Wielka Brytania

Kamil Grosicki odchodzi z Hull City?

Arkadiusz Lorenc | 14.06.2017 | Wielka Brytania, Polska, Sport

Drużyna Hull City przygotowuje się do wejścia do Championship. Wokół zmian w zespole pojawia się coraz więcej plotek. Jedna z nich mówi, że Kamila Grosickiego czeka transfer. O tym, że drużyny grające w różnych ligach (w brytyjskiej Premier League, ale też w niemieckiej Bundeslidze) interesują się Kamilem Grosickim pisaliśmy już jakiś czas temu. Wśród drużyn zainteresowanych Grosickim miały się znajdować... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1848, dzisiaj: 15

Home Office pobiera opłaty za… maile od Polaków i innych imigrantów!

Arkadiusz Lorenc | 08.06.2017 | Wielka Brytania, emigracja, Finanse, Polityka

Jak donosi portal Polemi, jeśli chcemy, żeby urzędnicy Home Office zajęli się naszą sprawą, musimy wysłać e-mail. Tyle tylko, że żeby został on przeczytany, należy uiścić opłatę. Co ciekawe, od Brytyjczyków za maile nikt nie pobiera pieniędzy. Polemi, powołując się na The Independent, informuje, że opłata za odczytanie maila przez urzędników Home Office i zajęcie się opisywaną w nim sprawą... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1598, dzisiaj: 11

Wybory odbędą się mimo ataku w Londynie

Arkadiusz Lorenc | 04.06.2017 | Wielka Brytania, Brexit, Polityka

Już w najbliższy czwartek 8 czerwca odbędą się wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii. I chociaż Polacy nie mogą brać w nich udziału, to z pewnością odczują skutki ich wyników. W kwietniu br. Theresa May złożyła wniosek o samorozwiązanie parlamentu, który zakładał, że przedterminowe wybory odbędą się 8 czerwca — czyli w najbliższy czwartek. Zgodnie z kalendarzem wyborczym powinny mieć miejsce... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 744, dzisiaj: 2

Czy Kamil Grosicki zostanie w Hull City?

Arkadiusz Lorenc | 01.06.2017 | Wielka Brytania, Polska, Sport

Już nie tylko kluby z Premier League interesują się polskim piłkarzem. Także drużyny grające w Bundeslidze zamierzają walczyć o Kamila Grosickiego. W brytyjskiej pierwszej lidze Kamil Grosicki rozegrał z Hull City w sumie 15 meczy. Nie strzelił żadnego gola, ale na swoim koncie udało mu się zapisać pięć asyst. To bardzo dobry wynik, który gwarantuje mu dobrą pozycję na rynku.... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1310, dzisiaj: 2

Rząd UK spodziewa się kolejnych ataków terrorystycznych

Arkadiusz Lorenc | 27.05.2017 | Wielka Brytania, Polska, Policja

Władze Wielkiej Brytanii podniosły poziom zagrożenia terrorystycznego w kraju do najwyższego z możliwych. Jest to związane z atakiem w Manchesterze, do którego doszło w poniedziałek. Podwyższenie poziomu zagrożenia atakami terrorystycznymi oznacza, że władze Wielkiej Brytanii spodziewają się, że do podobnych zamachów może dojść w każdej chwili. Decyzja spowodowana była również tym, że brytyjskie władze nie są obecnie w stanie ustalić,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1261, dzisiaj: 0

Brexit: poznaj datę rozpoczęcia negocjacji

Arkadiusz Lorenc | 26.05.2017 | Wielka Brytania, Brexit, Polityka

Znana jest już data rozpoczęcia negocjacji dotyczących warunków, na jakich Wielka Brytania opuści Unię Europejską. Negocjacje mają potrwać maksymalnie dwa lata. 19 czerwca — dokładnie tego dnia mają się rozpocząć negocjacje w sprawie warunków Brexitu, poinformował Guardian powołując się na informacje, które przekazali politycy europejscy. To bardzo ważna data, bo od wyniku tych rozmów zależeć będzie bardzo wiele — w... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 969, dzisiaj: 0

May: ograniczymy imigrację do kilkudziesięciu tysięcy rocznie

Arkadiusz Lorenc | 25.05.2017 | Wielka Brytania, emigracja, Polityka

Brytyjska premier Theresa May zakomunikowała w manifeście wyborczym Partii Konserwatywnej, że zamierza ograniczyć imigrację na Wyspy do kilkudziesięciu tysięcy osób rocznie. Theresa May planuje także wprowadzić opłatę w wysokości 2 tys. funtów rocznie w ramach „Immigration Skills Charge”, którą uiszczać będą musieli pracodawcy zatrudniający wysoko wykwalifikowanych imigrantów. System ten działa już od kwietnia tego roku, ale dotychczas opłata ta wynosiła... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1680, dzisiaj: 3

Hull City — to koniec gry w brytyjskiej ekstraklasie

Arkadiusz Lorenc | 16.05.2017 | Wielka Brytania, Polska, Sport

Drużyna, w której gra Kamil Grosicki, przegrała w Londynie z Crystal Palace 0:4 i nie ma już szans na utrzymanie się w brytyjskiej ekstraklasie. Do końca sezonu Hull City została tylko jedna kolejka, a drużyna ma obecnie na koncie czteropunktową stratę do Swansea City. Oznacza to mniej więcej tyle, że po roku w brytyjskiej Pierwszej Lidze Hull City spadnie do... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1961, dzisiaj: 0

Polacy masowo emigrują do UK. Chcą zdążyć przed Brexitem!

Arkadiusz Lorenc | 11.05.2017 | Wielka Brytania, Polska, Brexit, emigracja

Badania przeprowadzone przez Work Service pokazują, że Wielka Brytania stała się ponownie najpopularniejszym kierunkiem emigracji dla Polaków. W raporcie „Migracje Zarobkowe Polaków” czytamy, że aż 19 proc. Polaków planujących emigrację zarobkową deklaruje chęć wyjazdu do Wielkiej Brytanii. Jeszcze w sierpniu ubiegłego roku podobną deklarację składało tylko 14 proc. osób. Ponad połowa naszych rodaków z tej grupy zaznacza, że chce zdążyć... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1263, dzisiaj: 1

Prezydent Duda: władze mają obowiązek zabezpieczenia interesów Polaków w UK

Arkadiusz Lorenc | 08.05.2017 | Wielka Brytania, Polska, Brexit, Polityka

W minioną sobotę podczas spotkania przywódców 27 państw Unii Europejskiej (czyli z wykluczeniem przedstawicieli Wielkiej Brytanii) przyjęto postanowienia dotyczące negocjacji w sprawie Brexitu. Do sprawy odniósł się prezydent Andrzej Duda. Prezydent oznajmił, że obowiązkiem władz jest starać się w jak największym stopniu zabezpieczyć interesy Polaków znajdujących się w Wielkiej Brytanii, podaje Polska Agencja Prasowa. Duda oznajmił: „Przede wszystkim warunki, o... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 783, dzisiaj: 0

Strona 1 z 831 2 3 83

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności