Nie musisz jechać do Polski na wizytę u ginekologa.

Marta Jabłońska | 11.06.2012 | Wielka Brytania, Lokalne, Zdrowie

Polski ginekolog w Anglii.Czy warto jechać specjalnie do Polski na wizytę ginekologiczną? – to pytanie zadaje sobie wiele Polek nie tylko z Hull ale z całej Wielkiej Brytanii. Aby dostać się do ginekologa w Anglii potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego – GP. Okazuje się, że uzyskanie takiego skierowania jest często trudne a jeśli nawet je uzyskamy to komunikacja z ginekologiem w języku angielskim (często z innym akcentem) jest bardzo trudna a obecność polskiego tłumacza często bardziej przeszkadza niż pomaga w swobodnym opisaniu kompleksowego lub wstydliwego problemu.

Wyjazd do Polski na wizytę ginekologiczną ma swoje zalety. Polki bardziej ufają polskim lekarzom specjalistom oraz czują się bardziej uspokojone po rozmowie z lekarzem w ojczystym języku. Mają wtedy pewność, że żaden szczegół nie zostanie pominięty i że polski ginekolog skieruje ich na wszelkie potrzebne badania. Po wizycie u ginekologa w Anglii polskie pacjentki czują często pewien niedosyt a nawet niepokój ponieważ nastawiają się oni bardziej na wywiad z pacjentkami niż na podstawowe badania.

Doktor Piotr Leśny - ginekolog w Hull.Spora część Polek z Hull i okolic słyszała już o doktorze Leśnym – polskim ginekologu pracującym w szpitalu w Hull. Dr Piotr Leśny jest konsultantem ginekologiem, członkiem Królewskiego Towarzystwa Położników i Ginekologów, Doktorem Nauk Medycznych (UK) oraz wykładowcą Akademii Medycznej w Yorku i Hull i ma na swoim koncie 20 lat doświadczenia w Anglii pracując w ramach narodowego serwisu zdrowotnego – NHS.

Od kilka miesięcy istnieje możliwość spotkania się z dr Leśnym bez posiadania skierowania do ginekologa. W nowo wybudowanym Wilberforce Health Centre w Hull przyjmuje on pacjentki w czwartki (godz: 16.00 – 20.00) oraz soboty (12.00 – 16.00). Aby spotkać się z dr Leśnym wystarczy dokonać wcześniejszej rejestracji dzwoniąc pod numer tel. 01482 336332 lub wysyłając wypełniony formularz ze strony: http://www.luvhull.co.uk/assets/Uploads/Community-Gynaecology-Self-Referral-Form.pdf

pod adres:


Community Gynaecology

Conifer: 4th Floor
Wilberforce Health Centre
6-10 Story Street
HULL
HU1 3SA

ilość wszystkich wyświetleń: 13681, dzisiaj: 0

Wasze komentarze na “Nie musisz jechać do Polski na wizytę u ginekologa.”

 1. gacekp222 na 21.02.2015 @ 14:26

  Czy dr Lesny przyjmuje jeszcze w tej przychodni i czy moze ktos ma numer? Prosze o pomoc.

 2. asiamalusia na 22.02.2015 @ 14:27

  Przyjmuje. Numer jest podany wyżej. Trzeba zadzwonić i sie umówić na wizytę.

 3. ewemus1978 na 23.12.2016 @ 14:52

  Ja też się zgadzam z tym. Mam większe zaufanie do polskich lekarzy niż do angielskich. Dlatego do ginekologa chodzę do Polmedics do doktora Koteckiego. Bardzo dobry specjalista. A do tego bardzo miły i delikatny.

 4. grazyna85 na 17.08.2017 @ 11:18

  Witam potrzebvuje naprawde pilnej wizyty z ginekologiem lecz nie moge sie umowic przez ten numer czy on jest dalej aktualny ?i czy doktor przyjmuje dalej w tyych samych dniach i godzinach?z gory dziekuje

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.