Jak kupić własny dom w Anglii? Część 1

Marta Jabłońska | 22.02.2012 | Dom

Z pewnością od dłuższego czasu zastanawiałeś się czy kupić własny dom, czy też mieszkać w wynajętym.  Kupno domu to prawdopodobnie największa finansowa decyzja, jaką podejmujemy w swoim życiu.

Niestety, znalezienie odpowiedniej nieruchomości dla Ciebie i Twojej rodziny to tylko wierzchołek góry lodowej. Dodatkowo powinieneś orientować się w załatwianiu poszczególnych formalności, które muszą być wykonane w odpowiedniej kolejności! Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, który z pewnością rozjaśni ci zawiłości związane z zakupem nieruchomości. Na początek koniecznie zadaj sobie pytanie, jakiego domu będziesz szukał? Jakie ma on spełniać kryteria? Przy wyborze miejsca zamieszkania, wcześniej sprawdź rejon i zadaj sobie pytanie, czy na pewno chcesz tam mieszkać i dlaczego? Zastanów się, czy zależy ci na bliskim położeniu sklepów i łatwości w poruszaniu się komunikacją miejską. Jeżeli codziennie będziesz musiał dojeżdżać do pracy, a twoje dzieci do szkoły, ta kwestia może okazać się bardzo ważna. Dowiedz się, jaki jest poziom przestępczości i czy na tym terenie jest dobra szkoła dla twoich dzieci. Wybierz się na spacer po okolicy i zastanów się, czy czujesz się tam bezpiecznie. Warto rownież odwiedzić wybrane miejsce zarówno w dzień jak i w nocy, aby uniknąć niemiłych niespodzianek.

Bardzo ważną decyzją przy kupnie domu jest wybór jego rodzaju. Trzeba zdecydować się czy kupujemy mieszkanie (flat), bliźniaka (semi-detached house) czy też osobny dom (detached house). Zastanów się czy będziesz potrzebował parkingu? Jeśli tak, dowiedz się jakie są lokalne przepisy i opłaty? Garaż jest dodatkowym atutem, ale jego posiadanie może znacznie podnieść cenę nieruchomości. Jeśli kupujesz mieszkanie, dobrym pomysłem będzie zapoznanie się z sąsiadami, szczególnie jeśli mieszkają powyżej twojego lokalu, ponieważ ich nawyki mogą mieć duży wpływ na twoje życie! Dowiedz się, czy były jakiekolwiek przeróbki w domu i czy znajduje się on w strefie ochronnej lub zabytkowej. To wszystko ma wpływ na potencjalne przebudowy w przyszłości. Zastanów się jeszcze, czy wolisz kupić stary czy nowy dom? Ogrzanie starego domu może być kosztowniejsze, a nowe domy często są sprzedawane już z meblami.

Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz do rozważenia przy zakupie domu. Dowiedz się czy nieruchomość jest sprzedawana jako dzierżawa (leasehold) czy z prawem własności (freehold)? Poniżej przedstawiamy podstawowe różnice pomiędzy tego typu umowami.

Dzierżawa – oznacza posiadanie nieruchomości jedynie na okres dzierżawy, a po jego upływie nieruchomość wraca do pierwotnego właściciela.

Własność – właściciel ma pełną kontrolę nad nieruchomością i gruntami. Ta forma własności zwiększa wartość nieruchomości.

W następnej części: uzyskanie kredytu hipotecznego (mortgage).

źródło:http://finanse24.co.uk

ilość wszystkich wyświetleń: 1829, dzisiaj: 1

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie