Festiwal ArtWaves wraca do Bridlington

Arkadiusz Lorenc | 24.04.2018 | Festiwale


ArtWaves to festiwal sztuk wizualnych, który powraca w tym roku do Bridlington w celu pokazania piękna każdego rodzaju sztuki – tradycyjnej, cyfrowej, nowoczesnej oraz ulicznej. Organizatorzy festiwalu posłużą się w tym celu bogatym programem warsztatów, pokazów, debat, wystaw, instalacji przestrzennych i wielu, wielu innych form aktywności uczestników.

Festiwal już po raz czwarty będzie się odbywał w Bridlington Spa, które jest obecnie wizytówką miejscowości. W tym roku realizacja głównej części programu przypadnie na drugi weekend maja, czyli na sobotę 12 maja i niedzielę 13 maja. Poza tym organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje, w których będzie można wziąć udział już od poniedziałku 7 maja.

Tegoroczny program festiwalu sztuk wizualnych został zaplanowany z największą dokładnością – tak, żeby każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Zostały przewidziane odpowiednie rozrywki zarówno dla doświadczonych artystów, jak i dla osób, które po prostu szukają niecodziennego sposobu na spędzenie czasu.

Organizatorzy zapowiadają występy i pokazy wielu nowych, utalentowanych twórców, którzy będą mogli zaprezentować swoje zróżnicowane podejście do sztuki. Dodatkowo w tym roku przewidziano powrót większości artystów, którzy cieszyli się dużym zainteresowaniem w poprzednich edycjach wydarzenia.

Festiwal jest przeznaczony dla osób w każdym wieku, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej o sztuce, spróbować stworzyć własne dzieła lub spędzić dzień z bliskimi w kreatywny sposób. ArtWaves oferuje szeroki wybór warsztatów, nie tylko malarstwo i rysunek w różnych technikach, ale też florystykę czy tworzenie rękodzieła z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Udział w warsztatach jest płatny i należy wcześniej zarezerwować bilety, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.

W tym roku, poza programem głównym, festiwal będzie proponował kilka nowych elementów:

Paint Out to konkurs, w którym jury będzie oceniało prace namalowane przez uczestników w trakcie wyznaczonego terminu podczas festiwalu. Przewidziano nagrody pieniężne i materialne, a wszystkie prace będą częścią wystawy pokonkursowej. Opłata wstępna wynosi £5.

Kolejna atrakcja to Street Art, czyli pozorowanie sztuki ulicznej – wybrani uczestnicy będą mogli pokazać swój talent i puścić wodze fantazji, malując sprayem po płótnie o długości 150 metrów.

Szczegółowy plan imprezy wraz z opisem wszystkich warsztatów i wystaw jest dostępny na stronie internetowej ArtWaves.

Udział w festiwalu jest bezpłatny, jedynie warsztaty i dodatkowe aktywności będą wymagały opłacenia oraz wcześniejszej rejestracji.

Więcej informacji na temat wydarzenia  można znaleźć na stronie organizatorów na Facebooku oraz pod adresem email: info@artwaves-festival.co.uk.

ilość wszystkich wyświetleń: 799, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń