Narodowe Święto Zabawy PLAYDAY – edycja 2019

Arkadiusz Lorenc | 20.07.2019 | Sportowe, Dla Dzieci, Festiwale


PLAYDAY to święto, które jest obchodzone każdego roku w pierwszą środę sierpnia od 1986 roku, kiedy zostało ustanowione. Tegoroczna edycja wydarzenia przypada na 7 sierpnia, a Hull po raz kolejny dołączy się do celebracji. Obchody tego dnia mają na celu uczczenie prawa dzieci do zabawy i uświadamianie ludzi o ogromnej roli, jaką zabawa pełni w prawidłowym rozwoju każdego dziecka.

Wszystko zaczęło się w połowie lat 80. ubiegłego wieku, kiedy władze Londynu postanowiły odciąć finansowanie publicznych miejsc przeznaczonych dla dzieci. Wielu ludzi protestowało przeciwko temu i na własną rękę ustanowili PLAYDAY, czyli dzień zabawy, który miał zwrócić uwagę na skalę problemu. Od tej pory w całej Wielkiej Brytanii co roku odbywają się setki wydarzeń w różnych miejscowościach, podczas których dzieci i młodzież w każdym wieku mogą wspólnie bawić się i świętować. W organizację spotkań zaangażowało się wiele organizacji działających na terenie różnych obszarów Wielkiej Brytanii, które pomagają koordynować zabawę tego dnia.

Tematem przewodnim tegorocznego spotkania jest Play Builds Children, co ma na celu podkreślenie, że odpowiednia zabawa jest niezbędna do prawidłowego rozwoju młodych ludzi. Organizatorzy podkreślają, że dobre zabawy potrafią pomóc w zdobywaniu przyjaźni i budowaniu poczucia wartości, a także rozwijać więzi społeczne i pozytywnie wpływać na zdrowie i samopoczucie. 

7 sierpnia od godziny 10:00 w ogrodach Queen’s Gardens dzieci będą miały niepowtarzalną okazję do świętowania swojego dnia w gronie rówieśników. Na uczestników będzie czekało wiele zabaw i gier na świeżym powietrzu, które ułatwią przełamanie nieśmiałości i zachęcą dzieci do współpracy. Organizatorzy zadbają o odpowiednie rozrywki zarówno dla maluchów, jak i starszaków.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie darmowy.

Najmłodsze dzieci muszą znajdować się pod opieką osoby dorosłej.

Więcej informacji na temat wydarzenia można uzyskać na stronie internetowej PLAYDAY oraz na stronie wydarzenia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń