Hull Freedom Festival

Arkadiusz Lorenc | 28.08.2016 | Festiwale


Już na początku września odbędzie się kolejna edycja popularnej imprezy — Hull Freedom Festival, Festiwalu Wolności. Sprawdź, dlaczego nie warto przegapić tego wydarzenia!

Freedom Festival, zgodnie z założeniem organizatorów, ma za zadanie promować wolność jako najwyższą wartość i pokazywać jej historyczne związki z Hull — miejscem, w którym urodził się William Wilberforce, działający przez całe swoje życie na rzecz walki z niewolnictwem.

Niepodległość, wolność, niezależność — te wartości będą przedstawiane przez artystów na przeróżne sposoby. Ale nie tylko artyści zagrają główną rolę w festiwalu. Bo Freedom Festival to wynik pracy setek ludzi — przedstawicieli świata biznesu, organizacji pozarządowych, małych społeczności lokalnych, rodzin i pojedynczych wolontariuszy zawsze gotowych do pomocy.

Tegoroczna edycja Freedom Festival wystartuje w piątek 2 września. Otworzy ją występ grupy Danbor Talka — to uznani na całym świecie artyści, którzy swoją grą na bębnach potrafią zahipnotyzować całą publiczność.

Jednym z kolejnych wydarzeń, które z pewnością warto w ramach tegorocznego festiwalu zobaczyć, będzie show pod tytułem As The World Tipped. Artyści występujący na zawieszonych wysoko linach pokażą prawdziwą magię. A całości dopełni kinowy ekran, wizualizacje i olbrzymia budowla wykonana w całości… z papieru! Budowla, będąca instalacją artystyczną autorstwa Oliviera Grossetete’a, powstanie w ogrodach Queen’s Gardens w Hull.

Dzieci będą natomiast zachwycone interaktywnym show pod tytułem Ear Trumpet, jakie pokaże teatr Gobbledegook Theatre.

Podczas festiwalu wystąpi wielu artystów, którzy zaprezentują swoje umiejętności, zarówno muzyczne, taneczne, jak i sprawnościowe. Można powiedzieć, że sztukmistrze na trzy dni opanują miasto!

Organizatorzy spodziewają się, że w imprezie weźmie udział ponad 100 tysięcy ludzi. Freedom Festival ma być jednak tylko rozgrzewką przed 2017 rokiem, kiedy Hull otrzyma oficjalnie miano brytyjskiej stolicy kultury.

Program festiwalu znaleźć można na stronie organizatora.

Festiwal potrwa od piątku 2 września do niedzieli 4 września 2016.

ilość wszystkich wyświetleń: 1570, dzisiaj: 2

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń