ALADYN – musical inspirowany animowanym filmem Disney’a

Arkadiusz Lorenc | 30.05.2018 | Dla Dzieci


W weekend 22-24 czerwca w Hull będzie można obejrzeć na żywo sztukę teatralną inspirowaną „Aladynem” –  kultowym filmem animowanym Disney’a. Wystawiany przez 3 dni spektakl będzie okazją do zobaczenia bajki w zupełnie nowej odsłonie i przeżycia baśniowej przygody z niesfornym Aladynem i jego towarzyszami.

Organizatorem spektaklu jest Park Street Performing Arts Centre, czyli nowy ośrodek kulturalny Hull, który niedawno rozpoczął swoją działalność artystyczną. Centrum prowadzi liczne zajęcia związane z występami scenicznymi, takie jak aktorstwo, taniec czy wokal, a także zajmuje się wystawianiem sztuk na scenie.

Scenariusz przedstawienia jest oparty na wspaniałym filmie animowanym „Aladyn”, który zdobył liczne Nagrody Akademii Filmowej i jest uwielbiany wśród dzieci i dorosłych na całym świecie. Bajka jest interpretacją jednej z historii zawartych w „Księdze tysiąca i jednej nocy”. Opowiada o losach tytułowego Aladyna – ubogiego chłopca, który zakochuje się w pięknej księżniczce Dżasminie. Aby być razem, młoda para będzie musiała dokonać niemożliwego i pokonać wiele przeciwności na swojej drodze. Z pomocą Aladynowi przyjdzie Dżin z lampy władający magiczną mocą, dzięki któremu chłopiec będzie mógł stać się księciem i poślubić księżniczkę. Pozwól wciągnąć się do magicznego świata Bliskiego Wschodu i daj się ponieść przygodzie wraz z Dżasminą, Dżafarem, Aladynem i jego towarzyszami – Dżinem oraz niezwykłym latającym dywanem.

„Aladyn” jest niezwykłą opowieścią pełną przygód, magii, zamętu oraz przede wszystkim – potęgi prawdziwej miłości. Utalentowani aktorzy grający w musicalu odtworzą oryginalne piosenki, które zachwycały wszystkich w filmowej animacji.

Spektakl będzie można obejrzeć w weekend 22 – 24 czerwca o godzinie 19:00 oraz dodatkowo w niedzielę 24 czerwca o godzinie 14:00.

Koszt biletów wynosi od £6 do £8 za osobę w zależności od rodzaju. Można je kupić online TUTAJ.

Więcej informacji na temat przedstawienia jest dostępnych na stronie internetowej organizatorów, na stronie na Facebooku, pod numerem telefonu: 01482 222452 oraz pod adresem email: parkstreetperformingartscentre@gmail.com.

 

ilość wszystkich wyświetleń: 303, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń