Instalacja Model City na King Edward Street

Arkadiusz Lorenc | 30.01.2020 | Dla Dzieci, Festiwale


Model City to wciągająca instalacja audio, która przejmie King Edward Street w połowie lutego tego roku. Instalacja będzie czynna codziennie w dniach 14-23 lutego 2020 r. w godz. 10:00 do 18:00 na King Edward Street (pomiędzy placami King Edward Square i Queen Victoria Square)

W tym oryginalnym krajobrazie dźwiękowym, stworzonym przez nagrodzonego BAFTA kompozytora Dana Jonesa, Children of Hull zaprowadzą słuchaczy i przechodniów świat w alternatywnych rzeczywistości. W procesie tworzenia pokazu wzięły udział uczniowie z pobliskich szkół podstawowych, a w tym Newington Academy, Bricknell Primary School oraz Woodland Primary School. 

Podczas warsztatów dzieci koncentrowały się na różnych tematach, a w tym na przyszłości głównej ulicy, ruchu ulicznego i transportu publicznego oraz odpowiedzialnym dbaniu o miasto. Jedne zajęcia zostały w całości poświęcone na snucie wizji, jak wyglądałoby życie w Hull, gdyby to dzieci były odpowiedzialne za podejmowanie wszystkich najważniejszych dla miasta decyzji. Przemyślenia, nadzieje i wizje o przyszłości Hull zostały nagrane, a te nagrania stały się podstawą dla pejzażu dźwiękowego, który będzie zawierał również specjalnie zaprojektowaną muzykę i profesjonalne efekty dźwiękowe.

Model City jest zaprojektowane jako wciągające doświadczenie, na które przechodnie mogą natknąć się w ciągu swojego dnia w centrum miasta – lub usiąść i zatracić się w miejskich wizjach przyszłości stworzonych przez dzieci. Instalacja będzie oferować różne wrażenia w zależności od pory dnia – począwszy od energetycznych pokazów po elementy kontemplacyjne, które będą stanowiły tło do obserwacji życia ruchliwej ulicy.

Oprócz instalacji, w ramach Model City Space pod adresem 23 King Edward Street będzie pojawiał się model przestrzeni kosmicznej, otwarty codziennie od soboty 1 lutego do niedzieli 23 lutego od godz. 10:00 do 18:00. Model został stworzony dzięki współpracy artystów z RESOLVE Collective oraz wolontariuszy Absolutely Cultured. W tym szczególnym kosmosie każdy będzie mógł dowiedzieć się więcej o procesie tworzenia, wziąć udział w bezpłatnych zajęciach dla całej rodziny i wypowiedzieć własne zdanie na temat idealnego Model City.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie darmowy i nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Instalacja będzie odpowiednia dla osób w każdym wieku oraz o każdym stopniu sprawności.

Więcej informacji na temat wydarzenia jest dostępnych na stronie internetowej organizatorów.

ilość wszystkich wyświetleń: 621, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń