Finanse

Universal Credit – nowy system wypłacania zasiłków

Marta Jabłońska | 01.11.2015 | Finanse

W ramach cyklu "Ciąża w UK" zapraszamy na kolejną część - zasiłek Universal Credit. Universal Credit to wprowadzony w kwietniu 2014 roku zasiłek socjalny, dla osób aktywnie poszukujących pracy oraz rodzin z niskim dochodem. Ten nowy system docelowo ma zastąpić sześć dotychczas wypłacanych zasiłków, tj. Jobseeker's Allowance, Employment and Support Allowance, Income Support, Child Tax Credit, Working Tax Credit i Housing... Czytaj dalej »

Chcesz zostać swoim własnym szefem? Zobacz to!

Arkadiusz Lorenc | 17.02.2015 | Finanse

Jest wiele powodów, dla których ludzie myślą o tym, by usamodzielnić się i założyć własny biznes - innymi słowy, zostać swoim własnym szefem. Być może kieruje nimi właśnie owo pragnienie poczucia niezależności? Sprawdź, o czym musisz pomyśleć, jeśli chcesz założyć własną firmę! Niezależnie od tego, co kieruje ludźmi zakładającymi własne firmy, statystyki mówią jasno - coraz więcej osób decyduje się... Czytaj dalej »

Sprawdź, dlaczego warto zapisać się na listę wyborców!

Arkadiusz Lorenc | 13.02.2015 | Finanse, Prawo

Wybory w Wielkiej Brytanii zbliżają się wielkimi krokami. Część z nas (spośród osób uprawnionych) będzie chciała oddać głos. Najpierw trzeba jednak zapisać się na listę wyborców lokalnego komitetu wyborczego. Czy wiesz, że warto to zrobić także… dla własnej korzyści? W 1832 roku wprowadzono na Wyspach obowiązek rejestracji przed wyborami na mocy Great Reform Act. Dla upamiętnienia tej daty każdego roku,... Czytaj dalej »

O jakie zasiłki mogą się starać osoby niepełnosprawne?

Arkadiusz Lorenc | 02.02.2015 | Zdrowie, Finanse, Prawo

Każda osoba niepełnosprawna ma prawa zagwarantowane przez państwo. Dzięki temu nie musi obawiać się, że problemy ze zdrowiem wpłyną na przykład na jej życie zawodowe. Prawa osób niepełnosprawnych chronią ją przed dyskryminacją. To jednak nie jedyna forma pomocy oferowana przez państwo. Wielka Brytania przygotowała specjalne zasiłki, o które starać się mogą osoby niepełnosprawne. Do najważniejszych zasiłków tego typu należą: Disability... Czytaj dalej »

Jak dostać kredyt hipoteczny i kupić dom w Wielkiej Brytanii?

Marta Jabłońska | 29.09.2014 | Dom, Finanse

Wielu ludzi po osiedleniu się na Wyspach zastanawia się nad tym, czy nie warto pozostać tam już na stałe. Wynajmowanie mieszkania do końca naszego życia nie zawsze jest rozsądnym rozwiązaniem - tym bardziej, że ceny najmu rosną. Co zrobić, by otrzymać kredyt i móc kupić własny dom w UK? Problem, o którym mowa w tym materiale, jest niezwykle złożony. Na... Czytaj dalej »

Czy warto oszczędzać?

Marta Jabłońska | 11.05.2011 | Finanse

  Na pewno zadawałeś sobie pytanie, czy tak naprawdę warto oszczędzać? W końcu żyje się raz, należy korzystać z uroków życia. Z drugiej strony gnębi cię niepewność jutra i tych odłożonych kilka groszy, mogłoby dać ci spokój wewnętrzny. Często oszczędzanie jakichkolwiek kwot jest uważane za luksus. W końcu mamy wiele naglących wydatków i zawsze znajdzie się dziura do załatania.  ... Czytaj dalej »

Zasiłki mieszkaniowe za okres wstecz

Marta Jabłońska | 14.09.2010 | Dom, Finanse

Czy można otrzymać zasiłek mieszkaniowy i zasiłek na podatek lokalny za okres wcześniejszy? Mam 60 lat lub więcej. Od jakiej daty otrzymam zasiłek? Jeśli wnioskodawca lub partner(ka) wnioskodawcy ma więcej niż 60 lat i ma prawo do zasiłku mieszkaniowego/zasiłku na podatek lokalny, zasiłek może zostać przyznany od daty maksymalnie o 3 miesiące wcześniejszej niż data złożenia wniosku, pod warunkiem, że... Czytaj dalej »

Zasiłki mieszkaniowe: odwołanie

Marta Jabłońska | 14.09.2010 | Dom, Finanse

Co zrobić, jeśli uważasz, że decyzja w sprawie zasiłku mieszkaniowego lub zasiłku na podatek lokalny jest niewłaściwa (Housing Benefit and Council Tax Benefit). Po złożeniu wniosku o zasiłek mieszkaniowy (Housing Benefit) i/lub zasiłek na podatek lokalny (Council Tax benefit), wnioskodawca otrzyma decyzję na piśmie. Jeśli się z nią nie zgadza, może poprosić o jej ponowne rozpatrzenie. Można to zrobić na... Czytaj dalej »

Zasiłki mieszkaniowe dla uczniów

Marta Jabłońska | 14.09.2010 | Edukacja, Finanse, Dziecko

Zasiłek mieszkaniowy i zasiłek na podatek lokalny dla osób uczących się – przewodnik (Housing Benefit and Council Tax Benefit). Czy osoby uczące się mogą się ubiegać o zasiłek mieszkaniowy i zasiłek na podatek lokalny? Według przepisów o zasiłkach mieszkaniowych i zasiłkach na podatek lokalny, osoba ucząca się to osoba, która uczęszcza na zajęcia w placówce oświatowej. Większość osób uczących się... Czytaj dalej »

Oszustwa zasiłkowe oraz sposoby ich zapobiegania

Marta Jabłońska | 14.09.2010 | Finanse, Prawo

Zasiłek mieszkaniowy i zasiłek na podatek lokalny – informacje na temat oszustw zasiłkowych oraz sposobów zapobiegania im (Housing Benefit and Council Tax Benefit). Co rozumie się przez oszustwo w zakresie zasiłku mieszkaniowego lub zasiłku na podatek lokalny? Oszustwo zasiłkowe ma miejsce wtedy, gdy ktoś ubiega się o zasiłek świadomie podając informacje fałszywe lub niedokładne. Oszustwo może również zaistnieć wtedy, gdy... Czytaj dalej »

Strona 1 z 21 2

Kategorie