Festiwal jedzenia i picia w Cottingham

Arkadiusz Lorenc | 12.09.2018 | Festiwale


Cottingham Food and Drink Festival wraca do Yorkshire już  w sobotę 16 września. Festiwal, po raz pierwszy zorganizowany w 2013 roku, odbędzie się już po raz szósty i jak co roku przyciągnie tłumy miłośników dobrego, lokalnego jedzenia. Na Market Green zostaną ustawione stoiska z miejscowymi produktami, oferowanymi przez dostawców kontynuujących długoletnie rzemieślnicze tradycje.

Festiwal będzie idealną okazją do spędzenia całego dnia na prawdziwej uczcie dla zmysłów, pełnej bogatych smaków i zapachów. Na stoiskach będzie można dostać ponad 100 tradycyjnych wyrobów, takich jak marynowane mięsa, sery, artystyczne wypieki czy lokalne piwa i wina.

Wystawcy zadbają o odpowiednią rozrywkę dla uczestników poprzez zorganizowanie pokazów gotowania na żywo, degustacji jedzenia ulicznego i atrakcji wesołego miasteczka dla najmłodszych. Gwiazdą festiwalu będzie Brian Turner, sławny szef kuchni pochodzący z Yorkshire, który bierze udział w wielu telewizyjnych programach kulinarnych. Podczas spotkania kucharz poprowadzi liczne pokazy i na oczach publiczności przygotuje kilka różnych potraw.

Za sprawą gwarancji najwyższej jakości produktów i interesującego programu, Cottingham Food and Drink Festival od lat przyciąga tłumy ludzi do miasteczka. Według szacunków, w poprzednich latach było to aż 30 000 gości w ciągu dnia!

Udział w festiwalu będzie całkowicie darmowy i nie wymaga zakupu biletów. Wydarzenie zostanie zorganizowane dzięki pomocy sponsorów: EY Events, Graham & Rosen Solicitors oraz DM Keith (Skoda).

Sprawny transport na miejsce zapewnią specjalne autobusy, które będą kursować przez cały dzień z The Lawns Campus oraz z centrum miasteczka.

Więcej informacji na temat festiwalu jest dostępnych na stronie internetowej wydarzenia oraz pod adresem email: cottfoodfest@themarketmanagers.co.uk.

ilość wszystkich wyświetleń: 694, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń