Brick History – Historia przedstawiona klockami LEGO

Arkadiusz Lorenc | 20.12.2018 | Dla Dzieci, Festiwale


Na początku przyszłego roku Hull History Centre będzie gościło wystawę o nazwie Brick History, która za pomocą klocków LEGO będzie przedstawiała przełomowe wydarzenia z historii świata. Wystawa pojawi się w centrum dzięki zaangażowaniu Hull City Council i wsparciu ze strony University of Hull. Jej autorem jest znany artysta tworzący nietypowe dzieła z LEGO, Warren Elsmore, który tworzy modele z klocków inspirowane punktami zwrotnymi w dziejach.

Na wystawie będzie można zobaczyć wiele najważniejszych postaci z historii, między innymi  Mozarta, Martina Luthera Kinga czy naukowców, którzy byli odpowiedzialni za odkrycie DNA i opracowanie teorii Wielkiego Wybuchu. Pojawią się również wydarzenia związane z historią najnowszą, takie jak wynalezienie telefonu komórkowego czy lądowanie na Księżycu.

W 2019 roku wystawa zagości w regionie po raz pierwszy w historii. Dzięki odpowiedniemu funduszowi, możliwe będzie udostępnienie jej dla zwiedzających za darmo przez 6 dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty, przez całe dwa miesiące jej obecności w Hull.

Wystawa idealnie wpisuje się w tematykę historii i rękodzieła, która od ostatnich kilku lat przeważa w Hull History Centre. Wydarzenie będzie świetną okazją do nauki dla dzieci oraz ciekawostką do obejrzenia dla młodzieży i dorosłych.

Centrum jest czynne od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 – 18:00.

Wstęp na wystawę Brick History jest całkowicie darmowy i nie ma ograniczeń wiekowych.

Więcej informacji na temat wydarzenia jest dostępnych na stronie internetowej Hull History Centre.

ilość wszystkich wyświetleń: 1145, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń