Dyżur konsularny w Hull

Arkadiusz Lorenc | 20.10.2018


W sobotę 3 listopada w Hull będzie można skorzystać z dyżuru konsularnego, podczas którego będą przyjmowane wnioski o wydanie wszystkich rodzajów paszportów (dla dzieci i dorosłych). Dyżur będzie dużym ułatwieniem dla osób, które chciałyby załatwić sprawy paszportowe na miejscu i dla których dojazd do siedziby konsulatu w Manchesterze mógłby stanowić problem.

Zapisy na spotkanie podczas dyżury odbędą się w niedzielę 28 października 2018r. o godz. 12:00. Na dyżur będą obowiązywały wyłącznie zapisy za pomocą ogólnodostępnej platformy elektronicznej e-Konsulat pod adresem: https://secure.e-konsulat.gov.pl/, które będą prowadzone do wyczerpania miejsc. Zgłoszenia w innej formie nie zostaną przyjęte. Liczba miejsc na dyżurze jest ograniczona – o zapisie na spotkanie będzie decydować kolejność zgłoszeń. Tylko te osoby, które otrzymają potwierdzenie z datą i godziną wizyty, będą mogły złożyć wniosek w trakcie dyżuru konsularnego.

Po wejściu na platformę e-Konsulat należy wybrać kraj: Wielka Brytania oraz miejscowość: Manchester, następnie kliknąć w zakładkę: Sprawy paszportowe i w prawym górnym rogu wybrać lokalizację: Kingston upon Hull. Po wskazaniu liczby osób, dla której ma zostać umówiona wizyta, pojawi się termin 3 listopada oraz godziny.

Na dyżur należy przybyć z wydrukowanym potwierdzeniem spotkania, które będzie dostępne po zakończeniu rejestracji i które dodatkowo zostanie przesłane na podany w trakcie rejestracji adres e-mail.

Przed wizytą należy zapoznać się z informacją dotyczącą zasad składania wniosków w sprawach paszportowych oraz wymaganych dokumentów, która znajduje się na stronie urzędu www.manchester.msz.gov.pl w zakładce INFORMACJE KONSULARNE. Na stronie internetowej dyżuru (TUTAJ) dostępne są informacje na temat możliwości uiszczenia opłat za paszport oraz szczegóły dotyczące spotkania.

Dyżur będzie miał miejsce w NICE Migrant Centre w Hull. Osoby, które przyjadą samochodem, będą mogły skorzystać z parkingu centrum handlowego St Stephen’s Shopping Centre, który znajduje się w pobliżu.

ilość wszystkich wyświetleń: 1642, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń