Wielka Brytania

Polacy w UK zarobili o 20% mniej niż w poprzednim roku!

Arkadiusz Lorenc | 29.07.2017 | Wielka Brytania, Polska, Brexit, Finanse

Podczas gdy Polacy mieszkający w Niemczech liczą zarobione euro, których jest z każdym rokiem coraz więcej, słabnący funt powoduje, że rodacy w Wielkiej Brytanii zarabiają coraz mniej. W 2016 roku zarobki Polaków w UK spadły o 20% w porównaniu do roku poprzedniego. Dane na temat wysokości zarobków Polaków mieszkających na Wyspach opublikowała Grupa Kapitałowa EuroTax. Eksperci przyjrzeli się nie tylko... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 795, dzisiaj: 1

Śmiertelne zagrożenie dla naszych dzieci! Wstrząsająca historia

Arkadiusz Lorenc | 28.07.2017 | Wielka Brytania, Polska, Zdrowie

Pięcioletnia dziewczynka połknęła jakiś czas temu baterię. Niewielką, do zegarka. Lekarzom nie udało się jej uratować. Bo zbliżał się weekend, nie miał kto podjąć odpowiednich decyzji. A potem było już za późno. Specjaliści ostrzegają — baterie to śmiertelne zagrożenie dla naszych dzieci. Prasa, zarówno brytyjska, jak i polska, co jakiś czas donosi o przypadku połknięcia przez małe dziecko baterii. Większość... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1247, dzisiaj: 0

Koniec z opłatami za płatności kartami!

Arkadiusz Lorenc | 25.07.2017 | Wielka Brytania, Finanse

fot. www.cafecredit.com Szacuje się, że każdego roku mieszkańcy Wielkiej Brytanii wydają setki milionów funtów tylko na opłaty związane z płatności dokonywane kartami debetowymi i kredytowymi. Dlatego rząd UK postanowił z tym skończyć. Już wkrótce za płacenie bezgotówkowe nie będą pobierane dodatkowe pieniądze. Płatności przy użyciu karty płatniczej są wygodne, bo dzięki nim nie musimy nosić przy sobie gotówki. Tyle tylko, że... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 879, dzisiaj: 3

Upalna pogoda nadciąga do Hull

Arkadiusz Lorenc | 24.07.2017 | Wielka Brytania, Pogoda

Od początku lata pogoda była zmienna i często zdarzało się, że nie zachęcała do wypoczynku na zewnątrz – pojawiające się chmury i deszcz skutecznie przeszkadzały w cieszeniu się urlopem. Meteorolodzy przewidują, że w ciągu najbliższych tygodni można spodziewać się stabilizacji i znacznego ocieplenia nie tylko w okolicach Hull, ale na terenie większości Europy. Według najnowszych prognoz nad kontynent nadciąga fala... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2785, dzisiaj: 0

Rząd UK będzie odbierać prawa imigrantom!

Arkadiusz Lorenc | 23.07.2017 | Wielka Brytania, Brexit, emigracja, Polityka

Brytyjskie media donoszą, że rząd UK nie zamierza zapewnić praw imigrantom z Unii Europejskiej mieszkającym na Wyspach. Dlatego jeśli pojedziesz na jakiś czas do Polski, choć na stałe mieszkasz w UK, możesz mieć problem z powrotem do UK! Prawa imigrantów w UK i Brytyjczyków mieszkających poza granicami Wielkiej Brytanii to jeden z najtrudniejszych tematów podczas trwających d jakiegoś czasu negocjacji... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2491, dzisiaj: 0

Kamil Grosicki zagra w Pierwszej Lidze?

Arkadiusz Lorenc | 21.07.2017 | Wielka Brytania, Polska, Lokalne, Sport

Jeden z najlepszych zawodników lokalnego klubu piłkarskiego Hull City, Kamil Grosicki, od niedawna rozważa możliwość powrotu do Premier League. Według doniesień polskiego czasopisma „Przegląd Sportowy”, piłkarz odrzucił niedawno ofertę transferu do SC Freiburg, klubu grającego w Bundeslidze. Powodem tej decyzji miało być zainteresowanie ze strony pierwszoligowych klubów Wielkiej Brytanii. Po transferze z francuskiego klubu Stade Rennais w styczniu 2017 roku... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1585, dzisiaj: 2

Kurs funta spada bardzo gwałtownie

Arkadiusz Lorenc | 18.07.2017 | Wielka Brytania, Brexit, Finanse

W związku z rozpoczęciem jednej z serii planowanych rozmów Wielkiej Brytanii z Unią Europejską spadł kurs funta szterlinga — i to z dnia na dzień. Polacy mieszkający na Wyspach, którzy przysyłają pieniądze swoim bliskim pozostającym w kraju, są mocno zmartwieni. Media donoszą, że spadek z dnia na dzień wyniósł około 6 — 7 groszy na funcie. Jeszcze w poniedziałek kurs... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1705, dzisiaj: 1

Skandal! Rasistowski atak na Polaka w Hull

Arkadiusz Lorenc | 14.07.2017 | Wielka Brytania, Polska, Lokalne, Policja

Polak z Hull poprosił swoich sąsiadów o ściszenie muzyki. Ich reakcja przerosła jego najśmielsze oczekiwania. Teraz mężczyzna obawia się o swoje życie. Grzegorz Miekota, który mieszka w okolicy Spring Bank opowiada, że z rasistowskimi atakami spotkał się wielokrotnie. Pewnego razu grupa osób podążała za nim wzdłuż Princess Avenue, wykrzykując rasistowskie, obraźliwe słowa i grożąc mu śmiercią. Nasi rodacy mieszkający w... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 4862, dzisiaj: 0

Nie zarabiasz tyle? Nie będziesz w stanie godnie żyć w UK!

Arkadiusz Lorenc | 12.07.2017 | Wielka Brytania, Brexit, Finanse

Eksperci z Joseph Rowntree Foundation ustalili, ile rocznie pieniędzy powinna posiadać przeciętna rodzina mieszkająca na Wyspach, by móc się utrzymać, żyjąc na godnym, przyzwoitym poziomie. Sprawdź, czy tyle zarabiasz! Przyzwoity poziom życia zdaniem ekspertów z Joseph Rowntree Foundation oznacza, że rodzina może nie tylko pokryć rachunki, zrobić zakupy spożywcze, kupić potrzebną odzież, ale też pozwolić sobie od czasu do czasu... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2292, dzisiaj: 1

Polacy z UK będą kontrolowani

Arkadiusz Lorenc | 10.07.2017 | Wielka Brytania, Polska, Polityka, Zasiłki

Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii mają prawo do pobierania niektórych świadczeń wypłacanych przez polski rząd. Tyle tylko, że często pojawiają się nadużycia i oszustwa. W związku z tym ruszyć mają wkrótce kontrole, które wykażą, czy obywatele RP mieszkający na Wyspach mają prawo do otrzymywania świadczeń. Kontrole dotyczyć mają Polaków pobierających pieniądze w ramach programu wprowadzonego przez rząd PiS — Rodzina... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2586, dzisiaj: 0

Strona 1 z 841 2 3 84

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności