Transport

Świetna atrakcja w Hull tego lata!

Arkadiusz Lorenc | 28.06.2017 | Transport, Lokalne, Kultura, Rozrywka

Autobus z odkrytym dachem, który obwozi turystów po mieście, kojarzony jest raczej z dużymi metropoliami, do których ściągają tłumy turystów z całego świata. Pojazdy dla turystów poruszają się niemal po każdej europejskiej stolicy. Tymczasem w Hull już tego lata także będziemy mieli podobną atrakcję! Bus z odkrytym dachem z założenia przeznaczony jest dla osób, które po raz pierwszy przyjeżdżają do... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1225, dzisiaj: 0

Czy gwałciciele będą nas wozić taksówkami w Hull?

Arkadiusz Lorenc | 30.05.2017 | Transport, Lokalne, Policja

Wnioski o przyznanie licencji uprawniającej do przewozu osób składają w Hull gwałciciele i przestępcy ukarani m.in. za niebezpieczną jazdę, wynika z danych ujawnionych przez Disclosure and Barring Service (DBS). Dane, o których mowa, dotyczą okresu między 2012 i 2016 rokiem — w tym czasie aż 10 kierowców składających wniosek o licencję na przewóz osób to przestępcy skazani prawomocnym wyrokiem za... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1601, dzisiaj: 1

Korki w Hull jednymi z największych w UK

Arkadiusz Lorenc | 22.05.2017 | Transport, Lokalne

Zgodnie z danymi zebranymi przez Department of Transport drogi w Hull należą do jednych z najwolniejszych w Wielkiej Brytanii. A z każdym rokiem średnia prędkość, z jaką poruszamy się po mieście, spada. W 2015 roku poruszaliśmy się po Hull ze średnią prędkością rzędu 17,1 mph. W 2016 roku spadła ona do 16,8 mph. Wszystko wskazuje na to, że wynik ten... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1599, dzisiaj: 1

Stagecoach zmienia rozkład jazdy autobusów

Arkadiusz Lorenc | 13.04.2017 | Transport, Lokalne

16 kwietnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy autobusów miejskich przewoźnika Stagecoach. Sprawdź, co się zmieni i czy zmiany dotkną również ciebie! Nowy rozkład jazdy przewoźnika zakłada więcej przejazdów w kierunku Lowgate i Orchard Park. Autobusy na tych liniach jeździć będą inaczej: linia 5 — zmiana rozkładu autobusów wieczornych w kierunku Old Town/Lowgate linia U5 — powstanie nowa linia — autobusy... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1302, dzisiaj: 0

Jedna z głównych ulic w Hull zamknięta w okresie świąt!

Arkadiusz Lorenc | 06.04.2017 | Transport, Lokalne

W okresie Wielkanocy jedna z przelotowych ulic w East Hull będzie zamknięta. Powodem są prace związane z wymianą instalacji gazowej znajdującej się pod ulicą. Należy spodziewać się dużych korków. Aż przez pięć dni kierowcy jeżdżący Leads Road będą musieli zmagać się z korkami. W trakcie świąt przeprowadzony zostanie remont instalacji gazowej znajdującej się pod drogą. Ta zostanie w związku z... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1357, dzisiaj: 1

Do samolotu nie zabierzesz już laptopa!

Arkadiusz Lorenc | 25.03.2017 | Wielka Brytania, Transport

Stany Zjednoczone i Wielka Brytania zdecydowały, że na pokład samolotów lecących do tych państw nie będzie można zabierać sprzętu elektronicznego o większych gabarytach, w tym laptopów. Chodzi o zminimalizowanie zagrożenia atakiem terrorystycznym. Obostrzenia dotyczą pasażerów lecących do Wielkiej Brytanii i USA z sześciu krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej: Turcji, Libanu, Jordanii, Egiptu, Tunezji i Arabii Saudyjskiej. Tyle tylko, że część... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 1522, dzisiaj: 0

Za parkowanie w East Riding zapłacisz telefonem!

Arkadiusz Lorenc | 08.03.2017 | Transport, Lokalne, Technologia

Dzięki nowoczesnemu systemowi kierowcy parkujący na publicznych parkingach w East Riding będą mogli zapłacić za postój przy pomocy specjalnej aplikacji na telefon. Władze zdecydowały się na wprowadzenie nowoczesnego systemu bezgotówkowych płatności, by ułatwić mieszkańcom korzystanie z parkingów. System nazywa się MiPermit i można uzyskać do niego dostęp zarówno przez smartfon, jak i przez komputer. Kierowca, który zapłaci za postój za... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 972, dzisiaj: 1

Dziecko w samochodzie? W marcu wchodzą nowe przepisy!

Arkadiusz Lorenc | 09.02.2017 | Wielka Brytania, Transport

Z początkiem marca 2017 w Wielkiej Brytanii wchodzą nowe przepisy związane z przewożeniem dzieci w samochodzie. Zgodnie z nowymi regulacjami na foteliku bez oparcia podróżować będą mogły tylko dzieci o wzroście powyżej 125 cm i wadze ponad 22 kg. Eksperci tłumaczą, że foteliki z oparciem dają o wiele lepszą ochronę, jeśli dojdzie do kolizji. Z fotelików (niezależnie od ich rodzaju) korzystać... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2195, dzisiaj: 0

Nowe wysokości mandatów za szybką jazdę!

Arkadiusz Lorenc | 27.01.2017 | Wielka Brytania, Transport, Policja

Już wkrótce kierowcy, którzy przekroczą dopuszczalną prędkość, będą mogli zostać ukarani mandatem w wysokości przekraczającej ich tygodniowe zarobki! Władze Wielkiej Brytanii postanowiły wytoczyć nieodpowiedzialnym kierowcom prawdziwą wojnę. Od 24 kwietnia każdy, kto znacznie przekroczy dopuszczalną prędkość, będzie mógł otrzymać mandat w wysokości odpowiadającej nawet 150% tygodniowych zarobków (nie więcej jednak niż 1 tys. funtów w przypadku wykroczeń popełnionych na szosach... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 2430, dzisiaj: 0

Komunikacja miejska w święta: są zmiany w rozkładach!

Arkadiusz Lorenc | 23.12.2016 | Transport, Lokalne

Jak co roku, tak i w nadchodzące święta komunikacja miejska działać będzie zgodnie ze zmienionym rozkładem jazdy. Sprawdź, co się zmieni i nie spóźnij się na autobus! 23 grudnia autobusy jeździć będą normalnie. Ale już w Wigilię niektóre linie działać będą zgodnie ze zmienionym rozkładem jazdy. 24 grudnia EYMS — autobusy jeździć będą zgodnie z normalnym planem na sobotę, ale... Czytaj dalej »

ilość wszystkich wyświetleń: 975, dzisiaj: 0

Strona 1 z 61 2 3 6