Hull Real Ale & Cider Festival

Arkadiusz Lorenc | 10.11.2017 | Festiwale


Coroczny festiwal Ale & Cider został zorganizowany w Hull po raz pierwszy 39 lat temu. Wydarzenie za każdym razem przyciąga rzesze smakoszy tradycyjnych alkoholi, pochodzących z miejscowych browarów. Od 6 lat uczestnicy mają okazję delektować się drinkami w niezwykłym wnętrzu średniowiecznego kościoła Trójcy Świętej. Wszystko to za sprawą współpracy pomiędzy członkami wspólnoty kościoła oraz wolontariuszami lokalnego oddziału stowarzyszenia Campaign for Real Ale – CAMRA.

Festiwal ma na celu promocję tradycyjnego piwa i cydru, a także zaprezentowanie szerokiej gamy różnorodnych smaków dostępnych obecnie na rynku. Podczas wydarzenia będzie można spróbować ponad 130 wyrobów z 14 browarów zlokalizowanych w Hull i okolicy. Dodatkowo dostępna będzie również wyselekcjonowana kolekcja butelkowych piw oraz cydrów sprowadzonych z wielu różnych miejsc na świecie. Szczególną atrakcją festiwalu będzie możliwość spróbowania alkoholi wprost z beczek usytuowanych pod najdłuższym barem w Hull.

Hull Real Ale & Cider Festival oferuje dodatkową rozrywkę w postaci występów miejscowych artystów, odbywających się każdego z 3 dni trwania wydarzenia. Uczestnicy będą również mogli skosztować jedzenia i napojów bezalkoholowych, sprzedawanych na stoiskach lokalnych przedsiębiorców, które będą zlokalizowane wokół budynku kościoła.

Festiwal przeznaczony dla osób powyżej 18 roku życia.

ilość wszystkich wyświetleń: 624, dzisiaj: 1

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń