Autism Reality Experience Bus – warsztaty dla rodziców i opiekunów osób autystycznych

Arkadiusz Lorenc | 20.09.2018 | Szkolenia, Zdrowie


Jeśli jesteś rodzicem, opiekunem lub nauczycielem osób autystycznych, to spotkanie jest skierowane właśnie do ciebie! Organizacja Peter’s World Hull Autism Support przygotowała wydarzenie Autism Reality Experience, podczas którego każdy będzie mógł poczuć i zobaczyć jak wygląda świat widziany oczami osoby z autyzmem.

W sobotę 29 września w godzinach 9:00 – 17:00 na parkingu Plaza przy University of Hull pojawi się specjalny autobus, który umożliwi przeprowadzenie innowacyjnego szkolenia dla osób chcących dowiedzieć się, jak właściwie postępować z osobami z różnymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Wszystkie sesje będą w pełni interaktywne, wykorzystujące zdobycze najnowszej technologii, które pomogą odbiorcom prawdziwie się zaangażować i zrozumieć istotę autyzmu. Specjaliści będą się koncentrować na problemach z odbiorem bodźców zewnętrznych, które mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie, a zarazem są bardzo popularne szczególnie wśród młodych osób przejawiających zaburzenia ze spektrum autyzmu.

Wszyscy uczestnicy warsztatów zostaną poproszeni o wykonanie kilku prostych czynności i zadań, które pomogą w nauce i zrozumieniu zaburzenia. Każdy będzie mógł przekonać się, co czuje osoba nadwrażliwa na bodźce sensoryczne i spróbować poradzić sobie w przypadku nadmiernej stymulacji. Wszystkie działania i reakcje w trakcie spotkania będą nadzorowane i analizowane przez specjalnie przeszkolonych specjalistów.

Nietypowe miejsce i forma warsztatów mają na celu przyciągnięcie uwagi jak największej liczby uczestników. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki warsztatom Autism Reality Experience wzrośnie świadomość społeczeństwa na temat autyzmu i jego przejawów, a opiekunowie i nauczyciele na co dzień pracujący z osobami posiadającymi zaburzenia z tego spektrum dowiedzą się, jak właściwie postępować i jak polepszyć wzajemny kontakt.

Więcej informacji na temat Autism Reality Experience można znaleźć na stronie organizatorów na Facebooku.

ilość wszystkich wyświetleń: 687, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń