Transport

Czy gwałciciele będą nas wozić taksówkami w Hull?

Arkadiusz Lorenc | 30.05.2017 | Transport, Lokalne, Policja

Wnioski o przyznanie licencji uprawniającej do przewozu osób składają w Hull gwałciciele i przestępcy ukarani m.in. za niebezpieczną jazdę, wynika z danych ujawnionych przez Disclosure and Barring Service (DBS). Dane, o których mowa, dotyczą okresu między 2012 i 2016 rokiem — w tym czasie aż 10 kierowców składających wniosek o licencję na przewóz osób to przestępcy skazani prawomocnym wyrokiem za... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1287, dzisiaj: 0

Korki w Hull jednymi z największych w UK

Arkadiusz Lorenc | 22.05.2017 | Transport, Lokalne

Zgodnie z danymi zebranymi przez Department of Transport drogi w Hull należą do jednych z najwolniejszych w Wielkiej Brytanii. A z każdym rokiem średnia prędkość, z jaką poruszamy się po mieście, spada. W 2015 roku poruszaliśmy się po Hull ze średnią prędkością rzędu 17,1 mph. W 2016 roku spadła ona do 16,8 mph. Wszystko wskazuje na to, że wynik ten... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1045, dzisiaj: 0

Stagecoach zmienia rozkład jazdy autobusów

Arkadiusz Lorenc | 13.04.2017 | Transport, Lokalne

16 kwietnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy autobusów miejskich przewoźnika Stagecoach. Sprawdź, co się zmieni i czy zmiany dotkną również ciebie! Nowy rozkład jazdy przewoźnika zakłada więcej przejazdów w kierunku Lowgate i Orchard Park. Autobusy na tych liniach jeździć będą inaczej: linia 5 — zmiana rozkładu autobusów wieczornych w kierunku Old Town/Lowgate linia U5 — powstanie nowa linia — autobusy... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1000, dzisiaj: 0

Jedna z głównych ulic w Hull zamknięta w okresie świąt!

Arkadiusz Lorenc | 06.04.2017 | Transport, Lokalne

W okresie Wielkanocy jedna z przelotowych ulic w East Hull będzie zamknięta. Powodem są prace związane z wymianą instalacji gazowej znajdującej się pod ulicą. Należy spodziewać się dużych korków. Aż przez pięć dni kierowcy jeżdżący Leads Road będą musieli zmagać się z korkami. W trakcie świąt przeprowadzony zostanie remont instalacji gazowej znajdującej się pod drogą. Ta zostanie w związku z... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1104, dzisiaj: 0

Do samolotu nie zabierzesz już laptopa!

Arkadiusz Lorenc | 25.03.2017 | Wielka Brytania, Transport

Stany Zjednoczone i Wielka Brytania zdecydowały, że na pokład samolotów lecących do tych państw nie będzie można zabierać sprzętu elektronicznego o większych gabarytach, w tym laptopów. Chodzi o zminimalizowanie zagrożenia atakiem terrorystycznym. Obostrzenia dotyczą pasażerów lecących do Wielkiej Brytanii i USA z sześciu krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej: Turcji, Libanu, Jordanii, Egiptu, Tunezji i Arabii Saudyjskiej. Tyle tylko, że część... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1145, dzisiaj: 0

Za parkowanie w East Riding zapłacisz telefonem!

Arkadiusz Lorenc | 08.03.2017 | Transport, Lokalne, Technologia

Dzięki nowoczesnemu systemowi kierowcy parkujący na publicznych parkingach w East Riding będą mogli zapłacić za postój przy pomocy specjalnej aplikacji na telefon. Władze zdecydowały się na wprowadzenie nowoczesnego systemu bezgotówkowych płatności, by ułatwić mieszkańcom korzystanie z parkingów. System nazywa się MiPermit i można uzyskać do niego dostęp zarówno przez smartfon, jak i przez komputer. Kierowca, który zapłaci za postój za... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 782, dzisiaj: 0

Dziecko w samochodzie? W marcu wchodzą nowe przepisy!

Arkadiusz Lorenc | 09.02.2017 | Wielka Brytania, Transport

Z początkiem marca 2017 w Wielkiej Brytanii wchodzą nowe przepisy związane z przewożeniem dzieci w samochodzie. Zgodnie z nowymi regulacjami na foteliku bez oparcia podróżować będą mogły tylko dzieci o wzroście powyżej 125 cm i wadze ponad 22 kg. Eksperci tłumaczą, że foteliki z oparciem dają o wiele lepszą ochronę, jeśli dojdzie do kolizji. Z fotelików (niezależnie od ich rodzaju) korzystać... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1799, dzisiaj: 0

Nowe wysokości mandatów za szybką jazdę!

Arkadiusz Lorenc | 27.01.2017 | Wielka Brytania, Transport, Policja

Już wkrótce kierowcy, którzy przekroczą dopuszczalną prędkość, będą mogli zostać ukarani mandatem w wysokości przekraczającej ich tygodniowe zarobki! Władze Wielkiej Brytanii postanowiły wytoczyć nieodpowiedzialnym kierowcom prawdziwą wojnę. Od 24 kwietnia każdy, kto znacznie przekroczy dopuszczalną prędkość, będzie mógł otrzymać mandat w wysokości odpowiadającej nawet 150% tygodniowych zarobków (nie więcej jednak niż 1 tys. funtów w przypadku wykroczeń popełnionych na szosach... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1996, dzisiaj: 0

Komunikacja miejska w święta: są zmiany w rozkładach!

Arkadiusz Lorenc | 23.12.2016 | Transport, Lokalne

Jak co roku, tak i w nadchodzące święta komunikacja miejska działać będzie zgodnie ze zmienionym rozkładem jazdy. Sprawdź, co się zmieni i nie spóźnij się na autobus! 23 grudnia autobusy jeździć będą normalnie. Ale już w Wigilię niektóre linie działać będą zgodnie ze zmienionym rozkładem jazdy. 24 grudnia EYMS — autobusy jeździć będą zgodnie z normalnym planem na sobotę, ale... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 627, dzisiaj: 0

Propozycja wprowadzenia opłat dla rowerzystów w UK

Arkadiusz Lorenc | 21.11.2016 | Wielka Brytania, Transport

Niedawno na stronie change.org pojawiła się petycja w sprawie wprowadzenia obowiązkowego ubezpieczenia dla rowerzystów. Dopiero po jego opłaceniu mogliby oni korzystać z dróg publicznych w Wielkiej Brytanii. Autorem petycji jest Owen McDermott. Jego zdaniem cykliści powinni opłacać specjalne, obowiązkowe ubezpieczenie, by móc poruszać się po drogach. Pod dokumentem podpisało się już ponad 35 tys. ludzi, którzy zgadzają się z tym,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1131, dzisiaj: 0

Strona 1 z 61 2 3 6

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności