Dzień Dawcy Szpiku DKMS

Arkadiusz Lorenc | 08.01.2018 | Charytatywne


W sobotę 13 stycznia osoby chętne będą miały niepowtarzalną możliwość rejestracji jako dawcy szpiku DKMS. Akcja została zorganizowana przez Polską Szkołę im. Ireny Sendlerowej w Hull, Fundację Peters World Hull Autism Support oraz Izabela Restaurant and Wine Bar w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Hull. Twarzą przedsięwzięcia jest wolontariuszka Dagmara Gdala, która w przeszłości uratowała życie dziewczynki chorej na nowotwór krwi poprzez oddanie swojego szpiku.

Organizatorzy serdecznie zachęcają do rejestracji wszystkie osoby w wieku od 18 do 55 lat, które są gotowe na uratowanie komuś życia. Warunkiem kwalifikacji jest dobry stan zdrowia potencjalnego dawcy, który zostanie zweryfikowany przez wypełnienie na miejscu specjalnej ankiety.

Rejestracja dawcy trwa jedynie kilka minut i polega na bezbolesnym pobraniu wymazu z ust, który następnie zostanie przesłany do bazy DKMS. Do wypełnienia formalności związanych z rejestracją wymagany będzie dokument tożsamości.

Na świecie średnio co 35 sekund ktoś dowiaduje się, że choruje na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Dla wielu chorych przeszczep krwiotwórczych komórek macierzystych to jedyna szansa na powrót do zdrowia. Twoja decyzja o rejestracji jako dawca szpiku może pomóc uratować życie.

 

ilość wszystkich wyświetleń: 827, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń