Transport

Do samolotu nie zabierzesz już laptopa!

Arkadiusz Lorenc | 11 godzin temu | Wielka Brytania, Transport

Stany Zjednoczone i Wielka Brytania zdecydowały, że na pokład samolotów lecących do tych państw nie będzie można zabierać sprzętu elektronicznego o większych gabarytach, w tym laptopów. Chodzi o zminimalizowanie zagrożenia atakiem terrorystycznym. Obostrzenia dotyczą pasażerów lecących do Wielkiej Brytanii i USA z sześciu krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej: Turcji, Libanu, Jordanii, Egiptu, Tunezji i Arabii Saudyjskiej. Tyle tylko, że część... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 140, dzisiaj: 139

Za parkowanie w East Riding zapłacisz telefonem!

Arkadiusz Lorenc | 08.03.2017 | Transport, Lokalne, Technologia

Dzięki nowoczesnemu systemowi kierowcy parkujący na publicznych parkingach w East Riding będą mogli zapłacić za postój przy pomocy specjalnej aplikacji na telefon. Władze zdecydowały się na wprowadzenie nowoczesnego systemu bezgotówkowych płatności, by ułatwić mieszkańcom korzystanie z parkingów. System nazywa się MiPermit i można uzyskać do niego dostęp zarówno przez smartfon, jak i przez komputer. Kierowca, który zapłaci za postój za... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 669, dzisiaj: 2

Dziecko w samochodzie? W marcu wchodzą nowe przepisy!

Arkadiusz Lorenc | 09.02.2017 | Wielka Brytania, Transport

Z początkiem marca 2017 w Wielkiej Brytanii wchodzą nowe przepisy związane z przewożeniem dzieci w samochodzie. Zgodnie z nowymi regulacjami na foteliku bez oparcia podróżować będą mogły tylko dzieci o wzroście powyżej 125 cm i wadze ponad 22 kg. Eksperci tłumaczą, że foteliki z oparciem dają o wiele lepszą ochronę, jeśli dojdzie do kolizji. Z fotelików (niezależnie od ich rodzaju) korzystać... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1635, dzisiaj: 2

Nowe wysokości mandatów za szybką jazdę!

Arkadiusz Lorenc | 27.01.2017 | Wielka Brytania, Transport, Policja

Już wkrótce kierowcy, którzy przekroczą dopuszczalną prędkość, będą mogli zostać ukarani mandatem w wysokości przekraczającej ich tygodniowe zarobki! Władze Wielkiej Brytanii postanowiły wytoczyć nieodpowiedzialnym kierowcom prawdziwą wojnę. Od 24 kwietnia każdy, kto znacznie przekroczy dopuszczalną prędkość, będzie mógł otrzymać mandat w wysokości odpowiadającej nawet 150% tygodniowych zarobków (nie więcej jednak niż 1 tys. funtów w przypadku wykroczeń popełnionych na szosach... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1804, dzisiaj: 4

Komunikacja miejska w święta: są zmiany w rozkładach!

Arkadiusz Lorenc | 23.12.2016 | Transport, Lokalne

Jak co roku, tak i w nadchodzące święta komunikacja miejska działać będzie zgodnie ze zmienionym rozkładem jazdy. Sprawdź, co się zmieni i nie spóźnij się na autobus! 23 grudnia autobusy jeździć będą normalnie. Ale już w Wigilię niektóre linie działać będą zgodnie ze zmienionym rozkładem jazdy. 24 grudnia EYMS — autobusy jeździć będą zgodnie z normalnym planem na sobotę, ale... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 538, dzisiaj: 1

Propozycja wprowadzenia opłat dla rowerzystów w UK

Arkadiusz Lorenc | 21.11.2016 | Wielka Brytania, Transport

Niedawno na stronie change.org pojawiła się petycja w sprawie wprowadzenia obowiązkowego ubezpieczenia dla rowerzystów. Dopiero po jego opłaceniu mogliby oni korzystać z dróg publicznych w Wielkiej Brytanii. Autorem petycji jest Owen McDermott. Jego zdaniem cykliści powinni opłacać specjalne, obowiązkowe ubezpieczenie, by móc poruszać się po drogach. Pod dokumentem podpisało się już ponad 35 tys. ludzi, którzy zgadzają się z tym,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1002, dzisiaj: 2

Asda obcina ceny paliw. Eksperci: nadal przepłacamy!

Arkadiusz Lorenc | 15.11.2016 | Wielka Brytania, Transport, Finanse

Sieć supermarketów Asda obcina ceny paliw o 3 p. i wprowadza nową maksymalną stawkę za litr. Obiecuje, że klienci na pewno nie zapłacą więcej! 110,7 p. za litr benzyny bezołowiowej i 112,7 p. za litr oleju napędowego — to nowe stawki maksymalne na stacjach paliw należących do sieci supermarketów Asda. To dobra wiadomość, bo ceny paliw nieustannie rosną od lipca... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 464, dzisiaj: 0

Policja ma nowy sposób na walkę z wykroczeniami na drodze!

Arkadiusz Lorenc | 12.11.2016 | Transport, Lokalne, Policja

Policja Humberside zaczęła używać nieoznakowanych samochodów do walki z kierowcami, którzy używają telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem. Policjanci wpadli na genialny pomysł — w roli nieoznakowanego radiowozu wystąpiła… ciężarówka. Nikt nie spodziewał się, że za kierownicą TIRa znajdować się może policjant, który wystawi mandat każdemu, kto korzysta z telefonu podczas prowadzenia auta. Z ciężarówki policjanci korzystali w różnych miejscach, regularnie... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 698, dzisiaj: 0

„Mamy dość ciężarówek ze świniami!”

Arkadiusz Lorenc | 31.10.2016 | Transport, Lokalne

Mieszkańcy Preston i okolic mają już dość samochodów wożących świnie do rzeźni Cranswick Country Foods. Twierdzą, że ciągle jest przez to głośno i śmierdzi. Rzeźnia zamierza tymczasem zwiększyć produkcję. Mieszkańcy Preston obawiają się, że jeśli firma Cranswick Country Foods zdecyduje się na zwiększenie produkcji, będzie jeszcze gorzej. Głos w tej sprawie zabrał nawet proboszcz tutejszej parafii, pastor Jon Wright. Twierdzi,... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2964, dzisiaj: 0

Koniec z darmowym parkowaniem przy Tesco w centrum handlowym St Stephen’s!

Arkadiusz Lorenc | 25.10.2016 | Transport, Lokalne

W ubiegłym tygodniu weszły w życie zmiany, na mocy których przy supermarkecie Tesco w centrum handlowym St Stephen’s za darmo parkować będą mogły tylko te osoby, które dokonają jakiegokolwiek zakupu. Do tej pory parkować można było za darmo maksymalnie przez dwie godziny. Teraz jest podobnie. Tyle tylko, że żeby móc nie płacić, trzeba kupić w Tesco cokolwiek, ale o wartości... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2274, dzisiaj: 0

Strona 1 z 61 2 3 6

Kategorie Aktualności

Archiwum Aktualności