Zdrowie

Śmiertelne zagrożenie dla naszych dzieci! Wstrząsająca historia

Arkadiusz Lorenc | 28.07.2017 | Wielka Brytania, Polska, Zdrowie

Pięcioletnia dziewczynka połknęła jakiś czas temu baterię. Niewielką, do zegarka. Lekarzom nie udało się jej uratować. Bo zbliżał się weekend, nie miał kto podjąć odpowiednich decyzji. A potem było już za późno. Specjaliści ostrzegają — baterie to śmiertelne zagrożenie dla naszych dzieci. Prasa, zarówno brytyjska, jak i polska, co jakiś czas donosi o przypadku połknięcia przez małe dziecko baterii. Większość... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1310, dzisiaj: 0

Trujące ścieki w kąpielisku! Na Yorkshire Water nałożono wysoką karę finansową

Arkadiusz Lorenc | 15.07.2017 | Lokalne, Zdrowie

Na Yorkshire Water nałożono wysoką karę za zanieczyszczenie ściekami kanału Staithes i brak odpowiedniej reakcji po rozpoznaniu źródła zakażenia. Sędzia podczas wydawania wyroku powiedział, że firma działała w sposób nierozważny i lekkomyślny. Ścieki wyciekły do kanału ze źle konserwowanego zbiornika, który był na tyle zniszczony i przerdzewiały, że w niektórych miejscach pojawiły się dziury. Zbiornik znajdował się w zakładzie Hinderwell... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1026, dzisiaj: 0

Popularny brodzik dla dzieci w East Park pozostanie nieczynny!

Arkadiusz Lorenc | 24.04.2017 | Lokalne, Rozrywka, Zdrowie

Władze miasta poinformowały, że w związku z zanieczyszczeniem wody, popularny brodzik w East Park w Hull nie zostanie otwarty w sezonie letnim. Co więcej, plany zakładają całkowitą jego likwidację! Co zastąpi tę lubianą przez dzieci atrakcję? Zgodnie z informacją przekazaną przez władze Hull, w East Park powstanie miejsce przeznaczone na organizowanie pikników lub pole do minigolfa. Radny Terry Geraghty przyznał,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1058, dzisiaj: 0

Jak państwo walczy z papierosami — wkrótce poważne zmiany w prawie

Arkadiusz Lorenc | 18.04.2017 | Wielka Brytania, Polityka, Zdrowie

To nie przelewki — już wkrótce w życie wejdą zmiany w prawie, które mają spowodować, że jeszcze więcej osób zdecyduje się rzucić palenie. Zmienią się między innymi opakowania papierosów. Najbrzydszy kolor na świecie? To odcień brązowego. I to właśnie farbą w tym kolorze pokryte będą opakowania papierosów od 21 maja 2017 roku. Oprócz tego znajdą się na nich obrazki, które... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2090, dzisiaj: 0

Ta reforma dotknie każdego z nas! Zobacz jak!

Arkadiusz Lorenc | 05.04.2017 | Lokalne, Zdrowie

Chociaż niewiele osób mówi o tym głośno, w East Riding rozpoczęła się seria zmian w zakresie opieki zdrowotnej. Reforma dotknie nawet 200 tysięcy pacjentów korzystających z usług NHS! Tak wielu zmian w służbie zdrowia nie było od lat. Tym razem NHS wychodzi z założenia, że pacjentów należy długo utrzymywać w dobrym zdrowiu, a nie wkraczać do akcji dopiero wtedy, kiedy... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1625, dzisiaj: 0

Jak wspomóc mowę i rozwój dziecka?

dominika | 26.02.2017 | Zdrowie

Intensywne, dwudniowe warsztaty o tym jak wspomóc mowę i rozwój dziecka. Miejsce: Hull, East Yorkshire. Czas: 25-26 Marca 2017 (Sob. Nie.) Liczba miejsc ograniczona. Rejestracja tylko do 27 lutego 2017  >>>TUTAJ<<< PROGRAM WARSZTATÓW: Sobota 25 marca 2017 Godziny: 9.00 - 19.00 Tematyka: Zabawa inspirująca rozwój - warsztat o wykorzystaniu zabawy podczas terapii: część 1: 1. Budowanie relacji z osobą z... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 574, dzisiaj: 0

Uwaga! Czerwonka atakuje szkoły i przedszkola w Anglii!

Arkadiusz Lorenc | 07.02.2017 | Wielka Brytania, Szkoła, Zdrowie

Czerwonka bakteryjna to choroba zakaźna przewodu pokarmowego, która powoduje między innymi ciężkie wymioty. Nieleczona może prowadzić do śmierci. W Anglii odnotowuje się tymczasem coraz więcej przypadków zachorowań na czerwonkę. Czy epidemia jest już blisko? Specjaliści zajmujący się zdrowiem publicznym alarmują — w angielskich szkołach odnotowano w tym roku wyjątkowo dużo przypadków czerwonki bakteryjnej. To poważna choroba, które może prowadzić do... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 3127, dzisiaj: 0

Te restauracje z Hull mają na bakier z higieną!

Arkadiusz Lorenc | 05.12.2016 | Lokalne, Zdrowie

Co jakiś czas inspekcja sanitarna sprawdza, w jakich warunkach przygotowywane jest jedzenie sprzedawane w knajpkach i restauracjach w mieście. Tym razem cztery punkty gastronomiczne nie spełniły wymaganych standardów. Sprawdź, które! Najgorzej podczas ostatnich inspekcji wypadła pizzeria Sirius Pizza przy Sibelius Road. Inspektorzy przyznali jej zero punktów, co oznacza, że natychmiast muszą zostać wprowadzone zmiany, dzięki który uda się utrzymać wymagane... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2150, dzisiaj: 0

Do szpitala tylko z paszportem

Arkadiusz Lorenc | 24.11.2016 | Wielka Brytania, Polityka, Zdrowie

Sekretarz Ministerstwa Zdrowia Wielkiej Brytanii Chris Wormald podał ostatnio, że w obawie przed utratą pieniędzy przez NHS szpitale będą żądać od pacjentów dwóch dowodów tożsamości. W tym paszportu. (więcej…)

ilość wszystkich wyświetleń: 1388, dzisiaj: 0

Dr Stryjakiewicz ponownie zawieszony w prawach!

Arkadiusz Lorenc | 23.11.2016 | Wielka Brytania, Lokalne, Zdrowie

O polskim lekarzu z Hull jest ostatnio coraz głośniej. Trybunał ponownie zawiesił go w prawach wykonywania zawodu. Jako uzasadnienie wyroku podano chęć uchronienia mieszkańców Hull przed skutkami działań tego doktora. Po raz pierwszy dr. Eugene Stryjakiewicza zawieszono w prawach w 2014 roku. Zarzucano mu wówczas wykupowanie lekarstw pomimo braku odpowiednich uprawnień (lekarz twierdził, że receptę dośle faksem) i wpisywanie do... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2054, dzisiaj: 0

Strona 1 z 191 2 3 19