Co kryje się w Skarbcu w Beverley?

Marta Jabłońska | 01.09.2016 | Festiwale


Słowo “skarbiec” budzić może różne skojarzenia, najczęściej związane z ciekawością i chęcią poznania, co kryje się w środku. Tych, którzy chcieliby „odkryć” Skarbiec (ang. Treasure House) w Beverley, informujemy, że już w najbliższym czasie będzie to możliwe.

Skarbiec w Beverley to instytucja zajmująca się kolekcjonowaniem wszystkiego, co związane jest z historią regionu East Yorkshire. A zatem, w jednym miejscu, budynku Treasure House, można dowiedzieć się o: fascynujących i często zupełnie nieznanych faktach z historii regionu, postaciach i bohaterach żyjących w East Yorkshire na przestrzeni wieków. Źródłem informacji jest ogromna kolekcja składająca się z książek, archiwów i przedmiotów zbieranych przez wiele lat.

Już 10 września (sobota), w godzinach od 9.00 do 16.00 nadarza się świetna okazja do zwiedzenia Skarbca w Beverley. Pracownicy Skarbca przygotowali wiele obiektów do tej pory nie udostępnianych, będzie można też zobaczyć te części budynku, które normalnie nie są otwarte dla zwiedzających. W ciągu dnia organizowane będą wycieczki po Skarbcu, na które można się zapisać na miejscu. Przewodnikami wycieczek będą kustosz i archiwista Skarbca. Zapoznają oni zwiedzających z unikatowymi i intrygującymi dokumentami, a także z opowieściami o życiu mieszkańców East Yorkshire, o których nikt do tej pory nie słyszał.

Dzień otwarty w Skarbcu w Beverley odbędzie się w sobotę 10 września w godzinach od 9.00 do 16.00, adres: 31 Champney Road, Beverley, HU17 8HE. Impreza jest w pełni darmowa, bez konieczności rezerwacji miejsc.

 

ilość wszystkich wyświetleń: 1195, dzisiaj: 1

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń