Nasze Miasto

Zdjęcia wykonane z powietrza odkryły niesamowitą tajemnicę!

Arkadiusz Lorenc | 14.08.2016 | Nasze Miasto

Wbrew pozorom, archeolodzy nie pracują tylko na ziemi lub pod jej powierzchnią. Niesamowitych odkryć można dokonać spoglądając na ziemię także z powietrza. Sprawdź, co w okolicy — i nie tylko — znaleźli naukowcy! Odkryć dokonano między innymi na terenie Cumbria, Cambridgeshire, Dorset, East Yorkshire, Buckinghamshire, Suffolk, West Sussex i West Midlands, podaje BBC. Wśród odkrytych obiektów znajdują się między innymi... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1446, dzisiaj: 0

6 pięknych miejsc w UK, które musisz zobaczyć przynajmniej raz w życiu!

Arkadiusz Lorenc | 07.08.2016 | Nasze Miasto

Wielka Brytania jest piękna. To nie podlega żadnej dyskusji. Przedstawiamy 6 cudownych miejsc na Wyspach, które z pewnością warto zobaczyć na własne oczy. 1. Cheddar Gorge, Somerset — tak, nazwa tego miejsca pochodzi od sera Cheddar. Cheddar Gorge to jaskinia głęboka na ponad sto metrów. Warto ją zobaczyć, bo jest piękna, a poza tym to właśnie tutaj odnaleziono najstarszy szkielet... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 4335, dzisiaj: 0

Morderstwo, którego nie było

Arkadiusz Lorenc | 31.07.2016 | Nasze Miasto

To jedna z najbardziej niezwykłych historii kryminalnych w Hull. Przeczytaj o mężczyźnie, który zabił sam siebie, choć zachował życie. Jak to możliwe? Pewnego zimowego poranka 1856 roku James Johnson wszedł na jeden z irlandzkich komisariatów policji i przyznał się do zabójstwa mężczyzny, Jamesa Pickersgilla. Twierdził, że przechadzali się wzdłuż wybrzeża w Hull, kiedy wybuchła między nimi kłótnia. Johnson powiedział, że... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2314, dzisiaj: 0

Zwiedziłeś już statek – latarnię Spurn Lightship?

Arkadiusz Lorenc | 17.07.2016 | Nasze Miasto

Spurn Lightship to nietypowy statek. Choć dzisiaj stoi już tylko w przystani w Hull i służy jako muzeum, to niegdyś był mobilną latarnią morską. Stąd też zresztą jego nazwa: Lightship! Sprawdź, dlaczego warto zwiedzić ten statek. Kiedy myślimy o latarni morskiej, mamy w głowie obraz wysokiej wieży z silnym, punktowym, ruchomym źródłem światła na górze. Ale nie oznacza to, że to... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1461, dzisiaj: 0

Te budynki w Hull dostały drugie życie!

Arkadiusz Lorenc | 10.07.2016 | Nasze Miasto

Chociaż władze Hull od lat słyną z tego, że nie potrafią nadawać drugiego życia starym budynkom w mieście, to jednak Hull ma na koncie kilka udanych renowacji. Sprawdź, które miejsca zostały odnowione — i koniecznie należy je zobaczyć! Plany były ambitne. Miasto zniszczone w czasie drugiej wojny światowej przez bomby zrzucane z niemieckich samolotów miało być odbudowane najpóźniej w latach... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1156, dzisiaj: 0

Kilka historii ze znanych pubów w Hull

Arkadiusz Lorenc | 26.06.2016 | Nasze Miasto

W naszym mieście znaleźć można wiele klimatycznych pubów. Wybierając się na piwo nie zdajemy sobie jednak sprawy z ich historii. A ta jest niekiedy naprawdę zaskakująca! Od wielu, wielu lat życie towarzyskie mieszkańców Wielkiej Brytanii toczy się w pubach. Nic dziwnego, że w niektórych z nich dochodziło do zabójstw. Niektóre stawały się natomiast miejscem, w którym rozgrywały się pasjonujące historie... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1326, dzisiaj: 0

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego w UK jeździmy po lewej stronie?

Arkadiusz Lorenc | 12.06.2016 | Nasze Miasto

Zasada lewostronnego ruchu obowiązuje dziś nie tylko w Wielkiej Brytanii. Samochody z kierownicą po prawej stronie pojazdu znajdziemy także w Tajlandii, w Indiach, na Sri Lance i w wielu państwach afrykańskich. Tylko… skąd ten pomysł? Obecnie większość Europejczyków przyzwyczajona jest do poruszania się prawą stroną drogi. Ruch lewostronny bierzemy często za niepotrzebny wymysł i utrudnianie sobie życia (bo jak pojechać... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1743, dzisiaj: 0

To miejsce zachwyci cię atmosferą. Idealne na spacer!

Arkadiusz Lorenc | 05.06.2016 | Nasze Miasto

Wharram Percy to jedna z największych i najlepiej zachowanych średniowiecznych wiosek w Wielkiej Brytanii. Nic dziwnego, że turyści z całego kraju chętnie wybierają się w te okolice. Przez kilkadziesiąt lat historia Wharram Percy fascynowała archeologów. Zastanawiali się, jak wyglądało życie w tej średniowiecznej osadzie i co spowodowało, że ostatecznie wioska została całkowicie opuszczona. Dopiero nowoczesne technologie pozwoliły znaleźć odpowiedzi na... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1863, dzisiaj: 0

Trzy inspirujące trasy spacerowe w Hull

Arkadiusz Lorenc | 22.05.2016 | Nasze Miasto

W Hull nie brakuje ciekawych tras spacerowych, które idealnie nadają się na spędzenie miłego, niedzielnego popołudnia. Chcesz wyrwać się z domu, a przy tym poznać miasto z ciekawej strony? Sprawdź nasze propozycje! Hull Ale Trail To szlak, który wiedzie śladami najciekawszych pubów w mieście. Dlatego lepiej wybrać się na spacer tą trasą wieczorem. Podczas spaceru zobaczysz między innymi najstarszy pub... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2055, dzisiaj: 0

Mrożące krew w żyłach historie z Hull

Arkadiusz Lorenc | 24.04.2016 | Nasze Miasto

Prace remontowe w centrum miasta idą pełna parą. To zaskakujące, jak wiele mrożących krew w żyłach odkryć udało się dokonać przy okazji różnych prac budowlanych w Hull. Tylko przy robotach przy Holy Trinity Church znaleziono ostatnio 200 szkieletów! Ale podobnych odkryć dokonywano w mieście już wiele lat temu. Niektóre z nich do dziś pozostały niewyjaśnione. Inne zagadki udało się rozwiązać.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2220, dzisiaj: 0

Strona 1 z 131 2 3 13

Informatory

Polub nas