Kino na wodzie/ Floating Cinema: repertuar cyklu i polski film „Czasem śnię, że latam”

Małgorzata Miszczuk | 05.08.2017


Z Sheffield do Hull to trasa, jaką w tym roku pokona „Kino na wodzie”. Barka z zainstalowanym ekranem, która wyruszyła w podróż 1 lipca zatrzyma się po drodze w Rotherham, Swinton, Doncaster, Thorne, Goole, South Ferriby, by 7 sierpnia przycumować w marinie w Hull. Aż do 13 sierpnia mieszkańcy Hull i turyści, którzy przyjechali spędzić trochę czasu w tegorocznym mieście kultury, będą mogli obejrzeć filmy w na świeżym powietrzu.

Oprócz niepowtarzalnego obrazu o jednej z najznakomitszych choreografek tańca współczesnego Pinie Bausch oraz specjalnie na potrzeby tegorocznej edycji „ Kina na wodzie” stworzonych filmów dokumentalnych o mieszkańcach miast położonych na tresie filmowej barki, których autorem jest Harry Meadley, w programie znajdzie się wyjątkowy polski filmowy akcent.

Dokument Anety Popiel-Machnickiej „Czasem śnię, że latam” to przejmująca opowieść o wytrwałości w dążeniu do celu i do spełnienia swoich marzeń. Weronika, główna bohaterka to młoda tancerka o wielkim talencie, przed którą otwiera się droga do międzynarodowej kariery. Rozwój talentu i doskonalenie umiejętności wymaga jednak wielu poświęceń i wytężonej pracy. Ceną za to jest brak czasu na życie prywatne, samotność i zmęczenie. Co się stanie, gdy kontuzja staje na drodze do najważniejszego w jej dotychczaswej karierze występu?

O tym widzowie będą mogli dowiedzieć się już w poniedziałek 7 sierpnia w Hull Marina. Tego wieczora pokazane zostaną dwa filmy: „Into the sea” (film dokumentalny o trezch kobietach, które postanowiły popularyzować surfing w Iranie), oraz „Czasem śnię, że latam”. Wstęp jest bezpłatny. Od godziny 20 otwarty będzie bar z napojami i jedzeniem, a seans zacznie się o zachodzie słońca, krótko przed godziną 21. Można przynieść własne jedzenie i napoje. Dla ochrony przed chłodnymi powiewami wiatru znad Humber organizatorzy oferują możliwość wypożyczenia kocy, zapobiegliwi mogą oczywiście przynieść własne.

Program „ Kina na wodzie”:
DOUBLE BILL: SOMETIMES I DREAM I’M FLYING (CZASEM ŚNIĘ, ŻE LATAM)& INTO THE SEA
Poniedziałek, 7 Sierpnia, godz. 20:00, Kino na wodzie/Floating Cinema, Hull Marina

PINA
Wtorek, 8 Sierpnia, godz. 20:00, Kino na wodzie/Floating Cinema, Hull Marina

CINEMA PARADISO
Środa, 9 Sierpnia, 20:00, 8pm, Kino na wodzie/Floating Cinema, Hull Marina

FOLLOWING THE FLEET: DRIFTERS
Czwartek, 10 Sierpnia, godz. 20:00, Kino na wodzie/Floating Cinema, Hull Marina

IN DIALOGUE PRESENTS ON THE BENCH BY HARRY MEADLEY AND CHRONICLE OF A SUMMER BY JEAN ROUCH AND EDGAR MORIN
Piątek, 11 Sierpnia – Niedziela , 13 Sierpnia, godz 12:00 – 20:00, Kino na wodzie/Floating Cinema, Hull Marina.

Rezerwacja bezpłatnych biletów i więcej informacji na:

The Floating Cinema 2017

ilość wszystkich wyświetleń: 1776, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń