Wydarzenia

Okna na dworcu Hull Paragon częścią projektu Look Up! Zobacz!

Arkadiusz Lorenc | 10.04.2017 | Lokalne, Kultura, Wydarzenia

Ci, którzy regularnie korzystają z dworca Hull Paragon, z pewnością zauważyli, że okna na dworcu nie wyglądają tak jak kiedyś. Stały się bowiem częścią projektu The Train Track oraz The Basket, który nawiązuje do historii miasta. Look Up to projekt artystyczny, w ramach którego w różnych miejscach w mieście pojawiają się instalacje, których zadaniem jest sprawienie, by mieszkańcy Hull spojrzeli... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 731, dzisiaj: 2

Trzy samochody — a w każdym z nich plaża!

Arkadiusz Lorenc | 03.04.2017 | Lokalne, Kultura, Wydarzenia

Niedaleko oceanarium The Deep w Hull stanęły trzy samochody. Wszystkie wypełnione są piaskiem i drobnymi kamieniami. W każdym z nich kryje się kawałek plaży. O co chodzi? Samochody wypełnione piaskiem to oczywiście kolejny ciekawy projekt artystyczny w ramach inicjatywy „Look Up”. Autorem instalacji pod tytułem „Washed Up Car-go” jest artysta Chris Dobrowolski. Dotychczas mieszkańcy i goście Hull mogli podziwiać instalację... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1241, dzisiaj: 0

Popularna instalacja artystyczna z makami w Hull

Arkadiusz Lorenc | 19.03.2017 | Lokalne, Historyczne, Kultura, Wydarzenia

Weeping Window, czyli instalacja artystyczna, która sprawia wrażenie, jakby z okna wylewały się tysiące kwiatów polnych maków, już pod koniec marca pojawi się w Hull, ciesząc oczy nie tylko mieszkańców miasta, ale także i turystów. Weeping Window to dzieło dwóch artystów: Paula Cumminsa oraz Toma Pipera. W 2014 roku instalacja była częścią dekoracji Tower of London, której celem było uczczenie dnia Remembrance... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 323, dzisiaj: 0

Rodzinna impreza w centrum Princes Quay już w ten weekend

Arkadiusz Lorenc | 17.03.2017 | Lokalne, Rozrywka, Wydarzenia

Malowanie twarzy, tworzenie zwierzątek i innych figur z balonów czy wspólne muzykowanie — to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na rodziny z dziećmi w Princes Quay Shopping Centre już w ten weekend. Weekend to dobry czas, by spędzić kilka godzin w rodzinnym gronie. Dlatego centrum handlowe Princes Quay już po raz kolejny wychodzi z inicjatywą i organizuje rodzinny weekend.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 685, dzisiaj: 0

Jeszcze tylko do soboty możemy oglądać pokazy świetlne MADE IN HULL!

Arkadiusz Lorenc | 06.01.2017 | Imprezy, Lokalne, Kultura, Rozrywka, Wydarzenia

Do 7 stycznia trwa wydarzenie inaugurujące rok 2017, w którym Hull jest Brytyjską Stolicą Kultury — Made in Hull. Made in Hull to pokazy świetlne, które zachwycą każdego. Na budynkach w różnych miejscach miasta wyświetlane są kolorowe animacje, dzięki którym autorzy tego spektaklu w ciekawy sposób opowiadają o Hull. Dzięki światłu każdy będzie mógł zobaczyć miasto z zupełnie innej strony.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1430, dzisiaj: 1

Masz już zaproszenie na rozpoczęcie roku Hull City of Culture 2017?

Arkadiusz Lorenc | 12.12.2016 | Lokalne, Kultura, Rozrywka, Wydarzenia

Część mieszkańców Hull już otrzymała swoje zaproszenie na imprezę otwierającą rok 2017, w którym Hull będzie brytyjską stolicą kultury. A Ty? Masz już zaproszenie? Na początku grudnia szefowie kampanii City of Culture poinformowali, że wszyscy mieszkańcy miasta otrzymają specjalne zaproszenie na imprezę otwierającą, która potrwa przez tydzień i będzie cyklem projekcji multimedialnych pod tytułem Made in Hull. Projektem kierował Sean... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 740, dzisiaj: 0

Darmowe bilety na pokaz fajerwerków 1 stycznia 2017!

Arkadiusz Lorenc | 02.11.2016 | Lokalne, Kultura, Wydarzenia

Już w tym tygodniu będzie można zdobyć darmowe bilety na pierwszą imprezę kulturalną w 2017 roku — pokaz fajerwerków, który odbędzie się 1 stycznia. Uczcij z innymi nadanie Hull tytułu Brytyjskiego Miasta Kultury 2017! Organizatorzy eventu przygotowali dwie pule darmowych biletów na pokaz fajerwerków „In With A Bang”. Pierwsza z nich została rozdana już dzisiaj (środa 2 listopada) o godzinie... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1318, dzisiaj: 0

„Sługi Boże” Kolejny polski film w kinie Odeon Hull!

Magdalena Katarzyna | 21.09.2016 | Wielka Brytania, Polska, Imprezy, Kultura, Kino, Wydarzenia

16 września odbyła się premiera filmu „Sługi Boże” a dzięki Phoenix Productions LLC film zawitał równocześnie także do kin w Wielkiej Brytanii i Irlandii! Portal hull.pl jako patron medialny wydarzenia zaprasza na film do kina ODEON w Hull! Phoenix Productions LLC ma zaszczyt przedstawić: thriller wszechczasów „Sługi Boże”. Bilety są do nabycia w kasach kin Odeon oraz online na www.odeon.co.uk. W tej chwili na stronie... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1644, dzisiaj: 0

Skąd te samoloty w centrach handlowych w mieście?

Arkadiusz Lorenc | 21.08.2016 | Lokalne, Edukacja, Kultura, Wydarzenia

W centrach handlowych w Hull, podobnie jak w całym East Yorkshire, pojawiły się floty  papierowych samolotów. Sprawdź, o co chodzi! Papierowe samoloty zostały stworzone przez uczniów lokalnych szkół. 500 dzieciaków wykonało  modele, które można zobaczyć w centrach handlowych m.in. w Hull. To część projektu  artystycznego w ramach festiwalu poświęconego pilotce Amy Johnson — Amy Johnson Festival. Menadżer Princes Quay Shopping... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 898, dzisiaj: 0

Ponad 6 tys. osób zapozuje nago!

Arkadiusz Lorenc | 09.07.2016 | Lokalne, Kultura, Rozrywka, Wydarzenia

Już dziś tysiące ludzi zapozują nago w ramach projektu artystycznego Sea Of Hull. Ten niesamowity performance uwieczni słynny fotograf, Spencer Tunick. Na początku kwietnia informowaliśmy o tym, że znany fotograf Spencer Tunick przyjedzie do Hull, by zrealizować zadanie. Jego praca ma być pomnikiem Hull — Brytyjskiego Miasta Kultury 2017. Artysta wybrał wyjątkową  formę — chce zgromadzić na wybrzeżu jak najwięcej... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 969, dzisiaj: 0

Strona 1 z 271 2 3 27

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności