerze z przewodnikiem Colinem Broadshawem (sobota 10 września, godz. 10.30).
  2. Wystarczy wypożyczyć GPS od organizatorów, by ruszyć na Geocaching, czyli poszukiwanie skarbów ukrytych na opisywanej przez nas niedawno trasie wokół Wharram Percy. Na to wydarzenie można zabrać ze sobą psa. Wstęp: £5 od rodziny, dodatkowo £20 jako depozyt za urządzenie GPS – potrzebny będzie też dokument. Miejsce spotkania to parking Wharram Percy, YO17 9TN. Należy przyjść między 10.30 a 14.00, by odebrać sprzęt. Spacer powinien zająć około 3 godziny.
  3. Wszystkim fanom fotografii polecamy warsztaty fotografowania dzikiej natury, które odbędą się w niedzielę 18 września i potrwają od 13.00 do 17.00. Koszt to £10 za osobę – niezbędna jest rezerwacja miejsc pod numerem 01482 391672.

Program całego Festiwalu dostępny jest na stronie organizatora.

 

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń