Wielka Brytania

Kamil Grosicki zagra w Pierwszej Lidze?

Arkadiusz Lorenc | 17 godzin temu | Wielka Brytania, Polska, Lokalne, Sport

Jeden z najlepszych zawodników lokalnego klubu piłkarskiego Hull City, Kamil Grosicki, od niedawna rozważa możliwość powrotu do Premier League. Według doniesień polskiego czasopisma „Przegląd Sportowy”, piłkarz odrzucił niedawno ofertę transferu do SC Freiburg, klubu grającego w Bundeslidze. Powodem tej decyzji miało być zainteresowanie ze strony pierwszoligowych klubów Wielkiej Brytanii. Po transferze z francuskiego klubu Stade Rennais w styczniu 2017 roku... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 796, dzisiaj: 346

Kurs funta spada bardzo gwałtownie

Arkadiusz Lorenc | 18.07.2017 | Wielka Brytania, Brexit, Finanse

W związku z rozpoczęciem jednej z serii planowanych rozmów Wielkiej Brytanii z Unią Europejską spadł kurs funta szterlinga — i to z dnia na dzień. Polacy mieszkający na Wyspach, którzy przysyłają pieniądze swoim bliskim pozostającym w kraju, są mocno zmartwieni. Media donoszą, że spadek z dnia na dzień wyniósł około 6 — 7 groszy na funcie. Jeszcze w poniedziałek kurs... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1205, dzisiaj: 19

Skandal! Rasistowski atak na Polaka w Hull

Arkadiusz Lorenc | 14.07.2017 | Wielka Brytania, Polska, Lokalne, Policja

Polak z Hull poprosił swoich sąsiadów o ściszenie muzyki. Ich reakcja przerosła jego najśmielsze oczekiwania. Teraz mężczyzna obawia się o swoje życie. Grzegorz Miekota, który mieszka w okolicy Spring Bank opowiada, że z rasistowskimi atakami spotkał się wielokrotnie. Pewnego razu grupa osób podążała za nim wzdłuż Princess Avenue, wykrzykując rasistowskie, obraźliwe słowa i grożąc mu śmiercią. Nasi rodacy mieszkający w... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 3823, dzisiaj: 12

Nie zarabiasz tyle? Nie będziesz w stanie godnie żyć w UK!

Arkadiusz Lorenc | 12.07.2017 | Wielka Brytania, Brexit, Finanse

Eksperci z Joseph Rowntree Foundation ustalili, ile rocznie pieniędzy powinna posiadać przeciętna rodzina mieszkająca na Wyspach, by móc się utrzymać, żyjąc na godnym, przyzwoitym poziomie. Sprawdź, czy tyle zarabiasz! Przyzwoity poziom życia zdaniem ekspertów z Joseph Rowntree Foundation oznacza, że rodzina może nie tylko pokryć rachunki, zrobić zakupy spożywcze, kupić potrzebną odzież, ale też pozwolić sobie od czasu do czasu... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1836, dzisiaj: 9

Polacy z UK będą kontrolowani

Arkadiusz Lorenc | 10.07.2017 | Wielka Brytania, Polska, Polityka, Zasiłki

Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii mają prawo do pobierania niektórych świadczeń wypłacanych przez polski rząd. Tyle tylko, że często pojawiają się nadużycia i oszustwa. W związku z tym ruszyć mają wkrótce kontrole, które wykażą, czy obywatele RP mieszkający na Wyspach mają prawo do otrzymywania świadczeń. Kontrole dotyczyć mają Polaków pobierających pieniądze w ramach programu wprowadzonego przez rząd PiS — Rodzina... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2157, dzisiaj: 1

Polak z Hull uniknie wielu lat więzienia pomimo popełnienia poważnego przestępstwa

Arkadiusz Lorenc | 09.07.2017 | Wielka Brytania, Polska, Lokalne, Policja

Za posiadanie broni w Wielkiej Brytanii, w tym także taserów, czyli tzw. paralizatorów, grozi w Wielkiej Brytanii przynajmniej pięć lat więzienia. Kary uniknie jednak Polak, który posiadał taser, lecz wmówił sędziemu, że myślał, że to zwykła latarka. Kacper Różański z Hull stanął przed sądem po tym, jak podczas kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Policji okazało się, że ma przy sobie taser.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2028, dzisiaj: 1

Nowe funty już niedługo! Tak będą wyglądać!

Arkadiusz Lorenc | 06.07.2017 | Wielka Brytania, Finanse

Już w lipcu zaprezentowane będą nowe banknoty o nominale 10 funtów. Obecne banknoty dziesięciofuntowe są najstarszymi spośród wszystkich. Bądą wymienione z okazji dwusetnej rocznicy śmierci Jane Austin. I to właśnie jej wizerunek znajdzie się na nowych dziesięciofuntówkach. Od jakiegoś czasu w Wielkiej Brytanii wymieniane są pieniądze — począwszy od monet, a skończywszy na papierowych banknotach. Wiadomo już, że w najbliższym... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1258, dzisiaj: 4

Wielka Brytania będzie segregować obywateli?!

Arkadiusz Lorenc | 01.07.2017 | Wielka Brytania, Brexit, Polityka

Brytyjscy politycy wpadli na kontrowersyjny pomysł, który nie spotkał się z entuzjazmem Unii Europejskiej i prawdopodobnie będzie jednym z punktów zapalnych w negocjacjach na linii Londyn — Bruksela. Chodzi o specjalne karty ID zawierające dane biometryczne, które mieliby wyrobić sobie imigranci z Unii mieszkający na Wyspach, jeśli nadal chcą pozostać w UK. Głos w sprawie pomysłu Brytyjczyków zabrał już Claude... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1981, dzisiaj: 2

Masowy exodus Polaków z UK? Firmy przewozowe zacierają ręce

Arkadiusz Lorenc | 30.06.2017 | Wielka Brytania, Polska, Brexit

Serwis Clicktrans, platform umożliwiająca realizowanie zamówień na przejazdy i transport międzynarodowy, podsumowała zamówienia złożone w 2017 roku. Okazało się, że mamy do czynienia z największą falą przeprowadzek Polaków z Wielkiej Brytanii do Polski od 2011 roku. W ciągu pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku liczba Polaków, którzy przyjechali do Polski, była trzykrotnie większa od liczby tych, którzy nasz kraj opuścili. Ten... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1828, dzisiaj: 1

W UK brakuje rąk do pracy!

Arkadiusz Lorenc | 26.06.2017 | Wielka Brytania, Brexit, Praca

Rolnicy w Wielkiej Brytanii alarmują: brakuje im ludzi chętnych do pracy w gospodarstwach. Uważają, że winny jest Brexit i to, że Wielka Brytania coraz częściej uważana jest za kraj rasistowski i ksenofobiczny. Liczba pracowników brytyjskich gospodarstw rolnych w stosunku do zapotrzebowania zmalała o 20 proc., podaje portal Moja Wyspa. Dotychczas deficyt wynosił zwykle około 4 proc. Rolnicy uważają, że jest... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2063, dzisiaj: 0

Strona 1 z 841 2 3 84

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności