Lord Mayor’s Hanse Day, czyli powrót do średniowiecza w Międzynarodowy Dzień Hanzy

Arkadiusz Lorenc | 31.05.2019 | Dla Dzieci, Festiwale


Tegoroczna sobota 8 czerwca będzie dla Hull dniem wyjątkowym – po raz 3 powraca do miasta festiwal na cześć Międzynarodowego Dnia Hanzy, który wyjątkowo w tym roku będzie połączony z paradą na część nowo-mianowanego burmistrza. Specjalnie z tej okazji nazwę święta zmieniono na Lord Mayor’s Hanse Day – wspólne obchody mają podkreślić związek pomiędzy okresem największej aktywności miasta w Hanzie a ustanowieniem po raz pierwszy urzędu burmistrza w 1332 roku.  Tym razem uroczystości będą jeszcze lepsze i jeszcze huczniejsze, a na mieszkańców będzie czekała masa rozrywek w różnych miejscach w centrum Hull.

Jak w ubiegłych latach, Dzień Hanzy to niepowtarzalna okazja do przeniesienia się wprost do XIV wieku, kiedy Kingston upon Hull jako jedno z trzech miast w Wielkiej Brytanii działało w Europie Północnej w ramach Ligii Hanzeatyckiej, czyli związku średniowiecznych miast handlowych. Obchody będą przyjazne dla całej rodziny i dadzą idealną możliwość pokazania dzieciom fragmentu historii na żywo.

Centrum średniowiecznego Hull będzie Trinity Square, gdzie będzie można zobaczyć na własne oczy, jak wyglądało wytwarzanie rękodzieła i handel w dawnych czasach. Każdy będzie mógł przetestować swoją zręczność w budowaniu z użyciem wikliny z gliną, podziwiać występy błaznów-połykaczy ognia i posłuchać fascynujących opowieści z minionej epoki.

Jeśli interesujesz się sztuką, wybierz się na spacer aleją Whitefriargate i oglądaj występy artystów ulicznych. Dzieci będą mogły z kolei wziąć tam udział w wielu warsztatach artystycznych.

Na placu Queen Victoria Square pojawi się scena, na której artyści wystąpią w pokazach muzycznych, tanecznych oraz będą recytować poezję.

Każdy będzie mógł wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych i stworzyć dzięki nim element średniowiecznego stroju, który idealnie przyda się podczas uroczystej parady na cześć nowego burmistrza, która przemaszeruje przez centrum miasta.

Do pobrania (TUTAJ) jest dostępny darmowy przewodnik w języku angielskim, w którym znajdują się szczegóły dotyczące rodzaju i miejsca zaplanowanych rozrywek, a także informacje na temat święta.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat święta jest dostępnych na stronie internetowej Hull Minster oraz pod numerem telefonu: 01482332255.

ilość wszystkich wyświetleń: 316, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń