Hull Folk Festival. Śpiew i taniec przez cały weekend

Marta Jabłońska | 12.07.2016 | Festiwale


Przed nami kolejny letni weekend i kolejna muzyczna impreza. Tym razem Hull Folk and Maritime Festival, święto muzyki folk, bardzo mocno zakorzenionej w naszym regionie. Przez trzy dni, tj. od piątku 15 lipca do niedzieli 17 lipca, będziemy mogli brać udział w przeglądzie najlepszych wykonawców muzyki folk.

Zaproszeni do Hull artyści to zarówno gwiazdy grające folk od lat i występujące w naszym mieście nie po raz pierwszy, jak i debiutanci, dopiero rozpoczynający karierę muzyczną. Dlatego na występach będzie bardzo mocno widoczne połączenie tradycji z nowoczesnością.

Organizatorzy spodziewają się nawet 10 tys. gości, którzy w nadchodzący weekend pojawią się na Festiwalu. Imprezy odbywać się będą w różnych miejscach, m. in. : w klubie Kardomah94, wewnątrz i na zewnątrz klubu Minerva, na placu Zebedee’s Yard, na dwóch historycznych statkach zacumowanych w przystani Hull Marina, na ulicy Humber Street.

 Gwoździem programu będzie zaspół The Wilson Family, który zagra w piątkowy wieczór. Inni znani wykonawcy to: Hillbilly Troupe, Jack Conman, Bud Sugar, The Mighty And The Moon, Crooked Weather, Beggar’s Bridge, Celtarabia i The Happy Endings. Oprócz koncertów goście będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach tańca, które odbywać się będą w sobotę. Większość imprez jest darmowa, jednak na część koncertów trzeba kupić bilety (sprzedaż online na stronie organizatora).

A dla tych, którzy oprócz muzyki folk lubią dobre piwo, przygotowano ponad 40 gatunków różnych tego trunku. Degustacja piw odbywać się będzie w namiocie rozłożonym obok pubu Minerva.

ilość wszystkich wyświetleń: 1503, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń