Festiwal Archeologii w Hull Museums Quarter

Arkadiusz Lorenc | 12.07.2018 | Festiwale


W sobotę 21 lipca Hull Museum i East Riding Museum będą otwarte dla wszystkich zwiedzających, którzy będą mogli wziąć udział w niepowtarzalnym Festiwalu Archeologii w Yorkshire. Jeśli interesujesz się historią i zastanawia cię, na czym polega praca w muzeum oraz jak wyglądało życie ludzi w dawnych czasach, to wydarzenie jest właśnie dla ciebie! Festiwal Archeologii to idealna okazja do poznania pracy archeologa od kulis i spróbowania własnych sił w interesujących warsztatach.

Podczas wydarzenia eksperci przedstawią ciekawe fakty i oprowadzą gości po najbardziej wyjątkowych kolekcjach w sposób przystępny dla osób w każdym wieku. Hull Museum i East Riding Museum zaproponują aktywności odpowiednie dla osób w każdym wieku – zajęcia artystyczne i warsztaty rękodzieła oraz specjalne sesje, podczas których będzie można z bliska obejrzeć najciekawsze eksponaty. Całe wydarzenie będzie utrzymane w luźnej, zabawnej atmosferze, która pozwoli na dowiedzenie się kilku ciekawych faktów na temat archeologii w lekki i przyjemny sposób.

Muzea oferują szereg ciekawych ekspozycji, które sięgają czasów dinozaurów i kończą się na okresie wojny domowej w Anglii. Zwiedzający będą mieli okazję obejrzenia prehistorycznej wioski z epoki żelaza, przyjrzenia się typowemu starożytnemu rzymskiemu sklepowi i rozejrzenia się po wystawnej wilii rodem z Imperium Rzymskiego, a także zobaczenia, jak wyglądało Hull w czasie średniowiecza. Dodatkową ciekawostką będą przedstawione przez archeologów wyjątkowe obiekty, które zostały wykopane na terenie miasta.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny i nie ma ograniczeń wiekowych.

Więcej informacji na temat festiwalu jest dostępnych na stronie internetowej miasta, pod adresem email: museums@hcandl.co.uk oraz pod numerem telefonu: 01482 300 300.

ilość wszystkich wyświetleń: 124, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń