Zdrowie

Polski Ginekolog w Hull

admin | 28.10.2017 | Zdrowie

Wyjazd do Polski na wizytę ginekologiczną ma swoje zalety. Polki bardziej ufają polskim lekarzom specjalistom oraz czują się bardziej uspokojone po rozmowie z lekarzem w ojczystym języku. Mają wtedy pewność, że żaden szczegół nie zostanie pominięty i że polski ginekolog skieruje ich na wszelkie potrzebne badania. Po wizycie u ginekologa w Anglii polskie pacjentki czują często pewien niedosyt a nawet... Czytaj dalej »

Alkoholizm. Sprawdź, dokąd w UK udać się po pomoc!

Arkadiusz Lorenc | 08.08.2016 | Zdrowie

Alkoholizm jest poważną chorobą, która dotyka coraz większej liczby ludzi na całym świecie. Niekiedy trudno go rozpoznać. Jeśli jednak podejrzewasz, że możesz być uzależniony od alkoholu, sprawdź dokąd udać się po pomoc na Wyspach, zanim będzie za późno. Jak rozpoznać alkoholizm? Diagnoza nie jest prosta. Trzeba jednak zastanowić się, czy ty lub ktoś z twoich bliskich nie ma problemu z... Czytaj dalej »

Dyskryminacja w czasie ciąży w UK

Marta Jabłońska | 13.12.2015 | Zdrowie

Prawo chroni każdą kobietę w ciąży przed dyskryminacją i niesprawiedliwym traktowaniem. Mimo tego, wiele kobiet boryka się z problemem niesprawiedliwego i nieodpowiedniego traktowania w pracy. Zgodnie z prawem do dyskryminacji dochodzi wtedy, gdy kobieta jest traktowana mniej korzystnie z powodu ciąży lub wzięcia urlopu macierzyńskiego. Żeby wykazać zaistnienie dyskryminacji kobieta nie musi porównywać swojej sytuacji z tym, jak w podobnym... Czytaj dalej »

Parental Leave w Wielkiej Brytanii

Marta Jabłońska | 23.11.2015 | Zdrowie

Parental Leave to urlop rodzicielski, dzięki któremu masz szansę spędzić więcej czasu ze swoim dzieckiem. Od marca 2013 r. zwiększył się jego wymiar z 13 na 18 tygodni – jak informuje portal www.maternityaction.org.uk. Każdy z rodziców ma prawo wzięcia 18 tygodni urlopu na każde dziecko poniżej 18. roku życia. W wielu zakładach pracy istnieją porozumienia z pracownikami, które mogą zapewnić... Czytaj dalej »

Druga ciąża w trakcie urlopu macierzyńskiego

Marta Jabłońska | 16.11.2015 | Zdrowie

Twój urlop macierzyński nie dobiegł jeszcze końca, a ty po raz kolejny zachodzisz w ciążę. Co robić? W zaistniałej sytuacji nie tracisz żadnych praw, możesz wystąpić o kolejny urlop macierzyński i wszystkie związane z tym korzyści – jak informuje portal www.maternityaction.org.uk. Jeżeli przebywasz na urlopie macierzyńskim i dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży, jesteś uprawniona do kolejnych Ordinary i Maternity... Czytaj dalej »

Ciąża a praca na więcej niż jednym etacie w UK

Marta Jabłońska | 09.11.2015 | Zdrowie

Kobiety, które pracują na dwóch (lub więcej) stanowiskach, uprawnione są do urlopu macierzyńskiego i płacy macierzyńskiej pod warunkiem, że spełniają normalne wymogi. Może więc okazać się, że są uprawnione do pobierania Maternity Pay z obu zakładów pracy – jak informuje portal www.maternityaction.org.uk. Każda ciężarna kobieta, która ma status pracownicy etatowej (employee), uprawniona jest do 52 tygodni urlopu macierzyńskiego. Jeżeli  jednocześnie... Czytaj dalej »

Zalety i wady znieczulenia przewodowego w porównaniu ze znieczuleniem ogólnym

Marta Jabłońska | 25.10.2015 | Zdrowie

Jeszcze będąc w ciąży warto poznać wady i zalety poszczególnych sposobów znieczulenia podczas cięcia cesarskiego. Zalety znieczulenia przewodowego w porównaniu ze znieczuleniem ogólnym: - Znieczulenia rdzeniowe (podpajęczynówkowe) i zewnątrzoponowe zwykle są bardziej bezpieczne dla Ciebie i Twojego dziecka. - Umożliwiają Tobie i Twojemu partnerowi uczestnictwo w narodzinach. - Nie będziesz senna po operacji. - Będziesz mogła karmić dziecko i trzymać je przy... Czytaj dalej »

Pilne cięcie cesarskie w UK

Marta Jabłońska | 18.10.2015 | Zdrowie

Operacja pilna to taka, która nie była planowana na dzień lub dwa dni wcześniej. Stopień pilności może być bardzo różny. Operacja mniej pilna wykonywana jest niemal w ten sam sposób, co operacja planowa, jednak ze względu na ograniczony czas pacjentowi podana będzie tylko jedna tabletka zmniejszająca zakwaszenie żołądka. W niektórych przypadkach operację trzeba wykonać bardzo szybko. Operacja może być wykonana... Czytaj dalej »

Planowe cięcia cesarskie w UK – znieczulenie przewodowe i ogólne

Marta Jabłońska | 11.10.2015 | Zdrowie

Znieczulenie przewodowe Zwykle przed operacją przychodzi się wcześniej do szpitala. Spotkasz się z położną, która pobierze krew na badania przed operacją. Wyjaśni też, czego się spodziewać. Większość kobiet po badaniu idzie do domu i wraca do szpitala w dniu operacji, ale może być potrzebne pozostanie w szpitalu na noc przed zabiegiem. Położna może dać Ci tabletki, aby zmniejszyć ilość kwasu w... Czytaj dalej »

Cięcie cesarskie w UK. Rodzaje znieczuleń

Marta Jabłońska | 05.10.2015 | Zdrowie

Jedno na pięć dzieci rodzi się poprzez cięcie cesarskie. Dwie trzecie cięć cesarskich jest niespodziewanych, dlatego też informacje zawarte w tym artykule mogą okazać się użyteczne nawet wtedy, jeżeli sama nie spodziewasz się mieć cięcia cesarskiego. Cięcie cesarskie może dać taką samą satysfakcję jak zwykły poród. Jeżeli okaże się, że potrzebujesz cięcia cesarskiego, to nie powinnaś mieć poczucia, że zawiodłaś... Czytaj dalej »

Strona 1 z 51 2 3 5

Kategorie