Wydarzenia

Popularna instalacja artystyczna z makami w Hull

Arkadiusz Lorenc | 19.03.2017 | Lokalne, Historyczne, Kultura, Wydarzenia

Weeping Window, czyli instalacja artystyczna, która sprawia wrażenie, jakby z okna wylewały się tysiące kwiatów polnych maków, już pod koniec marca pojawi się w Hull, ciesząc oczy nie tylko mieszkańców miasta, ale także i turystów. Weeping Window to dzieło dwóch artystów: Paula Cumminsa oraz Toma Pipera. W 2014 roku instalacja była częścią dekoracji Tower of London, której celem było uczczenie dnia Remembrance... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 175, dzisiaj: 6

Rodzinna impreza w centrum Princes Quay już w ten weekend

Arkadiusz Lorenc | 17.03.2017 | Lokalne, Rozrywka, Wydarzenia

Malowanie twarzy, tworzenie zwierzątek i innych figur z balonów czy wspólne muzykowanie — to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na rodziny z dziećmi w Princes Quay Shopping Centre już w ten weekend. Weekend to dobry czas, by spędzić kilka godzin w rodzinnym gronie. Dlatego centrum handlowe Princes Quay już po raz kolejny wychodzi z inicjatywą i organizuje rodzinny weekend.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 611, dzisiaj: 3

Jeszcze tylko do soboty możemy oglądać pokazy świetlne MADE IN HULL!

Arkadiusz Lorenc | 06.01.2017 | Imprezy, Lokalne, Kultura, Rozrywka, Wydarzenia

Do 7 stycznia trwa wydarzenie inaugurujące rok 2017, w którym Hull jest Brytyjską Stolicą Kultury — Made in Hull. Made in Hull to pokazy świetlne, które zachwycą każdego. Na budynkach w różnych miejscach miasta wyświetlane są kolorowe animacje, dzięki którym autorzy tego spektaklu w ciekawy sposób opowiadają o Hull. Dzięki światłu każdy będzie mógł zobaczyć miasto z zupełnie innej strony.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1400, dzisiaj: 2

Masz już zaproszenie na rozpoczęcie roku Hull City of Culture 2017?

Arkadiusz Lorenc | 12.12.2016 | Lokalne, Kultura, Rozrywka, Wydarzenia

Część mieszkańców Hull już otrzymała swoje zaproszenie na imprezę otwierającą rok 2017, w którym Hull będzie brytyjską stolicą kultury. A Ty? Masz już zaproszenie? Na początku grudnia szefowie kampanii City of Culture poinformowali, że wszyscy mieszkańcy miasta otrzymają specjalne zaproszenie na imprezę otwierającą, która potrwa przez tydzień i będzie cyklem projekcji multimedialnych pod tytułem Made in Hull. Projektem kierował Sean... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 715, dzisiaj: 0

Darmowe bilety na pokaz fajerwerków 1 stycznia 2017!

Arkadiusz Lorenc | 02.11.2016 | Lokalne, Kultura, Wydarzenia

Już w tym tygodniu będzie można zdobyć darmowe bilety na pierwszą imprezę kulturalną w 2017 roku — pokaz fajerwerków, który odbędzie się 1 stycznia. Uczcij z innymi nadanie Hull tytułu Brytyjskiego Miasta Kultury 2017! Organizatorzy eventu przygotowali dwie pule darmowych biletów na pokaz fajerwerków „In With A Bang”. Pierwsza z nich została rozdana już dzisiaj (środa 2 listopada) o godzinie... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1288, dzisiaj: 0

„Sługi Boże” Kolejny polski film w kinie Odeon Hull!

Magdalena Katarzyna | 21.09.2016 | Wielka Brytania, Polska, Imprezy, Kultura, Kino, Wydarzenia

16 września odbyła się premiera filmu „Sługi Boże” a dzięki Phoenix Productions LLC film zawitał równocześnie także do kin w Wielkiej Brytanii i Irlandii! Portal hull.pl jako patron medialny wydarzenia zaprasza na film do kina ODEON w Hull! Phoenix Productions LLC ma zaszczyt przedstawić: thriller wszechczasów „Sługi Boże”. Bilety są do nabycia w kasach kin Odeon oraz online na www.odeon.co.uk. W tej chwili na stronie... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1575, dzisiaj: 0

Skąd te samoloty w centrach handlowych w mieście?

Arkadiusz Lorenc | 21.08.2016 | Lokalne, Edukacja, Kultura, Wydarzenia

W centrach handlowych w Hull, podobnie jak w całym East Yorkshire, pojawiły się floty  papierowych samolotów. Sprawdź, o co chodzi! Papierowe samoloty zostały stworzone przez uczniów lokalnych szkół. 500 dzieciaków wykonało  modele, które można zobaczyć w centrach handlowych m.in. w Hull. To część projektu  artystycznego w ramach festiwalu poświęconego pilotce Amy Johnson — Amy Johnson Festival. Menadżer Princes Quay Shopping... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 879, dzisiaj: 1

Ponad 6 tys. osób zapozuje nago!

Arkadiusz Lorenc | 09.07.2016 | Lokalne, Kultura, Rozrywka, Wydarzenia

Już dziś tysiące ludzi zapozują nago w ramach projektu artystycznego Sea Of Hull. Ten niesamowity performance uwieczni słynny fotograf, Spencer Tunick. Na początku kwietnia informowaliśmy o tym, że znany fotograf Spencer Tunick przyjedzie do Hull, by zrealizować zadanie. Jego praca ma być pomnikiem Hull — Brytyjskiego Miasta Kultury 2017. Artysta wybrał wyjątkową  formę — chce zgromadzić na wybrzeżu jak najwięcej... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 941, dzisiaj: 1

Festiwal Latawców w Bridlington

Magdalena Katarzyna | 06.05.2016 | Imprezy, Rozrywka, Wydarzenia

Za oknem piękna pogoda, podobnie ma być w weekend, szkoda więc nie wykorzystać pięknej aury na relaks na łonie natury. Kto dodatkowo kocha morze, ma szansę spędzić wyjątkowy, pełen wrażeń weekend w Bridlington. A co takiego będzie się działo w Bridlington? Na gruntach przylegających do Sewerby Hall odbędzie się pierwszy w tym mieście Festiwal Latawców, przygotowana z wielkim rozmachem impreza,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1201, dzisiaj: 2

„PITBULL. NOWE PORZĄDKI” w kinie ODEON w Hull!

Magdalena Katarzyna | 29.04.2016 | Lokalne, Kultura, Kino, Konkurs, Rozrywka, Wydarzenia

Z największą przyjemnością informujemy, iż dzieło Patryka Vegi i Emila Stępnia “Pitbull Nowe Porządki” już trzeci tydzień szturmować będzie kina na Wyspach Brytyjskich i w Irlandii. Dystrybutor filmu, Phoenix Productions, LLC wraz z Odeon Cinemas postanowili udostępnić dziesięć dodatkowych kin od 29 kwietnia. W Hull seanse odbędą się między 28  kwietnia do 5 maja o godzinie 18:20 i 21:20. Dla... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 3524, dzisiaj: 1

Strona 1 z 271 2 3 27

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności