Freedom Festival powraca do Hull w sierpniu!

Arkadiusz Lorenc | 17.07.2019 | Dla Dzieci, Zabawy, Festiwale


Freedom Festival to jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych w Hull, które w tym roku odbędzie się już po raz 12. Festiwal został zainicjowany w 2007 roku w celu uczczenia pamięci Williama Wilberforce’a, brytyjskiego polityka działającego na rzecz zniesienia niewolnictwa. Festiwal ma za zadanie świętowanie wolności artystycznej i wspólnych działań lokalnych społeczności. W świecie nieograniczonych możliwości, przygotuj się na pobudzenie wyobraźni i odkrycie na nowo siebie i miasta, w którym mieszkasz.

Ostatni weekend sierpnia upłynie w Hull pod znakiem różnorodnych wydarzeń kulturalnych, pokazów i sztuki ulicznej dla całej rodziny. Tematem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia będzie pokazanie światu bogatego dziedzictwa kulturowego Hull i zachęcenie do odkrywania go ciągle na nowo.

W ciągu trzech dni na ulicach będzie można zobaczyć występy teatralne, pokazy taneczne i akrobatyczne, wystawy tematyczne oraz wziąć udział we wspólnym świętowaniu, debatach i wielu interesujących projektach. W tym roku festiwal zostanie przedłużony do pięciu dni wypełnionych oryginalnymi projektami artystycznymi. 

Freedom Festival to idealna okazja do spędzenia czasu z rodziną i znajomymi na wspólnym świętowaniu i podziwianiu lokalnych talentów. Na weekend zaplanowano wiele wyjątkowych przedsięwzięć, w których mogą wziąć udział osoby w każdym wieku. Nie zabraknie pokazów akrobatycznych, występów muzycznych, tanecznych i teatralnych oraz debat i show audiowizualnych, nawiązujących do tematu przewodniego Freedom Festival. Wszystkie występy odbędą się w przestrzeni miejskiej, dzięki czemu zmienią ją na chwilę w centrum kultury i rozrywki i pokażą wielki potencjał Hull.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.

Więcej informacji na temat festiwalu jest dostępnych na stronie internetowej, na stronie wydarzenia na Facebooku oraz pod adresem e-mail: info@freedomfestival.co.uk.

ilość wszystkich wyświetleń: 389, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń