O Islamie

Główna Fora RELIGIA O Islamie

Ten temat zawiera 79 odpowiedzi, ma 0 postów, i został ostatnio zaktualizowany przez  Anonim 3 lata, 5 miesiące temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #31566

  Anonim

  Ta niezwykle ważna wiadomość podzielona zostanie na kilka wątków, ponieważ „administrator” w swej wszechwiedzy uznał iż każdy post zawierać może jedynie 6000 znaków.
  @Arkadiusz Mojżyszek wrote:

  Po ostatnich zdarzeniach tj. morderstwa w Anglii, Francji czy Turcji postanowiłem rozpowszechnić opinii społecznej temat Islamu. Pragnę Wam przedstawić prawdę i tylko prawdę, bez żadnej propagandy medialnej. Mówię jak jest! A jest źle i będzie tylko gorzej. Z racji, iż społeczeństwo nie lubi przyswajać większego zakresu wiedzy, postaram się to opisać w bardzo dużym skrócie:

  Czym jest islam?
  – Islam to projekt geopolityczny i system rządowy czyli polityczna ideologia, islam to nie tylko religia, on nakazuje wszystko łączenie z ubiorem i z spożywanym pokarmem.
  – Islamizm jest jak nazizm oraz komunizm – nie ma poszanowania do granic terytorialnych, a jego ideologia polega na rozszerzeniu myślenia i życia na cały świat
  – Muzułmanie odbierają Nasze prawo jako prawo oparte na bazie porozumienia i głosowania, czyli dżahilijji – manifestacjach niewiary, a nie prawie allaha.
  – Islamiści tylko czekaj, aż fala emigrantów zwiększy swą liczebność, zwiększy siłę polityczną, a wtedy zobaczymy… prawdziwą twarz fundamentalnego islamu.
  – Według muzułmanów występuję podział świata na:
  muzułmanów i niemuzułmanów – niemuzułmanin nie może mieć władzy nad muzułmaninem
  czyli świat dzielimy na terytorium islamu (dar-al islam)i terytorium wojny, czyli Nasze tereny są terenami wojny. W Koranie napisane jest, że teren który kiedyś był zajęty przez islam musi być znów islamski.
  – I tak dochodzimy do dwóch fal wojennych szerzących islamizm na świecie.
  Pierwszy maiła miejsce w VII wieku i pochłonęła między innymi 17mln hindusów, dobrze przeczytaliście 17mln!!!
  Muzułmanie zajęli północną część Afryki oraz zachodnio-środkową część Europy. Dopiero zostali pokonani we Francji.
  Druga fala miała miejsce w XVII wieku i tylko i wyłącznie dzięki Nam Polakom dzisiejszy świat nie jest islamski, a data 11 września 1683 powinna być jedną z najważniejszych dat w historii ludzkości. Wtedy to w Bitwie pod Wiedniem Polski Król Jan III Sobieski uratował świat.
  11wrzesnia – mówi Wam to coś? To miał być powrót islamizacji świata! To nie przypadek!

 • #37797

  Anonim

  Ciąg dalszy wiadomości:
  @Arkadiusz Mojżyszek wrote:

  – Muzułmanie będą prowadzić wojny dopóki każdy człowiek na ziemi nie powie: „nie ma boga oprócz allaha, a mahomet jest jego prorokiem”.
  – Islam nie jest religią osobistego użytku
  Islam jest forma władzy na światem – to jest bardzo ważne! Należy o tym pamiętać.
  – Ważne jest także przesłanie Koranu które mówi o tym, iż Koran nie gwarantuje raju, raj i horyse (dziewicę) gwarantuje tylko jedno: zabicie niewierzącego bądź poniesienie śmierci w imię allaha. Prędzej czy później uśpieni muzułmanie też będą chcieli znaleźć się w raju bo w przeciwnym razie ich wiara nie miała by sensu. Tak dużo mówi się o tym, że nie wszyscy muzułmanie są źli, że nie wszyscy są terrorystami, ale wszyscy terroryści są muzułmanami. Ci co udają dobrych sami wyparli z siebie zło które niesienie Koran jednak wtedy ich wiara staje się frustracją bo nie mają zapewnionego raju.
  – Według mahometa mogą kłamać także uważajcie!
  W Islamie panują dwie rożne osobowości – wśród swoich cieszysz się ze śmierci niewiernych i skandujesz imię allaha, a wśród niewiernych okazujesz im dobroć, okazujesz im troskę i współczucie – tak działa ten system w krajach zachodnich.
  – Edward Said (propagandzista islamski) rozpowszechnił te teorie o dobroci muzułmanów na uniwersytetach i w mediach.
  i teraz krytyka islamu to rasizm i imperializm. Said chciał przyzwyczaić ludzi, że muzułmanie zostaną w USA na dobre oraz naucza, iż nie należy kwestionować islamu bo jest on religia pokoju…
  Urosło do to tego stopnia, że dyskusja na temat islamu jest już obecnie niemożliwa bo każdy kto ją zakwestionuje jest rasistą i szerzycielem nienawiści – wygasza to jakąkolwiek debatę.
  – Mamy także coś takiego w Islamie jak szariat – czyli prawo islamskie – ono mówi o wszystkim; o karaniu, o zabijaniu niewiernych – jest to system władzy
  – Oraz mamy także dżichat czyli wojnę/ dżihat nie pozwala na negocjację z niemuzułmanami,
  jedyną opcją jest hudny czyli okres 10letniego rozejmu – po to aby siły islamskie mogły się wzmocnić, aby mogły znów zaatakować silniejsze.
  – 1rok w Islamie datowany jest nie na od urodzin mahometa, ale od przejęcie przez niego wodzy armii
  Kim był mahomet – prorokiem pedofilem, który ożenił się z Aiszą gdy ta miała 6lat, w wieku 9 lat zaczyna uprawiać z nią regularne gwałty bo chyba seksem tego nazwać nie można? – każdy kto przyzwala na islam oraz stanowczo się jemu nie sprzeciwia przyzwala na szerzenie pedofilii, bo ta w islamie jest dozwolona.
  – W Chrześcijaństwie ksiądz z ambony nawołuje do nawrócenia, a w islamizmie ich przywódca Dychowy wymachując mieczem mówi o ścinaniu głów niewiernym i zachęca do mordowania w imię allaha/ w Chrześcijańskich TV religijnych dzwoniący ludzie na antenie modlą się, a w islamizmie dzieci 10letnie dzwonią aby przywódców duchownych zapewnić o swej wierze i o tym, że chcą zostać męczennikami w imię allaha i zabić niewiernych, samemu przy tym ginąc. Tym dzieciom wmawiane jest, że w raju będą miały wszystko, wszystkie zabawki świata, tylko muszą zabić niewiernych czyli Nas. Bo niewiernymi są wszyscy którzy nie wyznają allaha.
  Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem – dlatego powinniśmy się łączyć, ateiści, Chrześcijanie i inni aby obalić największe realne zagrożenie dla Nas wszystkich!!!
  i nie dać się powielanej przez władze pokojowości islamu, która jest bzdurą. Rzygać mi się chcę jak słucham dawnych przemówień Busha i mówieniu w nich, że islam jest pokojowy. Rzygać mi się chcę jak durni przywódcy mówią, ze Chrześcijanie mogą się uczyć sporo od islamistów… Rzygać mi się chcę jak lewacy usiłują walczyć z Patriotyzmem Polskim i próbują Nam wmówić, że dla Islamu trzeba być tolerancyjnym. NIE nie trzeba! My mówimy NIE! Nie można być tolerancyjnym dla ludzi którzy chcą Nas zabić! Oni w TV mówią o sposobach zabijania niewiernych, a My nie możemy nazwać ich złą religią i dlatego durna Europa zmierza właśnie ku zagładzie!!! Tylko idioci wiedząc o tym będą dalej tolerancyjni.
  – W Koranie dobre wersy zostały unieważnione na rzecz wersy miecza i od tej pory tylko one obowiązują więc nie ma dobrego islamu!

  Albo MY albo oni. Niech giną skurwysyny!!!

 • #37798

  Anonim

  I dalej:
  @Arkadiusz Mojżyszek wrote:

  Krucjata? – pewnie komuchy się na to powołają…
  Wyprawy krzyżowe były prowadzone w obronie swoich terenów – zabijanie wrogów, którzy zajęli Nasze ziemi i którzy Nas mordowali nie może być złem nieusprawiedliwionym. Żołnierz który broni swej Ojczyzny przed najeźdźcą nie może ponosić za to kary!
  Dowody?>
  Proszę:

  627r
  Koran
  9:5
  „zabijajcie niewiernych gdziekolwiek ich znajdziecie”

  98:6
  „Zaprawdę ci, spośród ludzi Księgi (Żydzi i Chrześcijanie) którzy nie uwierzą w Islam i bałwochwalcy (wyznający inne wiary) będą w ogniu piekielnym przebywać na wieki. Oni są najgorsi ze stworzeń!”

  Tom 4, Księga 52, Hadis nr 53
  „Każda próba walki dla sprawy Allaha jest lepsza niż cały ten świat i wszystko co w nim jest”

  9:29
  „Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w allaha i w dzień ostatni, którzy nie zakazują tego co zakazał allah i jego posłaniec i walczcie przeciw ludziom Księgi (Żydzi i Chrześcijanie) którzy nie poddają się Religi prawdy – dopóki nie zapłacą daniny i nie zgodzą się wam ulec i nie będą waszymi poddanymi”

  Wersy miecza
  9:5
  Kiedy miną święte miesiące, zabijajcie niewiernych gdziekolwiek ich znajdziecie; chwytajcie ich i oblegajcie przygotowując na nich wszelkie zasadzki.”

  5:33
  „Zapłatą dla tych, którzy zwalczają allaha i jego posłańca i chcą szerzyć zepsucie na ziemi będzie to, iż będą zabici lub ukrzyżowani, albo też obetnie im się ręce i nogi naprzemianlegle”

  Tom 8, Księga 82, Hadis nr 795
  „Prorok (mahomet) obciął dłonie i stopy mężczyznom z plemienia Uraina i nie przeżegał ich krwawiących kończyn, aż nie umarli.”

  9:111
  „Zaprawdę Bóg kupił u wiernych ich dusze i ich majątki w zamian za co otrzymają Raj. Oni walczą w sprawie Allaha, więc zabijają i są zabijani.”

  Tom 4, Księga 53, Hadis nr 386
  „Nasz Prorok, wysłannik naszego Pana rozkazał nam, abyśmy walczyli z wami, dopóki nie zaczniecie wyznawać allaha.”
  „Nasz prorok przekazał nam słowa naszego Pana: ktokolwiek z nas zginie jako męczennik pójdzie do Raju i będzie wiódł życie w luksusie, jakiego nigdy nie widział, a ci z nas co zostaną żywi będą nad wami panować.”

  8:67
  „Nie jest odpowiednim dla Proroka aby brał jeńców i uwalniał ich za okup, dopóki nie dokona wielkiej rzezi wśród swych wrogów na świecie”

  47:4
  „Kiedy więc spotkacie w walce w sprawie allaha niewiernych tnijcie ich karki, aż zabijecie i ranicie wielu. Wtedy mocno zaciśnijcie na nich pęta, weźcie ich w niewolę.”
  „allah pozwoli Wam walczyć bo chciał doświadczyć jednych przez drugich, a do co tych którzy zostaną zabici na drodze Boga to ich uczynki nie będą daremne.

  5:51
  „O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie Żydów i Chrześcijan za auliya (przyjaciół, opiekunów, pomocników itp.) Oni są przyjaciółmi jedni dla drugich, a ten z was kto bierze ich za przyjaciół sam jest jednym z nich.

  Tom 4, Księga 52, Hadis nr 196
  „Apostoł allah rzekł: Otrzymałem rozkaz by walczyć z ludźmi dotąd, aż powiedzą: nikt nie może być czczony oprócz allaha”

  Rozsyłać, udostępniać, mówić i pouczać!
  A.M.

 • #37800

  Anonim

  PRZECZYTAJCIE BO WARTO. Muzułmanie chcący żyć zgodnie z islamskim prawem szariatu, mieli powiedziane we środę przez australijskiego premiera pana Kevina Ruuda, aby opuścili Australię, jako, że rząd wziął na cel radykałów, próbując zażegnać potencjalne ataki terrorystyczne.

  Oddzielnie były premier, pan John Winston Howard, również rozgniewał australijskich muzułmanów, równiez we środę, mówiąc, iż popiera agencje wywiadowcze monitorujące meczety w Australii.

  Powiedział:

  „Imigranci, nie Australijczycy, muszą się zaadoptować, nie mają innego wyjścia, wóz, albo przewóz. Jestem już zmęczony, razem z narodem, zamartwianiem się tym, czy urażamy jakąś jednostkę lub jej kulturę.

  Od czasu ataków terrorystycznych na Bali doświadczyliśmy gwałtownego wzrostu patriotyzmu przez ogromną większość Australijczyków.

  Kultura nasza była i jest rozwijana przez ponad dwa wieki, ciężkich walk, porażek i zwycięstw przez miliony ludzi szukających wolności.

  Językiem urzędowym w Australii jest język angielski i większość Australijczyków mówi tym językiem. Nie hiszpańskim, libańskim, arabskim, chińskim, japońskim, rosyjskim, czy jakimkolwiek innym językiem. Dlatego jeżeli ktoś chce być częśćią naszego narodu, naszej społeczności. Musi nauczyć się języka angielskiego.

  Austarlijczycy w swojej masie wierzą w Boga. To nie jest jakaś chrześcijańska prawica, chrześcijańska propaganda czy polityczna chrześcijańska poprawność polityczna, ale fakt, oczywisty i bezsporny, ponieważ to Chrześcijanie i na Chrześcijańskich zasadach założyli to Państwo i ten Naród. I to najwyraźniej jest udokumentowane.

  A ściany naszych szkół są odpowiednim miejscem aby to pokazać. Jeżeli Bóg, nasza wiara i nasze krzyże w szkołach obrażają kogoś, w takim razie sugeruję abyś rozważył inną część świata jako twój nowy dom, ponieważ Bóg jest częścią naszej kultury!

  My akceptujemy twoją wiarę czy twoje przekonania. Nie pytamy o nic. Wszystko to, co chcemy, to abyś zaakceptował nasze przekonania i naszą wiarę, abyśmy mogli wszyscy żyć zgodnie i spokojnie jako jeden naród. To jest nasz Kraj, nasza Ziemia, i nasz Styl Życia.

  Masz okazję aby skorzystać z tego wszystkiego, abyś by szczęśliwy, z nami.

  Ale kiedy już zakończysz skarżyć się, jęczeć, czy biadolić, na Naszą Flagę, Naszą Deklarację, Naszą Wiarę Chrześcijańską i na Nasz Styl Życia.

  Bardzo zachęcałbym abyś skorzystał z jeszcze jednej wielkiej Australijskiej Wolności.

  WOLNOŚCI DO WYJAZDU!

  Tyle słowa urzędującego Premiera i byłego Premiera Australii. Miejmy nadzieję, że Australijskie Tsunami dotrze do Europy.

 • #37799

  Anonim

  A teraz aby nie było, żem rasista:

  Islamofobia – promowana przez duży i mały USRael w celu odwrócenia uwagi od prawdziwego wroga chrześcijaństwa i ludzkości, jakim jest judaizm.

  Islam został stworzony przez Żydów, aby przeciwdziałać gwałtownie rosnącemu kultowi Chrystusa
  i zjawiskom nadprzyrodzonym, przesłaniu od Boga; Jezus Chrystus był i jest Bogiem.

  Islamofobia To narzędzie Mossadu dla rozbicia chrześcijańskiej Europy i prowokowania wojen miedzy Chrześcijaństwem a Islamem – chrześcijanie i Islam mają sie nawzajem zabijać – a Żyd się cieszy !!!!!!

  Genialny koncept Mossadu – Zamachowcy (?) samobójcy(?) – to wyjątkowo przebiegły koncept – nie ma dowodów – bo rzekomy samobójca odparowuje – są za to ofiary prowokacji – niewinni ludzie – bomby podłożonej przez Mossad.

  Islam jest spokojny w Afryce – jednak jest napadany – i ustanawia się reżymy papierowe – podporządkowane USA i Izraelowi. Al.-Kida – to w calości dzieło CIA.

  W Europie Islam jest agresywny, ale to dzieło CIA i Mossadu

  Jest różnica miedzy Chrześcijaństwem a Islamem – ale tez jest dużo punktów wspólnych.
  Jest też i historia wojen.

  Wspólnym wrogiem Chrześcijaństwa i Islamu jest tzw. Judaizm.
  I mimo różnic CHRZEŚCIJAŃSTWO POWINNO ZJEDNOCZYĆ SIĘ Z ISLAMEM PRZECIW ŻYDOM – wspólnemu wrogowi Chrześcijan i Muzułmanów, wrogów ludzkości !!!

  Nie dajmy się napuszczać przez Żyda.

  Po zwycięstwie nad Żydami wyjaśnimy sobie różnice i się dogadamy – BEZ POŚREDNICTWA I PROWOKACJI, PODPUSZCZANIA ŻYDA – jesteśmy w stanie koegzystować

  Permanentna Wojna ma zastąpić Permanentną Rewolucje (koncept Leninowsko-Trockistowska – Wszystko finansowane i robione przez Lichwę – Międzynarodówkę Finansową

  Zabito Kadafiego – bo emitował swój własny zloty dinar –i chcial nawodnić pustyne obszary Sahary stwazajac zaglebie żywnościowe dla Afryki – na to zyd nie mogl pozwolić- stad wojna w Libii .
  Zabito Sadama Huseina – bo emitował swój własny zloty dinar

  Zabito prezydenta Kennediego, bo ośmielił się wydrukować swój dolar poza systemem FRB. (mam banknot dwudolarowy drukowany przez Kennediego). Cała rodzina Kennedych skazana na śmierć – to zemsta rytualna.

  Islamofobia służy do uzasadnienia permanentnej wojny z powodu rzekomego zagrożenia terrorem arabskim.

 • #37801

  Anonim

  I dalej:

  CIA prowokuje i spiskuje – organizuje zamachy dla uzasadnienia wojen i odebrania wolności obywatelskich

  W Iraku nie było żadnych broni masowego rażenia
  W Afganistanie nie było Bin -ladena – a jednak ciągle USA tam siedzi. Bin ladena już dwa razy zabito!!
  W Iranie USA ciągle knuje i spiskuje – od Chomeiniego, aż po dzień dzisiejszy – chodzi o podporządkowanie tego kraju.

  Państwa arabskie się bronią – przed bezprecedensową agresja USA.
  Polacy też się bronili przed agresja Hitlera i Stalina.

  Polska jest napadana i zniewolona przez Żyda i kraje arabskie sa napadane
  W Polsce osadzono agenturę Międzynarodówki Finansowej (Tusk, Belka, Rostowski, Sikorski, Komorowski)
  Bombarduje się kraje arabskie – w ramach tak zwanej „arabskiej wiosny”
  – Libia, Tunezja, Egipt, Syria, Irak, Afganistan, Pakistan …

  Nie było żadnych zamachów rzekomych terrorystów na „latających wielbłądach”. Budynki WTC zostały zaminowane przez CIA. SZCZEGÓLNIE wieża nr. 7 – w ogóle nie „trafiona”, a zawaliła się jako druga z kolei –BBC podało informacje o zawaleniu wieży 7 – 23 minuty PRZED faktem.

  Siedmiu(7) z 19 rzekomych terrorystów ogłosiło , że żyją. WTC – to wielka operacja medialna.

  Rodziny Bush i Bin-laden – mają wspólny interes wiertniczy w Bahrajnie

  Zamach w Bostonie to również prowokacja amerykańskich Służb Specjalnych – operacja fałszywa flagi – niby terroryści islamscy,– aby pewnie wywołać wojnę w Syrii lub Iranie i uzasadnić zwiększenie funduszów na wojnę

  Czego możemy nauczyć się od Arabów?

  (bo przecież od Żydów nauki pobieramy na co dzień)

 • #37802

  Anonim

  Wszystkie wypowiedzi w temacie „ubrane” w ramy cytatu, ponieważ są przekopiowane z różnych stron internetowych.
  Pisownia i stylistyka są oryginalne.

  BANKI BEZ LICHWY
  http://biznes.interia.pl/

  Jak to możliwe, że system finansów islamskich z powodzeniem i bez kryzysu rozwija się równolegle do świeckiego systemu finansowego, w którym napęczniały bańki spekulacyjne, a pieniądz stał się bardziej związany z wirtualnym światem niż realnym PKB?

  – Pieniądze są więc inwestowane wprost, z pominięciem działań spekulacyjnych. Arabowie mają swoje podstawowe produkty bankowe – mudaraba, musharaka, murabaha, idjara i kard hasan (mając styczność z bankowością islamską warto choćby tylko znać te terminy; dotyczą one sposobu finansowania inwestycji przez banki i ich udziału w tych inwestycjach) – według których umowy są sporządzane w taki sposób, żeby nie naruszyć zakazu uprawiania lichwy.

  – Nie oznacza to wcale, że bank omija ten zakaz, choć mieszkaniec Zachodu może tak właśnie to sobie wyobrażać widząc karty kredytowe wystawiane przez banki arabskie, udzielane przez nie kredyty inwestycyjne, czy – dla klientów detalicznych – konsumpcyjne albo hipoteczne.
  No dobrze. Ale przecież ideą bankowości jest zarabianie pieniędzy, a precyzyjnie rzecz ujmując zarabianie pieniędzy na sprzedaży pieniądza. Zgodzi się pan ze mną?

  – To jest konwencjonalna, zachodnia definicja bankowości. Tymczasem w islamie, według szariatu, bank jest taką organizacją, która ma odpowiadać za wspieranie rozwoju lokalnej społeczności i jej członków. W tym kontekście działalność bankowa jako taka jest dopóty uzasadniona i akceptowana, dopóki przyczynia się do wzrostu zasobności i rozwoju społeczności. Koraniczne zakazy nie akceptują banków, które funkcjonują wyłącznie po to, aby przynosić zyski właścicielom, czy też aby wspierać takie czy inne grupy interesów. Taka działalność jest wprost zakazana.

  – I dlatego islamskie banki nie udzielają pożyczek partiom politycznym, ale również przemysłowcom zajmującym się handlem bronią, produkcją alkoholu czy nikotyny. Nie wspierają również żadnych działań, które w sposób bezpośredni zajmują się kontrolą urodzeń, czyli producentów środków antykoncepcyjnych czy kliniki zapłodnień in vitro. Proszę mi wierzyć, że bardzo starannie oceniają każdy wniosek o kredyt, pod względem nie tylko stopy zwrotu z inwestycji, ale również pod względem moralnym.
  (..)
  LIBIA KADAFIEGO

  Odwołany rosyjski ambasador w Libii, Wladimir Chamow, odpowiadając w wywiadzie na pytanie czy Kadafi uciskał swoich obywateli, powiedział: „O jakim ucisku mówimy? Libijczykom hojnie przyznawano kredyty na 20 dwadzieścia lat bez odsetek na budowę domów, litr benzyny kosztował około 10 centów, jedzenie nie kosztowało nic, a nowy jeep KIA z Korei Południowej można było kupić za zaledwie $7500. Kraj ten już nie istnieje .”

  Jaki są znane fakty i liczby o Libii i jej przywódcy?

  * PKB per capita = $14,192
  * Każda rodzina otrzymuje rocznie pomoc = $1,000
  * Bezrobotny otrzymuje $730 miesięcznie
  * Miesięczna pensja pielęgniarki w szpitalu = $1,000
  * Każdy noworodek = jednorazowo $7,000
  * Po zawarciu małżeństwa każda para = $64,000 na zakup mieszkania
  * Na założenie własnej działalności jednorazowo = $20,000
  * Zakaz wysokich podatków i ceł
  * Darmowe edukacja i opieka zdrowotna
  * Edukacja i staż za granicą opłacane przez państwo
  * Sieci sklepów dla dużych rodzin z symbolicznymi cenami na podstawowe art. Spożywcze
  * Surowe kary za sprzedaż przeterminowanych produktów, w niektórych przypadkach areszt
  * Liczne apteki z darmowymi lekami
  * Podrabianie leków uważane za groźne przestępstwo
  * Nie ma opłat za czynsz
  * Nie ma opłat za energię elektryczną
  * Zakaz sprzedaży i używania alkoholu, prawo „prohibicji”
  * Pożyczki na zakup samochodu i mieszkania bez odsetek
  * Zakaz usług w zakresie nieruchomości
  * Osoba kupująca auto, do 50% ceny płaci państwo, w przypadku milicji = 65%
  * Paliwo tańsze od wody: 1l. paliwa = $0.14. Zysk ze sprzedaży ropy wydawany dla dobra społeczeństwa i podnoszenie standardu życia
  * Kadafi zgromadził ponad 143 t złota. Planował wprowadzić strefę bezdolarową i używać złoty dinar, zamiast waluty w rachunkach z innymi państwami
  * Duże sumy wydawane na irygację z wód gruntowych, w ilości około 100 odpływów z Nilu. Ze względu na skalę tego projektu nazwano go „ósmym cudem świata.” […] Jest to tzw. „zielona rewolucja.” która rozwiązuje wiele problemów żywnościowych w Afryce, a Libii zapewnia stabilność i niezależność ekonomiczną.
  * W 2010 r. Kadafi złożył wniosek w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ o śledztwo ws. okoliczności ataku USA i NATO na Irak, oraz postawienie przed sądem winnych masowych zbrodni. Przedłożył projekt rezolucji ws. odszkodowania byłych państw kolonialnych byłym koloniom za eksploatację w okresie kolonialnym
  […]

 • #37803

  Anonim

  Czytam ten i inne Twoje posty na forum i uważam że powinien zająć się Tobą lekarz specjalista z zakresu zaburzeń psychicznych.

 • #37804

  Anonim

  Izydor, masz za dużo wolnego czasu…

 • #37805

  Anonim

  Na leczenie głowy już za późno.
  Próżny trud.

 • #37806

  Anonim

  duzo moznaby mowic o chrzescijanstwie albo islamie, kazdy znajdzie tam dla siebie to co lubi, albo co mu sie podoba, mozna piac z zachwytu nad jedna religia a zalamywac rece nad druga…
  poniewaz wszyscy kochamy chrzescijanstwo, jestesmy bowiem od urodzenia katolikami i chrzescijanska tradycje wysysalismy z mlekiem matki a reszte wpajaja nam sugestywnie izydor i wrzeszczanin w swoich pieknych postach postanowilem wziac w obrone znienawidzona religie nielubiananych brudasow z kozimi brodami: arabow.
  Zauwazam jedna duza roznice pomiedzy wspomnianymi religiami, muzulmanie mowia otwarcie, ba zapisane to maja w swojej swietej ksiedze, iz nie jest grzechem zabicie innowiercy, prostymi slowami: muzulmanin moze zabic niemuzulmanina.
  Chrzescijanie maja zapisanie w swojej swietej ksiedze, ze trzeba nadstawic drugi policzek gdy cie bedzie bil ktokolwiek, natomiast nawet swego wroga trzeba kochac co najmniej tak bardzo jak siebie samego. Czyli najmocniej na swiecie, prostymi slowami.
  To dlatego drogi izydorze nie chadzam do baru z arabami i nie mowie im, ze allah jest do bani: zeby nie obcieli mi glowy, o czym oni zapewniaja a ja im wierze bo dlaczego nie? Skoro taka religie wyznaja… Za to wole ponabijac sie z naszego swojskiego boga, bo wy za to powinniscie mnie kochac bardziej od siebie. Ale dlaczego tego nie robicie? Bo tak naprawde nie wierzycie w zadnego boga, ktorego trzeba sluchac, rozumiec, robic wedlug zasad ktore On ustanowil, macie go gleboko w de.. bo… wy wiecie lepiej, a w te glupoty z nadstawaniem drugiego policzka to tylko idiota moglby uwierzyc. Albo ich przestrzegac. I nie inetresuja juz mnie wiecej glupawe tlumaczenia o kontekscie powstawania Slowa Bozego, bozych przykazan, bo kazdy tak naprawde wierzy tak jak mu sie podoba, czyli nijak. 95% Polakow to wierzacy, z tego 70% to wierzacy niepraktykujacy. Niepraktykujacy wierzacy to jak ptak nielot albo wodka bezalkoholowa ….
  nawet emotikona usmiechnietego nie ma sensu wstawiac

 • #37807

  Anonim

  Ty naprawdę „grog” jesteś taki głupi czy tylko się zgrywasz?
  Już napisałem i nie będę się powtarzał, że nie można tłumaczyć naszej (chrześcijańskiej) Świętej Księgi dosłownie.
  Tylko ignorant i totalny nieuk tak robi.
  Chcąc dyskutować na temat mojej religii poczytaj trochę, poducz, aczkolwiek uważam to za próżny trud.

  Każdego zainteresowanego tematem odsyłam do:
  O co chodzi z nadstawianiem drugiego policzka?
  I tak możnaby w nieskończoność obalać punkt po punkcie wątpliwości, zgryźliwości czy wręcz wrogie, ociekające jadem nienawiści ataki „grog-a” ale po co?
  Uparł się i Wie Lepiej.
  Nie będę dyskutował z kimś kto nie chce zrozumieć a jedynie wyśmiewać, wyszydzać, krytykować.

 • #37808

  Anonim

  bardzo jestes nieuprzejmy
  chyba przestane sie zadawac z takim pospolstwem

 • #37809

  Anonim

  Bardzo poważny i trudny temat, moim zdaniem duże zagrożenie dla całego świata …

  Rasiści ? Moim zdaniem to oni nimi są, bo nie akceptują innych ludzi- niemuzłumanów , chcą prawa szariatu na całym świecie , uważają nas za niegodnych i mówią, że wszyscy oprócz nich pójda do piekła, to własnie jest rasizm.

  Warto poczytać o tym i zagłębić się bardziej w temat i przejrzeć na oczy
  I przestać ich osiedlać kupując kebaby i polskie produkty w niepolskich sklepach .

  Warto obejrzeć, tak dla przestrogi, czasami cieszę się, że nie mam córki …
  http://www.youtube.com/watch?v=23xmvXbuo-I

 • #37810

  Anonim

  @grog wrote:

  bardzo jestes nieuprzejmy
  chyba przestane sie zadawac z takim pospolstwem

  A dlaczego mam być uprzejmy dla kogoś kto wyśmiewa i wyszydza na publicznym forum moją religię, myśląc iż jest bezpieczny, anonimowy i bezkarny za szybką monitora?

 • #37811

  Anonim

  A pomijając wszystko inne mam pytanie do administracji forum – dlaczego nie reagujecie na takie agresywne zachowanie „grog-a”.
  Najpierw utworzył sobie temat o pijanym biskupie aby atakować katolików, potem w temacie o kosmitach wyszydzał religię chdrześcijańską, następnie sam sobie utworzył temat „Religijne przemyślenia” aby atakować katolików i naśmiewać się z ich religii a teraz wtrąca swoje przesycone jadem nienawiści do katolików „trzy grosze” w temacie o Islamie.
  Obojętnie gdzie nie zabierze głosu widnieje podpis aby Bóg chronił go przed katolikami.
  Szanowny „grog-u” – Bóg powinien chronić Cię przede mną.
  Oglądaj się często za siebie, pewnego dnia obejrzysz się i ujrzysz mnie.
  I…
  @grog wrote:

  Niepraktykujacy wierzacy to jak ptak nielot

  Pospólstwo odpowia
  A co z eremitami, pustelnikami, którzy odcinali się od świata, zaszywali w lasach, jaskiniach aby samotnie rozmawiać z Bogiem?
  Ja też nie chcę uczestniczyć w zebraniach kościelnych, eucharystii a w samotności rozmawiać z moim Bogiem.
  Nie czyni to mnie gorszym katolikiem ale tego ktoś wrogo nastawiony do mojej religii nigdy nie zrozumie.
  I ja również nie mam najmniejszego zamiaru dyskutować z kimś, kto (sądząc z wypowiedzi na forum) nienawidzi mnie z całego serca, jednocześnie tak się mnie obawiając iż wzywa (nieistniejącego) Boga na pomoc.

 • #37812

  Anonim

  😆

 • #37813

  Anonim

  Widzicie jak sie smieje z jadem i nienawiscia? No jesli po takim strasznym smiechu administratorzy mnie nie zbanuja, izydor bedzie musial zawiadomic prokurature…

 • #37814

  Anonim

  malusia, a teraz zamiast slowa muzulmanin wstaw w swoja wypowiedz slowo: chrzescijanin. Tez uwazamy ze tylko my wierzacy dostapimy zaszczytu na wejscie do krolestwa bozego, przeciez muzulmanow ani pogan tam nie bedzie tak? Wiec czym nasza religia rozni sie od arabskiej? Ze nie akceptuja niemuzulmanow? Popatrz jaki przyklad akceptacji niechrzescijanina daje bogobojny izydor.

 • #37815

  Anonim

  A ja wam proponuje starą dobrą i sprawdzoną metodę – sąd boży. Staniecie na przeciw siebie i będziecie napie… aż któryś padnie najlepiej czymś ciężkim. Ten który przetrwa będzie miał rację i boga allacha buddę i ch… wie kogo jeszcze po swojej stronie

 • #37816

  Anonim

  @grog wrote:

  zamiast slowa muzulmanin wstaw w swoja wypowiedz slowo: chrzescijanin

  Muzułmanin idzie do raju jedynie w przypadku zabicia niemuzułmanina, chrześcijanin natomiast nie musi nikogo zabijać aby trafić do raju.
  Tej istotnej różnicy jednak wszechwiedzący grog nie dostrzega.
  Poza tym nie słyszałem jakoś o gangach chrześcijan wabiących i gwałcących kilkuletnie dziewczynki w rytualnym obrządku.
  Nie słyszałem aby chrześciojanin rytualnie obciął głowę muzułmaninowi na oczach rozentuzjazmowanego, rozmodlonego tłumu.
  Dla bogobojnego „izydor-a” wszyscy ludzie są równi wobec Boga.
  Dla muzułmanina tylko wyznawcy jego religii są dobrzy, cała reszta jest gorsza od bydła i można bezkarnie robić z nimi co się chce.

 • #37817

  Anonim

  Nieprawda jest to co tu nabazgrales:@izydor wrote:

  Muzułmanin idzie do raju jedynie w przypadku zabicia niemuzułmanina

  Koran zezwala na pojscie do raju muzulmanina, ktory zabil niemuzulmanina. I tyle. Na to samo zezwala twoja religia, mijajacy sie z prawda izydorze. Myslisz, ze wycinajacy w pien pogan podczas wypraw krzyzowych chrzescijanie sadzili, iz nie trafia za to do raju? Przeciwnie, wyzynali innowiercow w imie twojego boga, ktorego nazywacie nieskonczenie milosiernym.

 • #37818

  Anonim

  Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie[1][2]. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.

  Słowo islam w języku arabskim oznacza poddanie się Bogu. Apologeci i misjonarze muzułmańscy wywodzą często słowo islam od słowa salām – pokój. Celem islamu i nauczania proroka Mahometa (Muhammada) było połączenie wszystkich ludzi w jedną wielką rodzinę muzułmańską.

  Według muzułmanów Bóg (arab. Allah) jest wszechwiedzący, doskonały, jest źródłem wszelkiej wiedzy i sprawiedliwości, ma znajomość prawa doskonałego. Jest niepodobny do nikogo i niczego nie można z nim porównywać (islam zabrania przedstawiania go w jakiejkolwiek postaci).

  Jezus (Isa) określany jest w Koranie tylko jako prorok (posłaniec) boży (postać Jezusa otaczana jest szacunkiem jako jednego z najważniejszych proroków, ale nie najważniejszy). Negowana jest boska natura Jezusa jak również śmierć na krzyżu (określona jako fałszerstwo), według islamu Jezus nie poniósł „haniebnej” śmierci w męczarniach, gdyż chronił go Bóg. Muzułmanie nie wierzą by Jezus był ‚synem bożym’ (Koran 6:101). Również postawa Mahometa w stosunku do Jezusa wykazuje, że ten wysuwa się w swoich wypowiedziach przed jego osobę (Koran 43:81), gdzie dla chrześcijan jest to nie do przyjęcia. Chrześcijanie mieli jakoby przeinaczyć słowa Boga, przekazane im przez Jezusa i uważają, że stworzyli „3 bogów” (Trójca Święta), zamiast jednego (Koran 4:171). Najprawdopodobniej wynika to z błędnego poglądu Mahometa, uważającego, że chrześcijanie wierzyli iż Maryja jest również Bogiem (Koran 5:116). Z tego powodu niekiedy muzułmanie traktują chrześcijan jako „bezbożników” lub nawet „politeistów” (ar. muszrik). Różnica dotyczy również rozumienia osoby Pocieszyciela, którego zapowiedział Jezus, według chrześcijan jest nim Duch Święty (zgodnie z treścią w Nowym Testamencie), a według muzułmanów prorok Mahomet.

 • #37819

  Anonim

  Koran (8:59-61); głosi jednak również tzw. „świętą wojnę” (dżihad). Wszakże wojna ta, według różnych interpretacji, nie musi być zawsze walką zbrojną – może być także „walką duchową”

  W świetle coraz częstszych zamachów terrorystycznych dokonywanych przez radykalnych muzułmanów ważnym pytaniem jest, czy motywacją zbrodni dokonywanych przez terrorystów islamskich jest religia, czy też inne czynniki np. polityczne czy osobiste. Niektóre fragmenty Koranu sugerują, iż gniew i zemsta Boga wobec niewiernych i grzeszników w piekle po śmierci realizowana jest również rękoma pobożnych muzułmanów za życia, wywyższając męczeńską śmierć poniesioną w walce z niewiernymi i obiecując poległym nagrodę w raju.

  Koran dopuszcza zabijanie osób, które występują przeciw Bogu: Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Boga, i Jego Posłańca, i starają się szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, iż będą oni zabici lub ukrzyżowani albo też obetnie im się rękę i nogę naprzemianległe, albo też zostaną wypędzeni z kraju. (Koran 5:33). Również nakazuje zabijanie niewiernych w walce: „A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki! Ale jeśli oni się nawrócą i będą odprawiać modlitwę, i dawać jałmużnę, to dajcie im wolną drogę. Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!”( Koran 9:5)

  Prawo muzułmańskie (szariat) w części interpretacji przewiduje karę śmierci (ukamienowanie, ścięcie mieczem, zrzucenie z wysokości, bądź powieszenie) w o wiele większym zakresie niż prawodawstwo krajów szeroko pojętej cywilizacji zachodniej. Grozi ona na przykład za przestępstwa takie jak cudzołóstwo, bluźnierstwo czy też homoseksualizm[20].

 • #37820

  Anonim

  jesli spojrzycie na islam bez emocji okaze sie, ze jest to tak samo glupia religia jak kazda inna 😀

 • #37821

  Anonim

  @izydor wrote:

  nie słyszałem jakoś o gangach chrześcijan wabiących i gwałcących kilkuletnie dziewczynki w rytualnym obrządku.

  za to na pewno slyszales o problemie gwalcenia malych dzieci przez hierarchow koscielnych, a moze twoj moherowy beret jest juz tak zryty ze umknela ci ta informacja?

 • #37822

  Anonim

  Przestępstwa seksualne w Kościele katolickim
  – przestępstwa i wykroczenia popełnione przez duchownych i podwładnych Kościoła katolickiego, którzy dopuścili się przemocy i wykorzystania seksualnego chłopców, dziewczynek i kobiet. Dotyczyły one na przestrzeni ponad pół wieku tysięcy księży i dziesiątek tysięcy ich ofiar, którym wypłacono odszkodowania warte miliardy USD. O tuszowanie skandali seksualnych obarczono winą hierarchów Kościoła, w tym niektórych biskupów. Papieża Jana Pawła II skrytykowano za wspieranie duchownych, którym zarzucano pedofili.

  Dokumentem, w oparciu o który władze kościelne postępowały w przypadkach oskarżeń duchownych o nadużycia seksualne była instrukcja Crimen sollicitationis z 1962 roku, zgodnie z którą wszystkie osoby zaangażowane w postępowanie wyjaśniające zobowiązane były do zachowania tajemnicy. Obowiązywał on we wszystkich parafiach i był opatrzony nakazem „pieczołowitego przechowywania w tajnym archiwum kurii do użytku wewnętrznego” oraz zakazem publikacji i opatrywania komentarzami. Crimen sollicitationis formalnie utraciło moc prawną w 1983 roku w związku z ogłoszeniem nowego Kodeksu Prawa Kanonicznego, w praktyce jednak pozostało w użyciu aż do wydania nowych regulacji w 2001 roku.

 • #37823

  Anonim

  No proszę, „zmusiłem” grog’a do czytania. Co prawda jeszcze niewiele z tego rozumie ale to juz jakiś początek normalnej dyskusji.
  Warto przeczytać co o Islamie pisze człowiek wychowany w muzułmańskiej rodzinie, rysownik komiksów Bosch Fawstin.
  http://www.euroislam.pl/index.php/2013/07/mam-na-imie-bosch-i-jestem-zdrowiejacym-muzulmaninem/
  Mnie jednak zastanowił jeden komentarz pod artykułem:
  @niejaki ZDZICHU wrote:

  Bo islam JEST agresywny jako system, Koran i hadisy nie pozostawiają co do tego żadnych wątpliwości. Chrześcijaństwo do pięt mu nie dorasta, zreformowało się, a poza tym nie ma w jego świętych księgach takiej eksplozji nienawiści, jak w Koranie. W ogóle nie ma porównania. Przy większości imamów taki Rydzyk to może robić za światłego liberała. I pisze to osoba, czyli ja, który jestem ateistą i doznałem też sporo nieprzyjemności ze strony Polaków-katolików.

  Islam to naprawdę trudny temat ale jeśli zależy nam na (w miarę przyzwoitej) przyszłości naszych (Waszych 🙂 )
  dzieci, musimy w to brnąć.
  Musimy o tym mówić, pisać i rozpowszechniać całą prawdę o Islamie.

  Do grog’a – wiem co zrobili „chrześcijanie” w przeszłości, nie odcinam się od tego, muszę z tym żyć.
  Obaj wiemy, że z religią, Bogiem, Chrystusem niewiele to miało wspólnego.
  Wiemy jak swoje stanowisko wykorzystują „urzędnicy” kościelni.
  Miłosierny Bóg był „przykrywką” nie tylko dla krzyżowców ale i współcześnie dla Hitlerowskiej armi mającej na sztandarach i ryngrafach napis „Gott mit uns” („Bóg jest z nami” czy „Z nami Bóg”).
  Jednak jakby nie patrzeć na historię chrześcijaństwa, nie rozpoczniemy (my katolicy) świętej wojny o panowanie nad światem.
  Chrześcijaństwo się zreformowało, można powiedzieć – ucywilizowało.
  Jednak to nie temat o chrześcijaństwie i jeśli tego nie rozumiesz albo nie chcesz rozumieć (grog) to nie warto się wysilać na dyskusję z Tobą.

 • #37824

  Anonim

  Grog wiem, że wsród ludzi każdej kultury i wiary są zabójcy, pedofile i przestepcy
  Ale raczej nikt oprócz wyznawców allaha nie zabija ani nie gwałci w imię swojego wyimaginowanego boga , tak jak robią to muzłumanie
  @grog wrote:

  Nieprawda jest to co tu nabazgrales:@izydor wrote:

  Muzułmanin idzie do raju jedynie w przypadku zabicia niemuzułmanina

  Koran zezwala na pojscie do raju muzulmanina, ktory zabil niemuzulmanina. I tyle. Na to samo zezwala twoja religia, mijajacy sie z prawda izydorze. Myslisz, ze wycinajacy w pien pogan podczas wypraw krzyzowych chrzescijanie sadzili, iz nie trafia za to do raju? Przeciwnie, wyzynali innowiercow w imie twojego boga, ktorego nazywacie nieskonczenie milosiernym.

  nie, myslisz się .
  Nasza religia na to nie zezwala i zabicie kogoś ( nawet muzlumanina) jest grzechem śmiertelnym
  Poza tym nie porównujmy tego co było wieki temu do tego co się dzieje teraz.
  Jedynie zachowanie muzłumanów można porównać do tego sprzed wieków.

  I tutaj nie chodzi o to (przynajmniej mi), żeby ich wyszydzać czy potępaiać ludzi wyznających tą religię.
  Moim zdaniem nie jest to religia pokoju, jak oni twierdzą.
  Na każdym kroku można znaleźć jak sami oni mówią że ich celem jest islamizacja całego świata.
  Nie wiem czy masz córki grog, ale żone masz i czy chciałbyś aby za kilka lat musiała zakładac na siebie worki i szamty na glowe bo w przeciewnym razie zostanie zgwałcona na oczach tlumu jak pewna katoliczka w Egipcie? Może drastyczne pytanie, ale trzeba nazywać rzeczy po imieniu.
  Albo czy chciałbyś zostać wygoniony z pabu lub z innego miejsca za picie piwa, które chyba lubisz? Tak jak było to w Londynie, przepędzeni ANGLICY ze „strefy muzłumańskiej”. Czy to nie chore, kto im dał prawo do tworzenia stref?

  Ja chcę żyć w wolnym świecie, wolnym od szariatu i prześladowań na tle religii, co na pewno w niedlugim czasie się stanie, jeśli więcej ludzi będzie miało takie olewające zdanie na ten temat.

 • #37825

  Anonim

  Brawo „Malusia”, masz rację iż nie chodzi o naigrawanie się, wysmiewanie, wyszydzanie ub drwienie z czyjejś religii, wyznania czy światopoglądu ale Islam to zło wcielone i trzeba mu się przeciwstawić stanowczo i kategorycznie.
  I nie w imię Boga, Chrystusa, Jahwe czy Buddy, nie w imię jakiejkolwiek innej religii ale w imię wolnego od uprzedzeń i prześladowań świata.
  Rząd Amerykański, Brytyjski, Europejski i wszystkie rządy świata boją się otwarcie przeciwstawić zalewowi islamu, sądząc iż wywołać to moze konflikt zbrojny na światową skalę ale wojna już trwa.
  Od wielu lat giną tysiące ludzi mordowani bezkarnie przez islamistów w świetle ich prawa.
  Ilu ludzi zabili chrześcijanie w imię swojego Boga przez ostatnie – powiedzmy – 100 lat?
  Muzułmanie co roku zabijają 1000-1500 ludzi innego wyznania tylko dlatego iż ośmielili się przeciwstawić słowem lub uczynkiem dogmatom ich wiary.
  Ile spalono meczetów w Europie czy Ameryce (nie licząc ataków terrorystycznych)?
  Na Bliskim Wschodzie tylko w ostatnim roku spalono i zrównano z ziemią 90 kościołów katolickich, nawet nie śmiem myśleć co się stało z wiernymi, którzy uczęszczali do tych kościołów.

 • #37826

  Anonim

  @izydor wrote:

  Ilu ludzi zabili chrześcijanie w imię swojego Boga przez ostatnie – powiedzmy – 100 lat?
  Muzułmanie co roku zabijają 1000-1500 ludzi innego wyznania tylko dlatego iż ośmielili się przeciwstawić słowem lub uczynkiem dogmatom ich wiary.

  Pewnie obilo ci sie o ucho nazwisko Hitler, maly Adolf dorastal w rodzinie katolickiej,a chrzescijanskie szlify odebral w szkole przy klasztorze benedyktynow, byl chrzczony i bierzmowany.
  Hitler przyczynil sie do smierci ok 70 milionow ludzi, przy liczbie jego ofiar te muzulmanskie zabojstwa ludzi innego wyznania w liczbie 1500 rocznie… Wiesz jak to brzmi? Jakby porownac najazd Hunow na Europe do wycieczki emerytow
  Ale czemu szukac w tak dalekiej przeszlosci, moze bardziej ludzki od smierdzacych Arabow wyda ci sie pan Breivik, fundamentalista chrzescijanski i obronca europejskiego chrzescijanstwa. Uznaje on Islam i marksizm kulturowy za głównych wrogów i argumentuje za brutalną rozprawą z „Eurabią” i „multikulturalizmem” oraz za deportacją wszystkich muzułmanów z Europy. W 22 lipcu 2011 roku dokonał dwóch zamachów: na siedzibę premiera Norwegii, w którym zginęło 8 osób, oraz na uczestników obozu na wyspie Utoia, w którym zginęło 69 osób, a 33 zostało rannych.

  Malo kto wie, ze zamach poczatkowo przypisano ? Komu? Rzecz jasna muzulmanskim terrorystom

  Po tym, jak norweska policja zatrzymała Breivika, niektórzy publicyści zwrócili uwagę na podobieństwa pomiędzy prawicowymi a muzułmańskimi ekstremistami.

  – Tragiczna ironia polega na tym, że w wieloraki sposób prawicowi ekstremiści w Europie, którzy głoszą nienawiść głównie do muzułmańskich imigrantów, są bardzo podobni do prawicowych ekstremistów muzułmańskich, którzy promują, z kolei, kulturę nienawiści wobec „niewiernych”. Obie grupy silnie opierają się postępowo-liberalnym wartościom reprezentowanym przez centrolewicowe partie polityczne, obie chcą zastąpić wielokulturowość i tolerancję

 • #37827

  Anonim

  Komentatorzy, a za nimi media musieli szybko zweryfikować pierwsze opinie. Policja poinformowała, że za zamachami stoi rodzimy Norweg Anders Behring Breivik – przedstawiciel tzw. nordyckiej ekstremy, chrześcijański fundamentalista mający antyislamskie poglądy.

  – Uderzyły mnie określenia, jakie padły – że to „jednak szaleniec, a nie muzułmański terrorysta”. Czyli zakładamy, że terrorysta muzułmański nie jest szaleńcem? Tak jakby muzułmanie mieli terroryzm wrodzony, zapisany w Koranie, a my, Europejczycy, jesteśmy na innym poziomie cywilizacyjnym …

  Pamietacie gdy 20 lat temu nasi wyjezdzali podbijac zachod panowala o nas taka opinia, ze kazdy Polak to pijak i zlodziej a Polka to prostytutka, garsc rodakow zgotowala nam ta opinie. Wierzyly w nia ludzie prymitywni

  Tak samo prymitywni ludzie wierza ze wszyscy muzulmanie to terrorysci i wszyscy marza tylko o zabijaniu poboznych, milych chrzescijan

 • #37828

  Anonim

  nie wszyscy muzłumanie marzą o zabijaniu , ale wszyscy oni marzą np o prawie szariatu na całym świecie ( kobiety w burkach, nasze córki wydawane za mąż w wieku np 12 lat – a to już i tak stare, będące maszynami rozrodczymi, seksualnymi niewolnicami i służącymi swoich mezow i ich męskich przyjaciól) chyba wiesz co to oznacza prawda?

  I znowu porównujesz osoby ( dwie ) do milionów ( wyznawców islamu) , chyba róznica jest widoczna pawda?

 • #37829

  Anonim

  Malusia znasz jakiegos muzulmanina? Ale nie z widzenia, nie z opowiesci i nie tego u ktorego kupujesz chleb i maslo.
  Ja znam dwoch, z jednym pracowalem 4 a z drugim 2 lata, pierwszy byl moim szefem i pradziwym idiota, drugi bardzo fajnym chlopakiem, obydwoje nie jedli swininy, przestrzegali ramadanu i gdzies mieli szariaty, swiete wojny i w ogole cale to religijne g..no, zona zadnego nie obwiazywa glowy, na pewno dostalbym po pysku gdybym dotknal nieletnia corke jednego z nich…

 • #37830

  Anonim

  Tak naprawde mało wiemy o islamie i ludzie nie chcą zgłębiac tej wiedzy.
  Społeczeństwo boi się tej religii z jednego prostego powodu.
  Jakiś czas temu, kraj co sam się nazwał szefyfem globu przekonał cały świat i pokazał jak wygląda terrorysta.
  Jest to brodaty facet z kraju „osi zła” odziany w kieckę z chustą lub turbanem na głowie biegający po pustyni w sandałach.
  Pod kiecką najczęściej ak47 kilka granatów przy pasku i glock przyczepiony do nogi.
  Chamburgerowcy przekonali świat że terroryści wyznają islam i to jest zło w czystej postaci i trzeba wytępic najlepiej jedno i drugie.

 • #37831

  Anonim

  tak znam
  znałam jeszcze kilku, ale poprzez poglądy, których nie podzielałam przestałam już niektórych „znac”
  i ku mojemu zdziwieniu wszystkie ich żony nosiły burki
  znam też jednego który je wieprzowinę i jednego który pochodzi z rodziny bardzo religijnej, ale on został ateistą

  i zapewniam Cię, że od dłuższego czasu nie kupuję polskich produktów w sklepach tzw polskich, ani nic od tych ludzi staram się nie kupować więc prosze jak nie wiesz nie pisz
  i Wam radze tak samo 😉

  i tak zgadzam się, nie można wrzucać wszystkich do jednego worka nie każdy taki zły…
  ale pomyśl o tym grog, że może Ci Twoi znajomi nie mówili o tym wszystkim, jesli się zagłębisz dowiesz się, że tak lubia przekonywać do siebie ludzi udając takich ucywilizowanych i nowoczesnych

  chamburgerowcy ich pokazali i chcą wytępić? hmmm…
  szkoda, że w Anglii nie chcą im troszke przykrócić, bo bardzo, boja sie słowa rasizm

 • #37832

  Anonim

  @grog wrote:

  na pewno dostalbym po pysku gdybym dotknal nieletnia corke jednego z nich…

  oczywiście, że tak , a pewnie i nawet ucieliby Ci glowę, niemuzłumanin nie może związać się z muzłumanką
  jest to ujma dla rodziny i pewnie nawet córka zostałaby ukarana np poprzez oblanie kwasem

 • #37833

  Anonim

  Malusia czytajac twe posty mam wrazenie ze jestes tak samo agresywnie nastawiona do osob wierzacych i wygladajacych inaczej jak otsetek muzulmanskich nawiedzonych bojownikow – ale tak naprawde gowno wiesz o islamie i jego wyznawcach ,polecam odwiedzic kilka kraji muzulmanskich abys mogla sie potem wypowiadac na temat o ktorym niemasz teraz bladego pojecia.

 • #37834

  Anonim

  Miliony ofiar Kościoła

  Inkwizycja: XIII – XVIII wiek. 1 do 10 milionów zabitych, torturowanych, maltretowanych i sterroryzowanych („Der Spiegel” 1.6.1998r.)

  Wyprawy krzyżowe: XI – XIII wiek. Około 22 milionów zabitych, tysiące niemieckich Żydów (Hans Wollschläger „Die bewaffneten Wallfahrten nach Jerusalem” – „Zbrojne pielgrzymki do Jerozolimy”)

  „Poganie”: IX – XII wiek. W średniowieczu niemieccy królowie i książęta nawracali siłą na wiarę „chrześcijańską” dziesiątki tysięcy germańskich i słowiańskich „pogan” lub okrutnie ich mordowali. Kościół dawał na to swoje błogosławieństwo lub wzywał do „wypraw krzyżowych” przeciwko Słowianom. (Karlheinz Deschner, „Kriminalgeschichte des Christentums” – „Kryminalna Historia Chrześcijaństwa”, t. IV, V, VI).
  Żydzi: W średniowieczu ciągle miały miejsce krwawe rzezie z tysiącami zabitych, inicjowane przez kościelnych podjudzaczy. Julius Streicher w Procesach Norymberskich odnośnie Holacaustu wyraźnie powołał się na mowy podburzające Marcina Lutra przeciw Żydom (Friedrich Heer, „Gottes erste Liebe” – „Pierwsza miłość Boga”)

  Zdobycie Ameryki: W ciągu pierwszych 150 lat po podboju Ameryki przez Hiszpanów „w imię Boga” ginie 100 mln ludzi – „największe ludobójstwo wszech czasów” (teolog Boff, „Publik-Forum”, 31.5.1991r.)

  Katarowie, Waldensi, Husyci, Chrzciciele: Z polecenia Kościoła (również i ewangelickiego) giną tysiące innowierców

  „Czarownice”: XVI – XVIII wiek. Setki tysięcy ludzi, przede wszystkim kobiet, ginie w okrutny sposób, mniej więcej połowa z tego w Niemczech. Także Luter posyła czarownice na stos. Instrukcje do tej działalności pochodziły od dwóch niemieckich dominikanów opatrzone tytułem „Młot na czarownice” (Hubertus Mynarek, „Die neue Inquisition” – „Nowa Inkwizycja”)

  Ludobójstwo w Chorwacji: Jeszcze w połowie XX wieku, w latach 1941-1943 w Chorwacji wymordowano około 3/4 miliona ortodoksyjnych Serbów przy dominującym udziale katolickich duchownych i za aprobatą Watykanu […]. Watykan jest o wszystkim, poinformowany jednak ten krwawy reżim traktuje najwyraźniej w sposób przychylny. Hierarchia katolicka, a w pierwszym rzędzie kapelan wojskowy i zarazem arcybiskup Stepinac (beatyfikowany w 1998 r. przez papieża) wspiera moralnie faszystowski reżim do samego końca (Vladimir Dedijer „Jasenovac – jugosłowiański Oświęcim a Watykan”, 1988r.)

  Molestowanie seksualne dzieci przez księży i zakonników: Jeszcze po wielu latach lub nawet dziesiątkach lat osoby, które były ofiarami molestowania seksualnego w wieku dziecięcym, cierpią psychicznie z powodu tych upokorzeń. Eksperci szacują, że w ciągu ostatnich dwudziestu lat w USA spośród 51000 katolickich księży 2000 oskarżonych zostało o wykorzystywanie seksualne. („Hanauer Anzeiger” 13.7.98r.) Jest to około 4%. W Niemczech prof. Hubertus Mynarek szacuje liczbę pedofilów również w granicach 3 – 5%. (Akty 97, 14.9.1999r.). W Polsce, kraju bardzo katolickim, już nie dziwią kolejne afery pedofilskie z udziałem księży ujawniane przez prasę i telewizję, niestety przestępstwa te i inne z udziałem duchownych są przez sądy traktowane nadzwyczaj łagodnie.

  Prześladowania: Obecnie nie można spalić człowieka o niewygodnych poglądach, innym wyznaniu czy nie uznającego władz Kościoła. Ale osoby te są oczerniane, stosuje się wobec nich dyskryminację, wyzywa się je od sekt itp. wzbudzając w ludziach strach i nienawiść, stosuje się wobec nich mobbing, wywiera różnego rodzaju naciski mające zmusić je do dostosowania się do „jedynie słusznych poglądów i religii” lub można je pozbawić pracy. Obecnie Kościół próbuje mieć możliwie największy wpływ na media, takie jak TV czy radio, co mu się udaje. W Polsce z publicznych pieniędzy płaconych również przez ludzi nie będących katolikami finansowanych jest wiele przedsięwzięć związanych z Kościołem.

  To udokumentowane fakty historyczne.
  Proponuję wszystkich chrześcijan nabić na pal jako przestrogę dla wyznawców religii innych niż islam.

  lidia – a dlaczegóż to Malusia ma jechać do kraju arabskiego aby móc się wypowiadać na forum?
  Dlaczego to niby nie mamy pojęcia o tym co piszemy?
  Jako marynarz opłynąłem kilka razy kulę ziemską, 1/3 mego marynarskiego zycia spędziłem w krajach muzułmańskich. Co prawda islam nie był postrzegany wtedy jako religia wojenna ale i tak nie mieliśmy żadnych praw. Wszędzie musieliśmy poruszać sie jedynie w wydzielonych strefach aby stopa niewiernego nie dotknęła świętej ziemi muzułmańskiej.
  Chrześcijanie nie nawołują do mordowania islamistów w imię swojego Boga ale Islamiści tak właśnie robią w XXI wieku.
  Każdy z tych „dobrych” muzułmanów będzie się musiał kiedyś zdeklarować czy jest z Nimi czy przeciwko Nim (wyznawcom Allaha).
  Każdy z tych „dobrych” muzułmanów będzie chciał kiedyś zasłużyć na raj, inaczej jego wiara nie będzie miała żadnego sensu a tego zaszczytu może dostąpić tylko i wyłącznie wtedy gdy zabije niemuzułmanina albo zginie z imieniem Allaha na ustach.
  I to również jest fakt.

 • #37835

  Anonim

  Tak pięknie zacząłeś, myślałem że się w końcu nawróciłes. Niestety na koniec musiałeś pokazać z jakiego zadupia pochodzisz. My tu chcemy pokazać z koleżanką że oprócz typowego wizerunku Araba jaki znamy z tv czyli broda turban tasak do obcinania głów niewinnych dynamit pod kożuchem i detonator istnieje również zwykły człowiek taki jak ja albo nawet ty, olaboga

 • #37836

  Anonim

  Tak, istnieje „dobry arab” ale nie w islamie.
  Olaboga.
  Temat dotyczy Islamu – myślałem, że nawet Ty (grog) to zrozumiesz.
  Ten „dobry” arab musiałby zmienić wyznanie, niekoniecznie na katolickie, jest masa religii do wyboru, może również zostać ateistą (jak Ty grog).
  Musi jednak całkowicie wyrzec się islamu a tego nie zrobi i prędzej czy później dopadnie go przeszłość, tradycja, rodzina, inni – bardziej radykalni – muzułmani.
  Nie apeluję o kategoryczną i bezwarunkową wrogość do arabów, bo to niepotrzebne i złe nakręcanie „spirali nienawiści” ale o ostrożność i olaboga – zacznijcie czytać.
  Głupiego izydora można obrazić i lekceważyć, mam za dużo wolnego czasu (jak pisał rufus) i wypisuję sobie głupoty na forum.
  Cły świat jednak zaczyna się budzić z letargu i dostrzegać, że dżihad i szariat niemal pukają do ich drzwi.
  Oby nie było za późno.
  Dla niektóych regionów Wielkiej Brytani już jest za późno.
  I to również jest fakt.

 • #37837

  Anonim

  Czasem piszesz do rzeczy, chyba Ci ktoś pomaga 🙂 . Tylko jedna nieścisłość : ja nie jestem ateistą , jak każdy Polak jestem katolikiem. Niepraktykujacym i niewierzacym . Wiem bo zawsze jak wypełniam kupon lotka myślę: Boże pomoż!

 • #37838

  Anonim

  no dobrze, ze Hull to nie Bradford 🙂 dopiero by bylo, polowa Polek bylaby muzulmankami

  Ale tak na serio, to temat morze I nawet mi sie waszych wypocin czytac nie chce

  Najlepiej jak sie ludzie roznych religii beda trzymac osobno, chociaz dla europy I US, to juz za pozno 🙁

 • #37839

  Anonim

  @grog wrote:

  Tak pięknie zacząłeś, myślałem że się w końcu nawróciłes. Niestety na koniec musiałeś pokazać z jakiego zadupia pochodzisz. My tu chcemy pokazać z koleżanką że oprócz typowego wizerunku Araba jaki znamy z tv czyli broda turban tasak do obcinania głów niewinnych dynamit pod kożuchem i detonator istnieje również zwykły człowiek taki jak ja albo nawet ty, olaboga

  Wlasnie oto chodzi grog ze ktos musi wyjasnic ludzia ze nie zawsze jest tak jak pokazuje telewizja – szkoda tylko ze nie wszyscy to rozumieja i zyja w niewiedzy.
  Izydor jak na moja wiedze to ty tak naprawde nigdzie nie byles i niewiele widziales wiem z wlasnego doswiadczenia ze wcale niejest tak jak piszesz . Ale jak to mowia lekarz kazal przytakiwac bo bo tlumaczenie nic nie pomoze!

 • #37840

  Anonim

  lidia nie zyczę sobie takich tekstów w moją strone , że gówno wiem (nie wiem gdzie jest moderator w takich momentach)
  takie słownictwo i poziom Twojej wypowiedzi odzwierciedla Twój poziom intelektualny

  skąd wiesz że nie nie byłam w kraju arabskim ?

  a Ty taka doświdczona jesteś bo pewnie masz chłopaka muzłumanina? co ?

  Ja nie uważam, że każdym muzłumanin zły, nie każdy z nich żyje według koranu i nie każdy przestrzega zasad ich wymaginowanego proroka mahomeda.
  tak samo jak nie kazdy katolik żyje według przykazań .
  Proste i tak jak już pisałam nic nie mam do nich i ich religii, ba, nic nie miałam dopóki ich wierzenia nie stały sie polityka która rozciągnela się na cała już kule ziemską.

  Jak widac te osoby które pisza, że tak wszystko jest ok nie mają o niczym pojęcia i wiedzą tylko tyle co opowiedział im ich muzłumański znajomy lub kochanek.
  Spojrzcie chociaż na telwizję, co się dzieje, i kto to wyrabia , a no przeciez nie katolicy czy ateisci a muzłumanie. Kto odciał Lee Rigbiemu głowę? Kto gwałcił angielskie dziewczynki? Zostali skazani przecież to nie plotki i robią to teraz w tym świecie, nie działo sie to w 15 wieku, tylko dzieje się to teraz.
  Kto chciał rozebrać i zgwałcić reporterkę na placu ? Kto publicznie w publicznej telewizji mówi do Angielki że jak jej się nie podoba to może wyjechać,że chciałby prawa szariatu (nawet w Polsce takie rzeczy maja miejsce) kto wygania „ze strefy” muzłumańskiej, kto wyzywa Angielkę na ulicy od nieubranych ? Przeciez nie ja, ani nie Wy, a muzłumanie.
  Przykłady możnaby mnozyć, ale jak widac niektórzy nie maja o niczym bladego pojęcia.

  I jesli w przyszłości doszłoby do jakichs zamieszek na tle religii to myślicie, że taki „dobry” muzłumanin pójdzie za innymi niemuzłumaninami czy będzie stał z boku ?
  Nie pójdzie w strone swoich braci tych złych, którzy będą chcieć zabijać i niewolić i będą wtedy bić brawo.

 • #37841

  Anonim

  Nie Mahomed a Mahomet i nie wyimaginowany a żyjący naprawdę 1400 lat temu w Medynie.
  Wymordował całą ludność żydowską zamieszkującą Medynę, kobiety zniewolił a dzieci, które przeżyły oddał do adopcji rodzinom muzułmańskim.
  Ogłosił wszem i wobec iż Medyna stała się „Judenrein”, oczyszczona z Żydów – taki protoplasta wspomnianego w temacie Hitlera.
  Chcąc zabierać głos w dyskusji o Islamie zaczynam czytać i im więcej czytam tym bardziej jestem przerażony.
  Mam nadzieję, że mnie autobus przejedzie i nie dożyję władzy Islamu nad Europą.
  A Ty grog powinieneś Islamistów nienawidzić, ponieważ wywodzą się od pierwszych Chrześcijan.
  Wypij piwko i poczytaj:
  Prawdziwe oblicze islamu
  Oraz
  Ofiary islamu nie mają głosu

 • #37842

  Anonim

  niestety też tak mam, że im więcej się zagłebiam, tym bardziej mnie to przeraża, zwłaszcza jesli chodzi o nasze dzieci

  przyznaję mój błąd, ale nie przywiązuje tak dużej wagi do jego imienia, i wiem, że żył , uważam tylko, że nie był prorokiem, tylko był chory psychicznie (zresztą prawdopodobnie miał też padaczkę) i dlatego twierdzę, że jego proroctwa sa wyimaginowane

 • #37843

  Anonim

  rozumiem Cie Malusia, zwlaszcza jesli chodzi o nasze dzieci
  tylko tak sobie mysle, jesli bylbym muzulmaninem i bylbym bombardowany przez prase i tv informacjami, ze sa kraje gdzie dzieci sa gwalcone przez ksiezy, a ministrantowie molestowani przez proboszczow bezkarnie poniewaz ich zwierzchnicy biskupowie ukrywaja te przestepstwa, ba sa zobligowani do takiego dzialanie przez glowne wladze w Watykanie- to powiedz czy w takiej sytuacji nie balbym sie okropnego i niemoralnego, w moim muzulmanskim przekonaniu, chrzescijanstwa ? Jak my o nich myslimy tak samo oni o nas
  Dla nas to ich religia jest glupia, a dla nich nasza
  Jak zwykle to bywa, punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia

 • #37844

  Anonim

  Moja zona nie jest katoliczka, nie jest nawet Polka, jest wyznania ortodoks. To mniej wiecej to samo co nasza religia, roznica polega na tym ze u nich duchowny zeby zostac ksiedzem musi najpierw zalozyc rodzine: ozenic sie, miec dzieci… Poza tym dla nich Maryja to nie jest zadna swieta. Nasi od razu podnosza wrzawe: kretyni, idioci, jak tak mozna!! Maka boska i nie swieta?
  Ksiadz z dziecmi? Rozpusta i obraza boska!!
  Tak zostalismy wychowani i dla nas to jest norma, to jest naturalne i tylko to jest dobre. Ale czy na pewno?

  Jak wiadomo ulubione tematy polskiego kleru to te dookola maciczne: aborcja, invitro, antykoncepcja, wychowanie dzieci. Mozna by zapytac czy ktos kto nie ma zony, nie ma dzieci, nie ma pojecia o rodzinie moze byc autorytetem w tej dziedzinie? Czy ma w ogole prawo zabierac glos w nieswojej tak naprawde sprawie?
  I druga roznica. Maryja. Czy matka Jezusa zasluguje na nazywanie jej swietej? Tylko dlatego ze go urodzila. Kiedys inaczej ludzie mysleli. Byli, jakby to powiedziec, zacofani, ciemni. Dzisiaj wiadomo, ze deszcz to nie lzy aniolow, burza z piorunami to nie gniew Boga a wybuch wulkanu to nie ogien z piekla rodem, postep cywilizacyjny poszedl do przodu, nauka i technika poczynily ogromne postepy, dzisiaj dziecko mozna sztucznie wyhodowac, czy inkubator zaslugiwalby na miano swietego? Dla nas duzo swiat ma sens, ale patrzac z innego kata to wyobrazcie sobie swieto inkubatora zielnego, swieto inkubatora rozancowego albo odsloniecie obrazu czarnego inkubatora na jasnej gorze…

 • #37845

  Anonim

  chce tylko powiedziec, ze dla nas smieszne sa ich burki ale nikt nie zastanawia sie czy i my z naszymi wierzeniami nie wygladamy smiesznie…

 • #37846

  Anonim

  Napisałem „grog” abyś wypił jedno piwko ale Ty oczywiście przeholowałeś i piszesz bzdury.
  I nie na temat.
  Jeśli nie dotarło do pustej łepetyny to temat o Islamie ale Ty w każdym temacie wyjeżdżasz z porównaniami do chrześcijaństwa.
  Żaden katolik, choćby najbardziej radykalny, nie nawołuje do mordowania, gwałcenia, ponizania czy tępienia wyznawców innej religii.
  A islamiści tak właśnie apelują, oczywiście nie wszyscy (nie jestem debilem, który wierzy iż wszyscy muzułmianie są źli) ale jest ich całkiem sporo.
  Z roku na rok coraz więcej i coraz śmielej sobie poczynają.
  Skur…yny zdarzają się w każdej społeczności, niezależnie od wyznawanej religii i nie wyskakuj ciągle z tematem pedofilii wśród katolickich księży bo i wśród ateistów czy jak to nazwałeś „niewierzących i niepraktykujących” również zdarzają się zboczeńcy, mordercy, sadyści czy inni „psychole”.
  @grog wrote:

  jest wyznania ortodoks

  Nie ma takiej religii, ortodoksja to ścisłe przestrzeganie zasad, dogmatów wiary, bez żadnych ustępstw czy uproszczeń, dosłownie.
  Twoja żona jest wyznania prawosławnego, można w dużym uproszczeniu napisać iż:

  „Orto-doksja” dosłownie oznacza „prawo-sławie”

  .
  Ustaliliśmy już jednak wcześniej iż dosłowne tłumaczenia nie zawsze zgodne są z prawdą.
  I nieprawdą jest iż katolicy oburzają się, że ktoś może nie wierzyć w „niepokalane poczęcie” czy świętość Matki Boskiej.
  Napisałem juz wcześniej iż kościół katolicki się reformuje, cywilizuje niejako i dosłownie zaczynamy pojmować znaczenie słów Chrystusa, ze wszyscy ludzie są równi wobec Boga, niezależnie w co wierzą.
  @grog wrote:

  Jak wiadomo ulubione tematy polskiego kleru to te dookola maciczne: aborcja, invitro, antykoncepcja, wychowanie dzieci. Mozna by zapytac czy ktos kto nie ma zony, nie ma dzieci, nie ma pojecia o rodzinie moze byc autorytetem w tej dziedzinie? Czy ma w ogole prawo zabierac glos w nieswojej tak naprawde sprawie?

  To znaczy, że ktoś taki jak ja, nieżonaty, niedzieciaty, ma przymknąć oko na mordowanie nienarodzonych dzieci?
  Nie mam prawa zabierać głosu bo nie wyr…uchałem sobie dzieciaka?
  Notoryczne walenie konia wyklucza mnie z dyskusji o aborcji?
  Nie jestem fanatykiem, każdy musi postępować w zgodzie z własnym sumieniem i niezależnie jaką podejmie dezcyzję będzie musiał z tym żyć.
  I wiem iż wśród katolików, nawet tych ortodoksyjnych zdarzają się ludzie myśłący inaczej niż ich nawiedzeni kapłani.
  Powtarzam jednak, to temat o ISLAMIE i zagrożeniu jakie niesie dla normalnego, cywilizowanego, nawet niekatolickiego świata.
  Poza tym napisałeś:

  Dla nas to ich religia jest glupia, a dla nich nasza

  .
  To nieprawda. dla nas (katolików, chrześcijan – tych „normalnych) ich religia nie jest głupia. Tolerujemy – wbrew temu jak próbuje przekonać użytkowników tego forum grog – wyznawców innych religii. Nasz (katolicki) Bóg nie zabrania nam uzywać mózgu do myśłenia – ba, nieużywanie mózgu jest niewybaczalnym grzechem.
  I równie niewybaczalnym grzechem jest nietolerancja.

 • #37847

  Anonim

  eh znowu zrozumiales po swojemu, ja sie grzecznie pytam czy czlowiek nie posiadajacy prawa jazdy moze prowadzic kurs przyszlych kierowcow a ty czy kierowca walca powinien ruszac wafelkiem w trakcie drugiego sniadanie, wstyd

 • #37848

  Anonim

  hahahaha dobre

  moze sie spotkacie na ringu albo car parku i zapodacie sierpowe ?

  Prawda jest taka, ze to poprawnosc polityczna w Europie zachodniej spowodowala, dzisiejszy stosunek rzeczy i niestety klotniami na forum niczego nie zmienicie ludzie, wiec jak to sie mowi dajcie sobie siana

  to tyle

 • #37849

  Anonim

  to nie klotnia, to styl zycia 😀

 • #37850

  Anonim

  @grog wrote:

  …ja sie grzecznie pytam…

  Nie „grog”, Ty się grzecznie nie pytasz, Ty wtrącasz w każdy temat, czy to o UFO, czy o Islamie, czy też o czymkolwiek innym, swoje nienawistne „trzy grosze” o chrześcijaństwie i katolikach.
  Masz prawo do swojego zdania.
  Masz prawo do innego spojrzenia na islam jako religię, islam jako światopogląd czy islam jako narzędzie polityczne.
  I ja mam prawo do własnego zdania i mam prawo namawiać ludzi do opamiętania póki jeszcze jest czas.
  Jako użytkownik tego forum mam prawo wklejać linki do artykułów opisujących „prawdę” (cudzysłów zamierzony) o islamie.
  Jednakowoż linki owe wklejać będę tylko i wyłącznie w tym temacie.
  Ty grog powinieneś się wstydzić własnej ignorancji i przeświadczenia o nieomylności.

 • #37851

  Anonim

  A kto ci odbiera to prawo o ktore tak namolnie sie dopominasz? Wklejaj linki, rysuj laurki, dorosly jestes i nie musisz mnie pytac o zgode. Wybacz ale ja chyba sobie odpuszcze, po prostu nic tu nie wniose do twojej wizji islamu

 • #37852

  Anonim

  @grog wrote:

  …ja sie grzecznie pytam…

  @izydor wrote:

  Nie „grog”, Ty się grzecznie nie pytasz, Ty wtrącasz w każdy temat, czy to o UFO, czy o Islamie, czy też o czymkolwiek innym, swoje nienawistne „trzy grosze”

  Moim zdaniem to lepiej, bo forum wtedy nie jest czarno-białe…

 • #37853

  Anonim

  @rufus wrote:

  Moim zdaniem to lepiej, bo forum wtedy nie jest czarno-białe…

  Tak, jeśli dyskutuje się na temat.
  Upolitycznienie problemu islamu a właściwie jego radykalnego „odłamu” Salafitów tworzy realne zagrożenie dla współczesnego, cywilizowanego świata.
  Zagrożenie dla wolności.
  Nic nie da twierdzenie iż jest się niewierzącym i niepraktykującym, przechodzisz na Islam i wielbisz Allaha albo giniesz.
  Jakakolwiek wzmianka o tym zagrożeniu, jakikolwiek wpis na forum czy jakakolwiek wypowiedź w mediach skutkuje przyklejeniem etykiety „islamofoba” a nierzadko „ksenofoba”.
  I to jest przerażające.

 • #37854

  Anonim

  Wielka Brytania

  Ataki muzułmanów w Wielkiej Brytanii – czy możemy czuć się bezpiecznie?

  Polska

  Zagrożenie ze strony Islamu

  Nigier

  Rosnące zagrożenie ze strony radykalnych muzułmanów

  I jeszcze to:

  Islam jako zagrożenie dla bezpieczeństwa Europy i świata

  Turcja:

  Zdrada – zagrożenie ze strony islamu

  ISLAM TO RELIGIA POKOJU I MIŁOŚCI ALE…
  Jeśli w to nie wierzysz – ZASŁUGUJESZ NA ŚMIERĆ.

  Swoją drogą ciekawe, w jednym z powyższych artykułów napisano iż po ramadanie nasiliły się ataki muzułmanów na brytyjczyków pijących alkohol a w Wisełce zlikwidowano stoisko z alkoholem i szefa Wisełki nie widziałem cały miesiąc. Może to być oczywiście zbieg okoliczności.

  W ostatnim artykule pt: „Zdrada – zagrożenie ze strony islamu” dokładnie uzasadniono, dlaczego ten „dobry” muzułmanin stanowi o wiele większe zagrożenie niż wymachujący kałasznikowem brodaty arab w turbanie.

 • #37855

  Anonim

  izydor

  za duzo czasu spedzasz na forum

  ubierz dresy I maszeroj na silownie, bo testosteron sie w tobie gotuje

 • #37856

  Anonim

  @tinketayor wrote:

  …ubierz dresy I maszeroj na silownie, bo testosteron sie w tobie gotuje…

  Tylko tyle masz do powiedzenia w temacie?
  Przejrzałem z ciekawości Twoje posty, ile masz lat?
  Tak na oko 12, prawda?
  Zagrożenie islamu to nie jest temat do żartów o testosteronie, przypuszczam iż nawet nie wiesz co to za hormon.

 • #37857

  Anonim

  nie musze niz mowic izydorze, ty juz za duzo tu naplakales

  Nie lubisz silowni, to moze powinnienes dolaczyc do jednej z wielu grup neonazistowskich, w sam raz dla ciebie i moze cos akurat zdzialasz (moze ataki na meczety ci spasuja?)

 • #37858

  Anonim

  Tylko tyle z tego zrozumiałeś?
  Żałosne.
  Nonazistów sobie odpuszczę ale może przejdę na Islam?
  Zarżnę kilku katolików na chwałę mojej religii i zbliży mnie to do nieba a jak już będę stary i lekarze orzekną, że pozostało mi niewiele czasu, wysadzę się w jakimś przedszkolu katolickim i zasłużę na wieczne uciechy z dziewicami w raju.

 • #37859

  Anonim

  oj izydor

  ja sie z twoimi pogladami odnosnie radykalnych odmian islamu zgadzam chociaz sama geneza islamu jest dobra:

  Kiedy Mahomet tworzyl islam chcial zjednoczyc wszystkich ludzi w jednej religii w pokoju. Samo slowo islam jest tez tlumaczenie od slowa aslam czyli pokoj. Podstawę islamu tworzy pięć zasad i obowiązków muzułmanina: wyznanie wiary w jedynego Boga (szahada), pięciokrotna modlitwa w ciągu doby, post w miesiącu ramadan, jałmużna na rzecz ubogich i pielgrzymka do Mekki przynajmniej raz w życiu.
  Ciekawostka jest, ze religia zostala wprowadzona podbojami plemion (czytaj mordowaniem niewinnych)
  Z pewnych zrodel takze wiem,ze Mahomet lubil mlode dziewczeta(ale to w jego czsach bylo normalne), nienawidzil Zydow i Chrzescijan, nieszanowal kobiet i stworzyl sobie religie, na wlasne upodobanie. Koran otacza takze jezusa czyli Ise szacunkiem jako jednego z wielu prorokow ale nie Syna Bozego.

  Na aspekt islamu i geneze tej religii nalezy jednak tez patrzec z innego punktu. A natomiast jak i gdzie sie narodzil. Narodzil sie w srod ludow prymitywnych, pastewnych, ludow bardzo agresywnych i potrzebujacych tyrana do kontrolii. Dlatego tez patrzac na wydarzenia z ostatnich kilku lat i co sie dzieje w Egipcie, demokratyczne rzady w krajach arabskich nie maja szans na przetrwanie, im potrzeba tyrana, wladce, ktory bedzie ich kontrolowac mocna reka. Dobrym przykladem jest Arabia Saudyjska. Panstwo jest kontrolowane w 100% i jest spokoj, nie czesto sie slyszy o terrorystach z arabii. Chociaz, to moze tez wynikac z dobrobytu kraju i tego, ze kazdy obywatel dostaje pieniazki od kraju za sprzedarz ropy.

  Nie mowie, ze islam jest super religia, z tym sie nie zgodze, bo twierdzenie, ze za zabicie chrzescijan idzie sie do nieba, to totalna brednia.

  Mowisz, ze wszyscy muzulamnie, to terrorysci, nie jest to koniecznie prawda.
  Problemem jest narodzenie ruchu fundamentalistycznego i ich interpretacja koranu. Niestety koran zostal spisany w 7 wieku i w sposob, w ktory mozna wersy koranu interpretowac w rozny sposob. To samo z Nowym testamentem. Jezus na ostatniej weiczezy mowil do apostolow ‚bracia’. Z kad wiemy, ze to nie mialo doslownego znaczenia? Kto powiedzial, ze Maria nie miala wiecej dzieci poza Jezusem? Ten fakt mogl byc wykreslony z wczesnych wesji Testamentu przez Papierzy, dla tego samego celu – kontroli mas

  Zgodze sie, ze Europa jest zawalona muzulamanami i jest to wina poprawnosci politycznej. Prowadzi to problemow ale co mozna zrobic? wyslac wszystkich muzulmanow do swoich krajow?

  Islam powstal wsrod ludow prymitywnych i niestety ludzie ci nadal sa prymitywni i nigdy sie nie zmienia
  Zawsze deda jesc na podlodze uzywajac palcow do jedzenia ryzu i nie naucza sie uzywac toalety w normalny cywilizowany sposob
  Nadal beda kultywowac obrzezanie dziewczynek uzywajac tepej zyletki i w imie honoru rodziny zabija siostre widziana na ulicy z chrzescijanskim chlopcem.

  Zbytnio sie tu rozpisalem i oczekuje kolejnego uklucia izydora

  Tylko jedna prosba dziewczyny:
  Trzymajcie sie z daleka od muzulmanow!
  W Hull to przewaznie Kurdowie, Turkowie i chlopaki z Bangladeszu

 • #37860

  Anonim

  @izydor wrote:

  może przejdę na Islam?

  Żeby zabijac nie trzeba przechodzić na islam, przemilcZales zabójstwa breivika , twojego towarzysza w chrześcijańskiej wierze bo i co mogłeś napisać? Znowu że grog dzieje nienawiścią?
  Pisze nie na temat?

 • #37861

  Anonim

  @izydor wrote:

  Zarżnę kilku katolików na chwałę mojej religii i zbliży mnie to do nieba a jak już będę stary i lekarze orzekną, że pozostało mi niewiele czasu, wysadzę się w jakimś przedszkolu katolickim i zasłużę na wieczne uciechy z dziewicami w raju.

  Ciekaw jestem czy Harrogate już przygląda się temu forum czy jeszcze mało „słów kluczy” padło w tym temacie.
  Jeżeli kolega izydor nagle zamilknie w temacie to znaczy że już jest po wizycie kominiarzy.

 • #37862

  Anonim

  Ha ha też o tym myślałem, w każdym bądź razie teczkę mamy jak nic

 • #37863

  Anonim

  Anders Behring Breivik
  Chryste, grog, Ty naprawdę jesteś tak głupi czy tylko się zgrywasz na forum?
  I jeśli nie rozumiesz to podpowiadam – to jest pytanie a nie stwierdzenie, nie może więc być mowy o obrażaniu.
  Napisz normalnie, który ksiądz kazał mu mordować ludzi w imię Boga Wszechmogącego, w imię Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego?
  Co z tego, że był chrześcijaninem?
  Kuba rozpruwacz pewnie też był ochrzczony i wspomniany przez Ciebie Hitler.
  Husaria Sobieskiego też ochrzczona a wycięła sporo biednych muzułmanów tureckich.
  Kościół katolicki to wylęgarnia psychopatów.

  tinketayor
  Nie twierdzę iż wszyscy muzułmanie to terroryści.
  Istnieje jednak spora ( z roku na rok z dnia na dzień coraz liczniejsza) grupa radykalnych fundamentalistów islamskich dążacych do zbrojnego „nawrócenia” świata na Islam.
  I okazuje się, że ci wszyscy „dobrzy” muzułmanie to może być ściema, odwrócenie uwagi od zagrożenia, uśpienie czujności.
  Koran zezwala im na przyjęcie chrztu, komuni świętej, uczestnictwa w nabożeństwach katolickich, aby w decydującej chwili wbić sztylet w katolickie, nic nie podejrzewające cialo.

  co mozna zrobic? wyslac wszystkich muzulmanow do swoich krajow?

  Nie.
  Trzeba jednak nakazać aby przestrzegali praw kraju w którym żyją.
  Chyba nie czytaliście artykułów, które podałem, oto fragment jednego z nich:

  Na przestrzeni ostatnich miesięcy agresywne wystąpienia muzułman nasilały się i przybierały bardziej lub mniej groźną formę. Oto niektóre z nich:

  Muzułmańskie patrole – grupy młodych muzułman w Wielkiej Brytanii napadają na Brytyjczyków, odbierając i niszcząc posiadany przez nich alkohol. Publicznie obrażają kobiety, które – według kryteriów islamu – nie są odpowiednio ubrane.

  Plan zamachu terrorystycznego – Sąd skazuje 11 uczestników terrorystycznego spisku, który miał na celu detonacje bomb w różnych miejscach centrów większych miast. Atak z założenia miał przybrać formę większą i tragiczniejszą, od poprzednich zamachów w brytyjskich stacjach metra z lipca 2005 roku.

  Żądanie trzech miast na prawach szariatu – w kwietniu tego roku, Organizacja „Muzułmanie Przeciw Krucjatom” publicznie zażądała oddania w ręce muzułman miast Bradford, Dewsbury oraz West Yorkshire. Miasta miałyby zostać objęte prawem szariatu.

  I jeszcze takie coś:

  Rzeczywiście, prawdziwa „lekcja” najlepiej zostaje uchwycona następującym pytaniem: Jeśli kilku muzułmanów, w tym kobiety, aby wyeliminować już wykluczonych i uciemiężonych niemuzułmańskich mniejszości wśród siebie, jest gotowych posunąć się tak daleko – uczestnicząc w nabożeństwach, stając się „jak członkowie rodziny” tych niewiernych, aby ich zabić – to jak ogromne musi być zwiedzenie i zdrada niektórych uśmiechniętych muzułmańskich działaczy Ameryki, szczególnie tych, którzy zajmują pozycje władzy i mocy, zaangażowanych w obalanie i usunięcie najbardziej niebezpiecznego ze wszystkich niewiernych, oryginalnego Wielkiego Szatana?

  Jak jednak twierdzi administracja Obamy, jedynym zagrożeniem, którego Ameryka musi się obawiać jest al-Kaida, otwarci, brodaci terroryści, którzy potrząsając swymi kałasznikowami, krzyczą „śmierć Ameryce”.

  Pierwotnej wersji Koranu nikt nie pamięta, od VII-go wieku był kilku albo nawet kilkunastokrotnie przerabiany i przepisywany a poprzednie wersje palono, czasami palono całe biblioteki aby zniszczyć poprzednie wersje Koranu.
  Istnieje legenda, że właśnie po to spalono Bibliotekę Aleksandryjską ale tutaj historycy nie są zgodni.

  Napisałeś jeszcze:

  moze ataki na meczety ci spasuja?

  To właśnie muzułmanie w swoich krajach, Syrii, Egipcie, Pakistanie, Afganistanie palą i burzą kościoły, całkiem legalnie, za przyzwoleniem a czasami i z pomocą rządu.
  Słyszeliście aby jakaś organizacja katolicka zburzyła meczet w Anglii, Niemczech, Polsce?
  W krajach muzułmańskich giną chrześcijanie, mają rodziny, krewnych, którzy mogą pałać żądzą zemsty.
  To nie wróży nic dobrego.

  A tak na zakończenie, temat powinien nazywać się „O Islamizmie” a nie „O Islamie„.
  To zasadnicza różnica ale dopiero teraz doczytałem. 😳

 • #37864

  Anonim

  Albo Europa stanie się ponownie chrześcijańska albo stanie się ona muzułmańska

  Wiedeń: 61 letnia Polka usłyszała wyrok za obrazę muzułmanów

  Straciła pracę bo… przez pomyłkę podała wieprzowinę muzułmance w szkolnej stołówce

  Nie chcieli ścigać muzułmańskich pedofili bo obawiali się posądzeń o rasizm

  Obowiązkowa nauka historii islamu od 2014.

  Wszędzie przewija się zwrot „poprawność polityczna”.
  Ta właśnie poprawność polityczna doprowadzi do zalewu islamizmu w całej Europie. Anglicy to debile, nie poradzą sobie z Islamem. Francuzi są za słabi. Mam jedynie nadzieję, że Polska oprze się zalewowi Islamu i jeśli nie uratuje Europy to przynajmniej samą siebie przed „tym czymś”.

 • #37865

  Anonim

  no pewnie, zwyciezylismy stonke kartoflana zrzucana przez imperialistyczne usa, damy rade i islamowi
  p.s.
  nie trzeba we wszystko wierzyc o czym mowia w tivi

 • #37866

  Anonim

  oczywiście, że nie we wszystko ale w

  Żądanie trzech miast na prawach szariatu – w kwietniu tego roku, Organizacja „Muzułmanie Przeciw Krucjatom” publicznie zażądała oddania w ręce muzułman miast Bradford, Dewsbury oraz West Yorkshire. Miasta miałyby zostać objęte prawem szariatu.

  i ja zapytam, czy chcielibyście, aby sie tak stało ?
  to już nie chodzi o religię to chodzi o wolność, naszą i naszych dzieci oraz całego świata .

  a tak , żebyście się nie wybrali przypadkiem do tych pokojow nastawionych ludzi z krzyżykiem, bądź żoną ubrana jak na codzien

  http://ryty.org/img.php?id=85
  http://www.fronda.pl/a/odetniemy-wam-glowy-i-wystawimy-je-na-pokaz-w-meczetach,30902.html

 • #37867

  Anonim

  temat powinien zostać przeniesiony do :na każdy inny temat” bo religia to dla niego za duże słowo
  poza tym

  temat powinien nazywać się „O Islamizmie” a nie „O Islamie”.

  a to zasadnicza różnica

  specjalnie napisałam nowy post – proszę nie łączyć z powyższym

 • #37868

  Anonim

  @Malusia wrote:

  http://www.fronda.pl/a/odetniemy-wam-glowy-i-wystawimy-je-na-pokaz-w-meczetach,30902.html

  dzieki Malusia za te stronke, pozyteczne rzeczy mozna tam znalezc
  pierwsza z brzegu:
  o pozytywne rozwiązanie problemów z wiązanych z moją pracą Bóg zapłać +
  Autor: AHAWA|Publikacja: Poniedziałek, 23 Wrzesień 2013, 18:50

  proszę o modlitwę w tej intencji, zły przeszkadza mi na każdym kroku, a szczególności teraz nagromadziło się tych spraw zbyt wiele, obawiam się o swoją przyszłość zawodową, Bóg zapłać +

  Pod Twoją obronę….
  Zdrowaś Marjo…
  Święty Józefie…
  Święty Michale Archaniele…

  +

 • #37869

  Anonim

  Nie sprawdzalam calej strony widzialam tylko ten jeden artykul

 • #37870

  Anonim

  [youtube:iqh4unzc]http://www.youtube.com/watch?v=urpB_g_WUJY[/youtube:iqh4unzc]
  warto posluchac nie tylko tej wypowiedzi pana Bosaka. Jest troche o islamie moze niektorym cos wyjasni

 • #37871

  Anonim

  Trzeba tez brac poprawke na prosta i banalna prawde ktora okresla rozne grupy wyznaniowe -sa ludzie ktorzy ksiegi zle interpretuja, maja w tym wlasne cwle, nie znaja historii i nie chca jej poznac. Satwz ludzie ktorzy chetnie glosza swoje prawdy bez sluchania argumentow innych stron, zamykaja sie na wiedze i na to jakie bledy popelniaja.

  W islamie rowniez mozna sspotkac zagorzalych i niedzielnych muzulmanow, takich ktorzy rozumieja sens swojej religii i poszczwgolne prawdy i takich ktorzy lykaja tradycje po swoich dziadkach bez goebszego zastanowienia i powtarzaja bezmyslnie ;

  Tak tylko napomykam.

  Dzieki Indya za wyczerpujace posty.


  mozesz spotkac mnie na fejsie.

 • #37872

  Anonim

  @wieslawtomk wrote:

  Trzeba tez brac poprawke na prosta i banalna prawde ktora okresla rozne grupy wyznaniowe -sa ludzie ktorzy ksiegi zle interpretuja, maja w tym wlasne cwle, nie znaja historii i nie chca jej poznac. Satwz ludzie ktorzy chetnie glosza swoje prawdy bez sluchania argumentow innych stron, zamykaja sie na wiedze i na to jakie bledy popelniaja.

  W islamie rowniez mozna sspotkac zagorzalych i niedzielnych muzulmanow, takich ktorzy rozumieja sens swojej religii i poszczwgolne prawdy i takich ktorzy lykaja tradycje po swoich dziadkach bez goebszego zastanowienia i powtarzaja bezmyslnie ;

  Tak tylko napomykam.

  Dzieki Indya za wyczerpujace posty.


  mozesz spotkac mnie na fejsie.

  Bez (jednego) głębszego to ja tego nie rozwikłam… Kto to jest Indya, co znaczy „satwz,cwle”?! Litości…

 • #37874

  Anonim

  @Albertei wrote:

  Pieprzenie droga siostro. Ja jako muzułmanka przyjmuję do wiadomości,że za apostazję w Islamie grozi śmierć. Moja religia,Islam,jest systemem totalitarnym a nie liberalną ideologią z Zachodu. Wybrałam ją bo wierzę w Boga Jedynegojestem monoteistką i wierzę,że zasady moralne Islamu są najlepsze.
  Czemu kładziesz nieprawdę na temat naszej Wiary? Przecież Allah przykazał ich niszczyć tj apostatów . Czyż Bóg może się mylić?

  Nie podpuszczaj. Trudno wierzyć w Twoje słowa. Raz piszesz jak małolat, raz podajesz się za kobietę i to jeszcze muzułmankę a innym razem twierdzisz, żeś facet. Albo masz rozdwojenie jaźni, albo wpuszczasz kogoś jeszcze na konto. Twoja kobieta jest muzułmanką? Czy może Twój facet jest z Polski? Diabeł tkwi w szczegółach 😀

 • #37875

  Anonim

  a łyżka na to NIEMOŻLIWE…

 • #37876

  Anonim

  O, Albertei wcięło 😆

 • #37873

  Anonim

  @mak wrote:

  O, Albertei wcięło 😆

  Wypadł za burtę, po kilku wpisach zaqmałem że to bot.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.