Interaktywny szlak DOMINO tylko w Hull!

Arkadiusz Lorenc | 09.08.2018


DOMINO to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju, które już 11 sierpnia odbędzie się w Hull. Nie możesz go przegapić! Grupa Absolutely Cultured’s wraz z wolontariuszami będzie odpowiedzialna za organizację, niezbędne przygotowania i czuwanie nad przebiegiem dnia. Wydarzenie będzie częścią popularnych na całym świecie obchodów święta domino.

Na trasie o długości 3,5 km zostaną ustawione ogromne obiekty z klocków domino, które będą świetnie współgrały z architekturą miasta. Widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję pokonania całej długości trasy wzdłuż szlaku z domino i oglądania na żywo poruszającej się rzeźby, której falowanie wprost zaprze dech w piersiach! Szlak będzie przebiegał przez wiele ulic, placów, budynków użyteczności publicznej i prywatnych domów, pokonując na swojej drodze schody, okna i specjalnie zbudowane wzniesienia.

Świętowanie rozpocznie się o godzinie 12:00 w centrum miasta, gdzie będzie można przyglądać się przygotowaniom do stworzenia wyjątkowej trasy. 450 wolontariuszy działających w ramach City of Culture będzie pracowało wraz z dyrektorem Station House Opera’s Artistic, Julianem Maynard Smith, żeby wspólnie wznieść wspaniałe rzeźby i kręte ścieżki. Do ich budowy zostanie wykorzystanych ponad 12 000 pustaków, które posłużą za klocki domino.

Etap przygotowań zakończy się o godzinie 14:30 i ścieżka zostanie udostępniona do wglądu wszystkim uczestnikom wydarzenia. Warto zapoznać się ze szczegółowym planem trasy (dostępnym online TUTAJ oraz w wersji papierowej na miejscu wydarzenia), żeby wybrać swoje ulubione miejsce i obserwować z niego przewracające się klocki. Święto DOMINO da niepowtarzalną okazję do zwiedzenia fragmentów miasta na co dzień niedostępnych dla osób postronnych, takich jak The Guildhall czy Boat Yard w przystani Hull.

O godzinie 16:30 na Boat Yard zostanie przewrócony pierwszy element domino, który wywoła reakcję łańcuchową na całej długości trasy. Upadek wszystkich elementów ścieżki powinien zająć aż 60 minut, w trakcie których klocki będą przewracały się na schodach i podestach, a rzeźby całkowicie się rozpadną.

Cała trasa została podzielona na dwa odcinki, które będą połączone za pomocą pojazdu, który przewiezie ostatni klocek z pierwszego fragmentu na drugi odcinek. Pierwsza część trasy zacznie się na Boat Yard i skończy przed pizzerią Burt i restauracją Gelato w okolicy Fruit Market. Druga część rozpocznie się na Great Thornton Estate i zakończy w Queens Gardens.

Organizatorzy zachęcają wszystkich do robienia zdjęć i filmików upadających elementów domino i dzielenia się nimi na social mediach używając hasztagu #DominoesHull i oznaczając @abscultured.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie darmowy i nie wymaga zakupu biletów. Nie ma ograniczeń wiekowych.

Więcej informacji na temat DOMINO jest dostępnych na stronie internetowej organizatorów.

ilość wszystkich wyświetleń: 993, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń