Hull Land Train – Nadmorska wycieczka po Yorkshire

Arkadiusz Lorenc | 01.04.2018


Projekt Hull: Yorkshire Maritime City oferuje darmowe wycieczki pociągiem po najważniejszych miastach portowych na terenie Yorkshire. Obecnie program posiada fundusze w wysokości £27.4 mln, które przeznaczone są na spełnianie celi projektu, jakimi są promocja regionu i dbanie o dziedzictwo kulturowe niezwykle ciekawego obszaru. Uwielbiana przez wszystkich kolejka naziemna Hull Land Train ma przyczynić się do powodzenia akcji.

Od poniedziałku 2 kwietnia do niedzieli 8 kwietnia wszyscy chętni mogą skorzystać z bezpłatnej przejażdżki kolejką. Dzięki temu każdy z uczestników ma okazję do dowiedzenia się czegoś więcej na temat modernizacji trzech najważniejszych obiektów, które znajdują się na nabrzeżu Hull – Maritime Museum, Dock Office Chambers oraz North End Shipyard. Zainteresowani będą mieli również możliwość poznania przyszłych działań w ramach projektu, które obejmą ochronę historycznych statków – Arktycznego Korsarza i Latarniowca Spurn, aby zachować je w dobrym stanie dla przyszłych pokoleń.

Niebieska kolejka Hull Land Train będzie odjeżdżała każdego dnia co godzinę, zaczynając o 10:00 (pierwszy kurs), a kończąc o 15:0 (ostatni kurs). Wycieczka trwa średnio 40 minut. Miejsce zbiórki to Hull City Hall, a kolejka będzie przejeżdżać obok North End Shipyard (niedaleko Uniwersytetu Hull), Placu Trójcy Świętej przy Hull Minster, statków Latarniowca Spurn i Arktycznego Korsarza, Hull Maritime Museum, Queens Gardens oraz The Deep.

Na początku trasy będzie można spotkać wolontariuszy, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z wycieczką i projektem. Uczestnicy będą też mogli dowiedzieć się więcej o tym, jak sami mogą zaangażować się w program, żeby pomóc szerzyć wiedzę i entuzjazm.

Wycieczka to nie tylko świetna okazja do lepszego poznania miasta i jego historii, ale też miły sposób na spędzenie czasu ze znajomymi czy rodziną.

Więcej informacji na temat projektu Hull: Yorkshire Maritime City można uzyskać na stronie internetowej organizatorów.

ilość wszystkich wyświetleń: 1004, dzisiaj: 1

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń