British Science Festival w Hull

Arkadiusz Lorenc | 09.09.2018 | Festiwale


British Science Festival to jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń związanych z nauką i techniką, które odbywa się cyklicznie w Europie. Co roku festiwal jest organizowany w innej części Wielkiej Brytanii, dzięki czemu każdy może uczestniczyć w nim bez konieczności dalekich podróży. Już w tym miesiącu mieszańcy Hull i okolic będą mieli okazję do wzięcia udziału w festiwalu i sprawdzenia licznych atrakcji, które oferuje.

W ciągu czterech dni trwania festiwalu zostanie zorganizowanych ponad sto debat, wykładów, pokazów i zajęć interaktywnych, które będą miały miejsce na terenie kampusu University of Hull. W tym roku wszystkie spotkania będą koncentrowały się na trzech tematach przewodnich: energii i środowisku, zdrowiu i naukach medycznych oraz badaniach i odkryciach. Twórcy festiwalu starają się poruszyć większość aspektów związanych z naukami przyrodniczymi i społecznymi, w tym na bieżąco omawiać kwestie dotyczące zmieniającego się współczesnego społeczeństwa.

Organizatorzy zadbali o to, żeby British Science Festival nie był jedynie nauką, ale przede wszystkim dobrą rozrywką. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie – będzie można wziąć udział w Humber Street Party, zbadać swoje zdolności do zapamiętywania twarzy i szczegółów, poznać sekrety umysłu psów czy ćwiczyć jogę w świetle ultrafioletu.

Plan wszystkich zajęć i atrakcji przewidzianych w ramach festiwalu jest dostępny na stronie internetowej wydarzenia (TUTAJ).

Udział w festiwalu jest całkowicie darmowy, jednak niektóre zajęcia będą wymagały wcześniejszej rezerwacji miejsc. Można jej dokona TUTAJ.

British Science Festival jest przeznaczony dla osób powyżej 16 roku życia. W dniach 15-16 września odbędzie się specjalna edycja British Science Festival dla dzieci, który pozwoli najmłodszym na odkrywanie uroków świata nauki.

Więcej informacji na temat wydarzenia jest dostępnych na stronie internetowej organizatorów, na stronie festiwalu na Facebooku, pod adresem email: jessica.rowley@britishscienceassociation.org oraz pod numerem telefonu: 07585 722757.

ilość wszystkich wyświetleń: 1033, dzisiaj: 2

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń