Beauty from Chaos – Festiwal Kwiatów upamiętniający koniec I wojny światowej

Arkadiusz Lorenc | 07.08.2018 | Charytatywne


W 2018 roku wypada setna rocznica zakończenia I wojny światowej i utworzenia w Wielkiej Brytanii RAF, czyli Królewskich Sił Powietrznych. Organizacja charytatywna SSAFA połączyła siły z parafią przy St. Mary’s Church w Beverly w celu organizacji obchodów okrągłych rocznic tych wydarzeń.

SSAFA to organizacja charytatywna, która zajmuje się wspieraniem brytyjskich Sił Zbrojnych, weteranów wojennych oraz ich rodzin poprzez zapewnienie niezbędnej pomocy psychologicznej w radzeniu sobie z przeżytą traumą i w powrocie do normalnego życia po służbie.

Tegoroczne obchody mają na celu nie tylko uczczenie pamięci ważnych wydarzeń, ale także wyrażenie wdzięczności dla wszystkich osób, które poświęciły swoje życie i zdrowie w obronie ojczyzny podczas I i II wojny światowej oraz wszystkich innych konfliktów zbrojnych, które miały miejsce w ciągu ostatnich stu lat. Myśl przewodnia festiwalu „Beauty from Chaos”, czyli „Piękno z Chaosu”, nawiązuje do dobrych i silnych narodów, które odrodziły się i zostały zbudowane na nowo na zgliszczach.

Obchody zaczynają się w czwartek 9 sierpnia i będą trwały do soboty 11 sierpnia, natomiast w niedzielę 12 sierpnia zostanie zorganizowana specjalna Msza Święta z tej okazji.

Organizatorzy zapewniają drobne przekąski i napoje, które będą dostępne w Parish Hall.   Zostaną tam zlokalizowane również specjalne punkty, w których będzie można przekazać datki na działalność charytatywną.

Koszt biletów to £10 dla osoby dorosłej, £8 za dzieci i młodzież i £1 za dzieci do 5 roku życia. Bilety będzie można zakupić w miejscu odbywania się festiwalu.

Wszystkie zebrane w ciągu tych dni pieniądze zostaną podzielone pomiędzy SSAFA i parafię St. Mary’s Church w Beverly.

Więcej informacji na temat wydarzenia jest dostępnych pod numerem telefonu: 01964 552837.

ilość wszystkich wyświetleń: 1075, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń