Królewska wizyta w Hull

Marta Jabłońska | 26.01.2017 | Festiwale


Kolejne ważne wydarzenie w historii naszego miasta. Książę Karol wraz ze swoją małżonką, księżną Kamilą, odwiedzą Hull w dniu 8 lutego br. Podczas tej wyjątkowej wizyty para królewska odwiedzi odnowioną galerię Ferens Art Gallery, kościół Holy Trinity Church, a także organizację charytatywną First Story znajdującą się w The Deep.

Wizyta pary królewskiej bezpośrednio związana jest z objęciem przez Hull tytułu Brytyjskiego Miasta Kultury 2017. Z tej okazji też wyremontowana została galeria miejska (za niebagatelną kwotę ponad pięciu milionów funtów), którą otwarto zaledwie dwa tygodnie temu. Książę Karol i księżna Kamila spotkają się w galerii z kuratorem wystaw, reprezentantami Urzędu Miasta, wolontariuszami i partnerami Hull UK City of Culture 2017. Będą również rozmawiać członkami grup: WOW (Women of the World), the Osprey osteoporosis research charity, Children in the Arts, Friends of the Ferens, a także z lokalnymi artystami, których prace można oglądać na wystawie w galerii.

Na spotkanie i rozmowę z parą królewską raczej nie ma co liczyć, można za to (uzbroiwszy się w cierpliwość) na żywo zobaczyć księcia Karola i księżną Kamilę przechadzających się po starówce Hull, a także zrobić im zdjęcie. Na pamiątkę.

 

 

ilość wszystkich wyświetleń: 3497, dzisiaj: 0

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Kategorie Wydarzeń

Archiwum Wydarzeń