Kilka historii ze znanych pubów w Hull

Arkadiusz Lorenc | 26.06.2016 | Nasze Miasto

W naszym mieście znaleźć można wiele klimatycznych pubów. Wybierając się na piwo nie zdajemy sobie jednak sprawy z ich historii. A ta jest niekiedy naprawdę zaskakująca!

Od wielu, wielu lat życie towarzyskie mieszkańców Wielkiej Brytanii toczy się w pubach. Nic dziwnego, że w niektórych z nich dochodziło do zabójstw. Niektóre stawały się natomiast miejscem, w którym rozgrywały się pasjonujące historie miłosne. Przedstawiamy kilka takich miejsc w Hull wraz z historiami, jakie się w nich rozegrały.

The Bull (Beverly Road). W 1851 roku miastem wstrząsnęła prawdziwa sensacja — właściciel pubu The Bull Thomas Moor nieomal stracił życie, kiedy rzeźnik William Miller, który wcześniej rozstał się z córką Moora, podszedł do niego i zagroził mu olbrzymim tasakiem. Moorowi nic się nie stało, a Miller popełnił samobójstwo.

Kingston Arms (Thomas Street). To jedno z ciemniejszych miejsc na mapie Hull sprzed ponad stu lat. W 1907 roku znaleziono w tym pubie ciało jego właściciela, Josepha Bootha. Do dziś nie jest zupełnie jasne, co się tam wydarzyło. Żona Bootha, która dokonała tego makabrycznego odkrycia, znalazła jednak puste butelki z laudanum, substancją psychoaktywną. Czy właściciel pubu popełnił samobójstwo? A jeśli tak, to dlaczego?

Bay Horse (Wincolmlee). W 1927 roku właściciel pubu, John William Boothby, został znaleziony w tym miejscu z podciętym gardłem. Odkrycia dokonała jego matka, która zobaczyła na suficie plamę krwi, która kapała wprost na bar. Kobieta natychmiast zawiadomiła sąsiada, Johna Atkina, który wszedł na piętro i znalazł martwego Boothby’ego w jego łóżku. Ponieważ przy łóżku znaleziono list pożegnalny, sąd uznał, że doszło w tym przypadku do samobójstwa.

Duke of Edinburgh (Great Union Street). Właściciel tego pubu również skończył tragicznie. W 1930 roku znalazła go martwego jego własna służąca. Sąd uznał, że tutaj również doszło do samobójstwa. Dlaczego właściciel Walter Garforth odebrał sobie życie? Tego już nigdy się nie dowiemy.

ilość wszystkich wyświetleń: 1769, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie