Jak polscy rodzice pomagają dzieciom w nauce?

macgreg | 03.07.2018 | Szkolenia, Dla Dzieci


Otwarty wieczór w Centrum Cyfrowej Innowacji w Hull dla polskich rodzin, poświęcony będzie sposobom pomocy dzieciom w nauce. Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku dobrą przyszłość – koniecznie przyjdź wraz z nim na to wydarzenie!

Facebook: https://www.facebook.com/events/486776971740613/

Polskie dzieci uczące się w angielskich szkołach należą do najbardziej ambitnych i osiągających świetne wyniki.
Często wiąże się to z tym, że polscy rodzice bardziej niż inni interesują się postępami swojego dziecka i wymagają od niego więcej aniżeli szkolni nauczyciele.

Plany i ambicje polskich rodziców w Anglii co do przyszłości ich dzieci są często ogromne. Sam będąc rodzicem czwórki chłopców, rozmawiam pod szkołą z rodzicami innych polskich dzieci, którzy chcą swoim pociechom zapewnić najlepszą z możliwych przyszłość. Chcą aby ich dzieci pracowały w dobrze płatnych zawodach i na wysokich stanowiskach lub aby stały się samodzielnymi dobrze prosperującymi przedsiębiorcami. Wierzą, że świetnie wyedukowanemu dziecku będzie zdecydowanie łatwiej osiągnąć szczęśliwe i dostatnie życie. Generalnie spędzają oni zdecydowanie więcej czasu z dziećmi nad ich szkolnymi zadaniami niż rodzice angielscy.

Zdarza się, że aby pomóc dziecku w nauce, potrzeba najpierw samemu przetłumaczyć materiał z języka angielskiego aby zrozumieć na czym polega zadanie. Każdy z polskich rodziców pamięta z lekcji matematyki takie wyrażenia jak: dodawanie, odejmowanie, ułamki, licznik, wspólny mianownik ale już niekoniecznie wie, co oznaczają angielskie ich odpowiedniki takie jak: adding, substracting, fractions, numerator, common denominator. Analogicznie znane są rodzicom takie pojęcia jak: rzeczownik, czasownik, przymiotnikale te same przetłumaczone na język angielski: noun, adjective, verb niewiele już im mówią i wręcz odstraszają!

Pomoc dziecku staje się wtedy sporym wyzwaniem dla rodziców, którzy często nie mają wystarczającej ilości czasu i energii na uczenie się tych podstaw jeszcze raz w języku angielskim. Zdarza się, że frustracja bierze górę i ambicje spychane są na drugi plan. „W sumie szkoła nie wymaga więc jakoś to będzie…” – rezygnacja z pracy nad edukacją dziecka w nadziei, że jego przyszłość jakoś się wyklaruje jest niczym innym jak pozbawianiem go możliwości w przyszłym życiu!

Co zatem zrobić?

Jak upewnić się, że zapewniamy dziecku najlepsze szanse na przyszłość?
Jak nie zmarnować potencjału swojego dziecka i najlepiej zadbać o jego rozwój?
Jak unikając trudu stawania się nauczycielem swojego dziecka pomóc mu w nauce w domu?
Jak zapewnić sobie spokojny sen o przyszłość swojego dziecka?

Przyjdź ze swoim dzieckiem na wieczór otwarty dla rodziców dzieci w wieku 8-13 lat, podczas którego otrzymasz dostęp do najnowszych rozwiązań edukacyjnych opracowanych przez organizację Good2Learn nagrodzoną za najlepszy kontent edukacyjny 2018.

Podczas wieczoru będzie można:

dowiedzieć się o sposobach wsparcia swojego dziecka w jego edukacji
wymienić się doświadczeniami i pomysłami z innymi polskimi rodzicami
doświadczyć dostępu do najszybszego internetu w Hull (400 Mbps)
zwiedzić Centrum Cyfrowej Innowacji w Hull – budynek C4DI

PROGRAM:

6.30 – rejestracja przy kawie, herbacie
7.00 – prezentacja platformy edukacyjnej
8.00 – wymiana doświadczeń rodziców przy kawie, herbacie
8.30 – zakończenie

ilość wszystkich wyświetleń: 824, dzisiaj: 1

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń