Zasiłki

Polacy z UK będą kontrolowani

Arkadiusz Lorenc | 10.07.2017 | Wielka Brytania, Polska, Polityka, Zasiłki

Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii mają prawo do pobierania niektórych świadczeń wypłacanych przez polski rząd. Tyle tylko, że często pojawiają się nadużycia i oszustwa. W związku z tym ruszyć mają wkrótce kontrole, które wykażą, czy obywatele RP mieszkający na Wyspach mają prawo do otrzymywania świadczeń. Kontrole dotyczyć mają Polaków pobierających pieniądze w ramach programu wprowadzonego przez rząd PiS — Rodzina... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2632, dzisiaj: 0

Zasiłek Child Tax Credit — zmiana zasad przyznawania

Arkadiusz Lorenc | 07.04.2017 | Wielka Brytania, Finanse, Polityka, Zasiłki

W czwartek zmieniono zasady przyznawania zasiłku dla rodziców — Child Tax Credit. Eksperci szacują, że zmiana dotknie tysiące rodzin w Wielkiej Brytanii. O tym, że zasady przyznawania zasiłku Child Tax Credit zostaną zmienione, informował George Osborne już w 2015 roku. Zgodnie z nowymi regulacjami od 6 kwietnia 2017 roku zasiłek w wysokości 2 780 funtów rocznie rodzice pobierać będą mogli... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2422, dzisiaj: 0

Jesteś rodzicem? Sprawdź, jakie zmiany czekają Cię w tym roku!

Arkadiusz Lorenc | 30.01.2017 | Wielka Brytania, Finanse, Zasiłki

Bieżący rok to czas zmian w Wielkiej Brytanii — przede wszystkim w zakresie regulacji prawnych, które wpływają na nasze finanse. Zmiany te odczują przede wszystkim rodzice. Sprawdź, na czym będą one polegać! Do tej pory system opłacania opieki nad dziećmi był na Wyspach stosunkowo skomplikowany. Rodzice mieli otrzymywać od pracodawcy tzw. vouchery, dzięki którym mogli płacić za nianię. Tyle tylko,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2060, dzisiaj: 0

Rząd obcina zasiłki. Sprawdź, ile stracisz!

Arkadiusz Lorenc | 08.11.2016 | Wielka Brytania, Finanse, Zasiłki

Od poniedziałku w Wielkiej Brytanii obowiązują nowe limity zasiłków, jakie możemy otrzymywać. Niestety — są niższe. Przeciętna rodzina straci nawet 115 funtów tygodniowo. A Ty? W Wielkiej Brytanii obowiązują limity zasiłków, jakie otrzymać może jedna osoba (ang. benefit cap). Dotychczas pary i osoby samotnie wychowujące dzieci mogły otrzymywać maksymalnie 500 funtów tygodniowo. Na nieco mniej, bo 350 funtów, mogły liczyć... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1771, dzisiaj: 0

Universal Credit w pigułce — najczęściej zadawane pytania

Marta Jabłońska | 19.09.2016 | Wielka Brytania, Finanse, Zasiłki

Universal Credit to zasiłek socjalny, który wprowadzono w 2014 roku. System wypłacania zasiłków Universal Credit będzie cały czas poszerzany. Przedstawiamy podstawowe informacje o Universal Credit w pigułce! O zasiłku, który docelowo zastąpić ma Jobseeker’s Allowance, Employment and Support Allowance, Income Support, Child Tax Credit, Working Tax Credit oraz Housing Benefit, pisaliśmy już dość szczegółowo w oddzielnym materiale. Teraz przedstawiamy tylko najważniejsze... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1778, dzisiaj: 0

Bezrobocie w regionie mniejsze niż rok temu

Arkadiusz Lorenc | 18.08.2016 | Lokalne, Praca, Zasiłki

Zgodnie z aktualnymi danymi, bezrobocie w Hull i w regionie zdecydowanie spadło w porównaniu z ubiegłym rokiem. Eksperci twierdzą, że ma to związek z coraz większą ofertą zatrudnienia w mieście. Menadżer Gill Dillon z Hull Job Centre Plus mówi, że ofert pracy jest całkiem sporo i każdy, kto poszukuje zatrudnienia, powinien w końcu znaleźć coś dla siebie. Dillon mówi: „Jeśli... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1748, dzisiaj: 0

Rozliczyłeś już Tax Credits? Lepiej się pospiesz!

Arkadiusz Lorenc | 20.07.2016 | Wielka Brytania, Finanse, Zasiłki

Jak co roku, termin rozliczenia Tax Credits mija z końcem lipca. Jeśli tego nie zrobisz, konsekwencje będą poważne! Istnieją dwa rodzaje zasiłków Tax Credits: Working Tax Credit oraz Child Tax Credit. Pierwszy rodzaj wsparcia przeznaczony jest dla osób zatrudnionych, które otrzymują niskie wynagrodzenie za wykonywaną pracę. Child Tax Credit jest natomiast zasiłkiem przeznaczonym dla osób posiadających przynajmniej jedno dziecko. Wysokość... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1639, dzisiaj: 0

HMRC rozsyła ważne dokumenty! Sprawdź, czy już dostałeś przesyłkę!

Arkadiusz Lorenc | 06.06.2016 | Wielka Brytania, Finanse, Zasiłki

Jak co roku, tym razem również wszystkie osoby pobierające w Wielkiej Brytanii zasiłki Tax Credits powinny złożyć roczną deklarację. W okresie od kwietnia do czerwca włącznie HMRC rozsyła do wszystkich pobierających Tax Credits dokumenty z informacją o konieczności złożenia deklaracji (ang. Tax Credits Annual Review). Zadaniem osoby pobierającej zasiłek jest wypełnienie dokumentów i odesłanie ich na wskazany przez urzędników adres.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2171, dzisiaj: 0

Koniec roku podatkowego i ważne zmiany w prawie

Arkadiusz Lorenc | 06.04.2016 | Wielka Brytania, Finanse, Praca, Zasiłki

6 kwietnia zaczyna się kolejny rok podatkowy w Wielkiej Brytanii. Mija termin, przed upływem którego wszyscy pracujący na Wyspach mogą rozliczać się i ubiegać o zwrot nadpłaconego podatku. Jakie zmiany w prawie weszły lub wejdą w życie w kwietniu? Koniec roku podatkowego to czas przeznaczony na rozliczenie ze skarbówką. Możesz skorzystać ze specjalnego narzędzia, dostępnego na stronie internetowej HM Revenue... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 3062, dzisiaj: 0

Istotne zmiany w Working Tax Credit dla Self-employed

Arkadiusz Lorenc | 04.03.2016 | Wielka Brytania, Biznes, Finanse, Zasiłki

HMRC poinformowało niedawno o kilku zmianach, które dotyczyć będą osób samozatrudnionych, które pobierają Working Tax Credit. Kto będzie mógł otrzymać ten zasiłek? Aby otrzymywać zasiłek Working Tax Credit na nowych zasadach, osoby samozatrudnione będą musiały wykonywać pracę (np. świadczyć usługi), za które należy się wynagrodzenie. Oznacza to, że do pobierania tego zasiłku upoważnione będą tylko te osoby samozatrudnione, które: wykonują... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1772, dzisiaj: 0

Strona 1 z 71 2 3 7